Artykuły o kolekcjonerach lalek

Luźne rozmowy o lalkach

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Postprzez Suriri » 18 sty 2015, o 23:14

hmm a ja w sumie jakoś negatywnie tego artykułu nie odebrałam. Autorka pisze o ludziach, a lalki to tło. Pisze o tym, że hobby pomogło jej bohaterkom w różnych trudnych sytuacjach życiowych, że się nie załamały właśnie dzięki temu, że miały się czym zająć (w tym konkretnym przypadku padło na lalki). Co do terminologii, ja to widzę tak - autorka nie jest osobą wtajemniczoną, więc po prostu napisała to tak, jak zrozumiała kiedy ktoś jej całą sprawę przedstawiał - a więc subiektywnie, jak laik, który przekazuje informacje innym niewtajemniczonym (ale jakiejś negatywnej oceny w jej słowach nie znalazłam).

Natomiast artykuł o lalkach byłby pewnie zupełnie inaczej napisany, ale za to musiałby się wziąć ktoś, kto takie hobby ma.
Suriri

Postprzez Konstelancja » 19 sty 2015, o 00:31

Kastom.
Kilka tysięcy za operację.
Zboczeńcy wykonujący te operacje.

What the fuck...
Konstelancja

Postprzez privace » 19 sty 2015, o 11:20

Nie zapominajmy, że ci zboczeńcy wykonują kastomy malując dłutkiem i piłeczkiem (piłeczką??)...
rzecznik medialny i kontakt z siłami wyższymi forum
http://for-barbie.blogspot.com/

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez Annorelka » 19 sty 2015, o 13:56

Świry zdarzają się w każdym kręgu zainteresowań, ale niestety to właśnie ich widać... Jednak każdy z jakimś doświadczeniem życiowym (czyli starszy niż gimnazjalista) powinien o tym wiedzieć i nie oceniać "fandomu po jego idiotach", jak to ujęła moja znajoma...

-- 19 sty 2015, o 13:57 --

Świry zdarzają się w każdym kręgu zainteresowań, ale niestety to właśnie ich widać... Jednak każdy z jakimś doświadczeniem życiowym (czyli starszy niż gimnazjalista) powinien o tym wiedzieć i nie oceniać "fandomu po jego idiotach", jak to ujęła moja znajoma... Wystarczy wejść na to forum i zobaczyć ile jest "przeciętnych" osób zbierających lalki i mających do tego hobby zdrowe podejście.
Annorelka

Postprzez golden_eye » 19 sty 2015, o 14:44

Przeczytałam ten artykuł, ale - wybaczcie - dla mnie to jest bełkot.
Odbieram to tak, jakby ktoś, mający już własną opinię o lalkarzach - ludzie zdominowani przez choroby psychiczne, zdołowani, wręcz depresyjni, dla których lalki to obiekty uczuć, często o podłożu seksualnym - przeleciał się po blogach lekko tylko musnąwszy lalkową blogosferę, kilka osób przedstawił dla tła, w zasadzie i te osoby pokazane są (w moim odczuciu) jako lekko niestabilne emocjonalnie, że się tak wyrażę, i spisał na kartce te rozmemłane myśli i odczucia. Bez korekty, bez wygładzania zdań, bez nadawania jakiejkolwiek struktury, zero jakiejkolwiek edycji tekstu, jakiegoś wątku. Spisał wrażenia nieudolnie, grafomania na poziomie średniego gimnazjum, i ziuuu do gazety. Ja bym mu za taki teks nie zapłaciła, ani też nie chciała od tej osoby żadnego więcej "artykułu".
Ogólnie temat lalkarzy przedstawiony znów tak tendencyjnie, że aż boli. Depresyjni zboczeńczy o nienormalnych pomysłach. Jeśli tekst powstawał z pomocą osoby lalkującej, to tym bardziej dziwi mnie jego marny poziom i słowne kwiatki jak choćby "kastomy".
Ktoś, kto nie ma pojęcia o wielkości i jakości plastikowego życia w kraju, po przeczytaniu tego bełkotu tylko utwierdzi się w przekonaniu, że hobby to zło, wyróżnianie się z tłumu to przekleństwo i potępienie za życia, a jakiekolwiek zabawy lalkami to zboczenie i do zboczenia w dorosłym życiu prowadzi. Zwłaszcza że większa większość ;) społeczeństwa ma na każdy temat wyrobione zdanie, najczęściej negatywne, przy czym pojęcia zielonego nie mają o czym mówią źle i jak to co opiniują, wygląda na co dzień i naprawdę.
Porażka dla gazety wypuszczać coś takiego.
Tak ja to odbieram.
golden_eye

