Coś na zasadzie NTalka

Masz ciekawy pomysł, coś ci nie działa?

Coś na zasadzie NTalka

Postprzez niuniek » 10 wrz 2012, o 12:05

Fajnie by było, gdyby w trakcie przeglądania forum - można byłoby sprawnie, szybciutko rozmawiać z aktywnymi (oczywiście zarejestrowanymi) użytkownikami. Na każdy temat, dla rozładowania, dla polepszenia humoru, dla swobodnej rozmowy, dla lepszego poznania siebie na wzajem. Coś na zasadzie N- TALKA na Naszej Klasie.

Fajny pomysł??? Bo mnie się on podoba. Chciałabym Was poznać lepiej, a im więcej tym jeszcze fajniej i weselej. :siema:
niuniek

Re: Coś na zasadzie NTalka

Postprzez Mangalarga » 10 wrz 2012, o 12:11

NK nie mam od dawna, więc nie znam NTalka, ale fakt, jakiś czat czy choćby shoutbox to niegłupi pomysł :)
Obrazek
Mangalarga

Postprzez BarbieDream » 10 wrz 2012, o 12:22

To byłoby świetne! :) Ciekawe, czy się da coś takiego zrobić...?
BarbieDream

Postprzez astridnat » 10 wrz 2012, o 12:24

Nie wiem jak na forum, ale na bloga można wstawić chatboxa. Ja swego czasu korzystałam z xat.com
Okno blogowe z chatem można zawsze mieć otwarte w drugiej karcie, a chat daje dźwiękiem znać o nowej wiadomości.Nie wymaga rejestrowania się ale daje taką możliwość. Nawet niezarejestrowanych użytkowników chatu można na trwale oznaczyć jako forumowiczów, bo chat zapamiętuje to chyba po IP.

Przykładowo wyglada to tak:
http://lalkogadka.blogspot.com/
Obrazek
astridnat
Moderator

Postprzez Dark-Beauty » 10 wrz 2012, o 12:35

przecież tu się właśnie rozmawia, a PW w zupełności mi wystarcza do prywatnych rozmów.
Zapraszam :)
http://darkbeautydoll.blogspot.com/ (Barbie model muse - szycie)
http://dark-beauty-dal.blogspot.com/ (od niedawna little dal+obitsu 11cm)
http://www.flickr.com/photos/[email protected]/ (galeria)
Dark-Beauty

Postprzez privace » 10 wrz 2012, o 12:53

Dokładnie jak Dark- Beauty napisała ;)
Wszelkie czaty zakładają ciągłą równoczesną obecność co najmniej kilku osób- na forum jest zarejestrowanych 264 osoby, z czego "on line" rzadko bywa więcej niż 3-4 równocześnie. I o czym te 4 osoby by paplały?
Mało kto ma czas śledzić na bieżąco co się dzieje na jakimś czacie, a co nie przeczytasz od razu to ginie. Na forum sobie wchodzisz spokojnie co jakiś czas- tekst ci nie umyka, możesz poczytać jutro, a odpisać pojutrze.
Z doświadczenia wiem, że na żadnym forum takie czaty nie są wcale tak popularne, po początkowej aktywności rzadko kto się na nich wypowiada, bo to niczego nie wnosi. Ot, taki zabijacz czasu dla tych 2-3 osób z kilkuset userów, którym akurat się nudzi równocześnie.
rzecznik medialny i kontakt z siłami wyższymi forum
http://for-barbie.blogspot.com/

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez Mangalarga » 10 wrz 2012, o 13:03

A shoutbox? Na wielu forach, na których byłam, lub wciąż jestem, SB jest bardzo popularny, można na nim pisać nawet o d... Maryni bez zaśmiecania forum. I w przeciwieństwie do czata, wiadomości nie znikają tak szybko, zależnie od ustawień można je przeczytać nawet po kilkunastu dniach i nawiązać do wcześniej poruszanego tematu.
Ja osobiście często mam ochotę napisać tu o jakiejś bzdurce, która nie jest na tyle istotna, żeby od razu pisać o niej posta :]
Obrazek
Mangalarga

Postprzez Mono » 10 wrz 2012, o 13:13

Shoutbox to nie taki zły pomysł. Jestem za, no bo skoro większość chce... ;)
Tylko, że ja nie mogę nic. W kwestii technicznej rządzi tu Privace i Gzymon.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek
Mono
Administrator

Postprzez niuniek » 10 wrz 2012, o 13:20

Mangalarga napisał(a):A shoutbox? Na wielu forach, na których byłam, lub wciąż jestem, SB jest bardzo popularny, można na nim pisać nawet o d... Maryni bez zaśmiecania forum. I w przeciwieństwie do czata, wiadomości nie znikają tak szybko, zależnie od ustawień można je przeczytać nawet po kilkunastu dniach i nawiązać do wcześniej poruszanego tematu.
Ja osobiście często mam ochotę napisać tu o jakiejś bzdurce, która nie jest na tyle istotna, żeby od razu pisać o niej posta :]