Postprzez Medithanera » 19 sty 2015, o 16:30

Nie. Autorka nie "przeleciała się po blogach".
Odwiedziła jednego bloga, na którym przeczytała wpis o JEDNEJ lalce, zajrzała też do najświeższego wpisu na tym samym blogu. Przejrzała też blogi "bohaterów" artykułu, pobieżnie.
Medithanera

Postprzez EvilCupcake » 19 sty 2015, o 18:53

Włączyłam sobie wywiad z Aloha TVN. Dziękuję, dobranoc.
Przyznam, że sam nick i jakieś posty obiły mi się kiedyś o uszy i obstawiałam, że jest to osoba młodsza ode mnie. :zawstydzony:
Bądź co bądź, weszłam z ciekawości na jej blog i chyba już wolę oglądać zdjęcia, które robi niż słuchać jej wypowiedzi.
Mam nadzieję, że nie wyszłam na wrednego kartofla. :D
EvilCupcake

Postprzez Lunatyczka » 19 sty 2015, o 21:48

Analiza artykułu u Medithanery mnie zainspirowała.
Chce ktoś kółko?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

(MSPANC, proszę nie bić)
Żyj szybko. Kochaj mocno. Umrzyj młodo. Zostaw po sobie dobrze wyglądające zwłoki.
http://akwarelove.blogspot.com/ - blogasek
http://lunatyczka.soup.io/ - tumblr dla hipsterów
Lunatyczka

Postprzez privace » 19 sty 2015, o 22:18

Waham się między brakiem moralności, a kontaktem psychicznym...

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez EvilCupcake » 19 sty 2015, o 22:27

Aż się nie mogłam powstrzymać i wkleiłam im link do analizy na fb, pod postem odnośnie artykułu. Chyba lepiej, żeby ludzie przeczytali coś dobrego. ;D
EvilCupcake

Postprzez Stary_Zgred » 19 sty 2015, o 22:30

Lunatyczka napisał(a):Chce ktoś kółko?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Jestę towarem kastomizowanym - oł jeeeeeee!
Obrazek
Stary_Zgred

Postprzez Lunatyczka » 19 sty 2015, o 22:33

Loffciam Was. xD
A może ma ktoś pomysł na hasło? To dorobię jeszcze... :hyhy:
Żyj szybko. Kochaj mocno. Umrzyj młodo. Zostaw po sobie dobrze wyglądające zwłoki.
http://akwarelove.blogspot.com/ - blogasek
http://lunatyczka.soup.io/ - tumblr dla hipsterów
Lunatyczka

Postprzez privace » 19 sty 2015, o 22:42

Proponuję:
- Nie maluję lalek, bo zgubiłam piłeczkę
-Moja lalka ma duży biust
-Nabożnie kupuję lalki
-Moje lalki zaliczają sesję w kartonie
I zamawiam szablon "zaproszenie na chrzest lalki- stroje odświętne, w programie imprezy ciasteczka, wino i śpiewy" :hyhy:

Już oftopujemy, czy to wciąż na temat?

privace

Postprzez EvilCupcake » 19 sty 2015, o 22:48

"moce lalki takie wielkie", "smutna lalka jest smutna", "uśmiech lalki jest dysonansem wobec mojego nastroju", "duży biust Esme", "wchodzę i nabożnie nabywam"
A!
"Zbieram na operację dla lalki", "Sedesik?"

-- 19 sty 2015, o 22:52 --

privace napisał(a):-Moje lalki zaliczają sesję w kartonie

Jak dla mnie mamy zwycięzcę. XD

A rozmowa chyba dalej na temat, tak myślę.
EvilCupcake

Postprzez reiha » 19 sty 2015, o 23:24

Jeśli kiedyś przydarzy mi się blog, i nie będę widziała co wpisać w okienku "adres", to przypomnę sobie o Waszych przypinkach.
(i wszystkie komcie dopraszające się uwzględnienia gdzieś autora pomysłu będą kasowane, albo nagradzane odpowiedzią "wypchaj się!!111111" ewentualnie "jak się nie znasz to nie komentuj!!!!!!!!")

:p
reiha

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólnie o lalkach