Dokładnie o to mi chodzi! Żeby się pośmiać, wtrącić do dyskusji (niekoniecznie o lalkach), żeby mieć z Wami kontakt na żywo. Prywatne wiadomości - owszem - to również jakiś kontakt, ale do niego ma wgląd tylko nadawca i odbiorca. Trudno, żebym posyłała te maile dalej, komuś innemu. Na forum, tak - odpisuje się na bieżąco, ale rzadko się zdarza, że masz odpowiedź już, w danej minucie. Po drugie odpisując, to trzeba pod konkretnie zadane pytanie, bo przecież nie będziemy ni z gruszki ni z pietruszki gadać o ciachach, facetach, kawie, seksie, co na obiad, co mnie boli, i co słychać. Chodzi o to by własnie w tym naszym czatowskim na bieżąco wtrącić swoje 3 grosze, żeby przełamać barierę czasu i odległości, żeby się poznać bardziej i pogadać o d...marynie :D Żebyśmy się poczuły tak jakbyśmy były u kogoś w pokoju w gościach, przy kawce, lampce winka ha!ha!ha! Typu przyszła baba do baby. Jak kożelanki :):):)

PRIVACE uwierz mi - byłoby o czym pogadać, byłoby. Nawet we 2, 3, 4 osoby. I powiem Ci - z miłą chęcią i z Tobą pogadamy, o wszystkim, o niczym - bo mądra z Ciebie i wesoła osóbka. Więc przełam się :rotfl: bo dzięki temu np. będąc na AWC (forum motoryzacyjne) wspólnie spotykamy się na dyskotekach, na zlotach, i na innych takich:):) Wystarczy tylko wyjść na przeciw drugiej osoby i się poznać. To samo można by spróbować tutaj, bardziej zintegrować wszystkich do siebie, niezależnie od wieku i od wiedzy lalkowej i od wielkości swojej kolekcji :rotfl:
niuniek

Postprzez privace » 10 wrz 2012, o 13:34

Ja się w przeróbki instalacje nie mieszam bez zgody właściciela serwera. Jak faktycznie większość z 264 osób będzie chciała, to możecie przekonać Gzymona- póki co te 4 osoby to się mogą w celu plotkowania umówić na konferencję gg :P
rzecznik medialny i kontakt z siłami wyższymi forum
http://for-barbie.blogspot.com/

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez Jednorożec » 10 wrz 2012, o 13:39

jestem za !
Jednorożec

Postprzez niuniek » 10 wrz 2012, o 14:00

privace napisał(a):Ja się w przeróbki instalacje nie mieszam bez zgody właściciela serwera. Jak faktycznie większość z 264 osób będzie chciała, to możecie przekonać Gzymona- póki co te 4 osoby to się mogą w celu plotkowania umówić na konferencję gg :P

Hmmmm - GG - trzeba sobie założyć, itd. A tu bynajmniej przeglądając forum miałybyśmy wszystkie podgląd na wesołe dialogi, w każdej chwili mogłybyśmy coś od siebie też dołożyć, a nie dodatkowo gdzieś tam się umawiać, otwierać okna dialogowe innych stron.
Nie wiem, z racji mojej krótkiej obecności tutaj - który to Gzymon i jak się z nim skontaktować. To może wyślij ode mnie te 3 treści w tej tematyce i dopisz, że nie jedyna - proszę o taką zgodę ;)

-- 10 wrz 2012, o 15:03 --

ps.

Właśnie go odnalazłam.. To co - spróbować napisać do niego? Oczywiście napiszę jako nie tylko jedna osoba, a nasze gronko A ewentualnie wy we dwie z MONO poprzecie ten pomysł??? czy mogę liczyć na Wasze poparcie??? ;)
niuniek

Postprzez Madelaine » 10 wrz 2012, o 14:23

Dobry shoutbox nie jest zły ;) Żyć bez niego oczywiście można, ale z nim bywa znacznie weselej.
Czasem się leci ładnie, czasem się na dupę spadnie
---
http://drugiezyciemad.blogspot.com/
Madelaine

Postprzez niuniek » 10 wrz 2012, o 14:45

:hyhy: No pewnie - że będzie weselej:):):):) Mogłybyśmy dodawać swoje aktualne zdjęcie - w piżamie, w wałkach, bez, w nieposprzątanym pokoju, albo z osobą akurat z nami przebywająca - np, mamą, z mężem, listonoszem, sąsiadem, hydraulikiem, z psem itp
niuniek

Postprzez Madelaine » 10 wrz 2012, o 20:09

A nie, nie, myślałam o shoutboksie tylko tekstowym, bez żadnych wodotrysków.
Czasem się leci ładnie, czasem się na dupę spadnie
---
http://drugiezyciemad.blogspot.com/
Madelaine

Następna strona

Powrót do Uwagi, sugestie, problemy dotyczące funkcjonowania forum