Dział spotkaniowy

Masz ciekawy pomysł, coś ci nie działa?

Osobny dział dla spotkań

1. Osobny dział dostępny na hasło
7
19%
2. Dostęp do działu po napisaniu minimum 5 postów
14
39%
3. Dział w spamowisku, do którego mają dostęp wszystkie osoby zarejestrowane
11
31%
4. Dział ogólnie dostępny widoczny również dla osób niezarejestrowanych
0
Brak głosów
5. Jestem przeciwko powstaniu tego działu w ogóle, wystarczy dotychczasowa forma kilka tematów dla miast
1
3%
6. Jest mi to obojętne
3
8%

Liczba głosów : 36

Dział spotkaniowy

Postprzez privace » 26 lip 2013, o 13:06

Na wniosek Only NM chcemy wprowadzić osobny dział dotyczący meetów/spotkań. Bo tematy się rozbudowują/ dezaktualizują, a w osobnym dziale można by prowadzić "nabór" na konkretną datę w osobnych tematach, bez konieczności przekopywania się przez kilka stron ;)
Jakby to wyglądało macie podgląd obecnie- czyli istnienie osobnego działu po kliknięciu w który pojawia się prośba o podanie hasła.
Prosimy o wszelkie dodatkowe wnioski, uwagi, propozycje i o udział w ankiecie.
rzecznik medialny i kontakt z siłami wyższymi forum
http://for-barbie.blogspot.com/

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Re: Dział spotkaniowy

Postprzez mobe » 26 lip 2013, o 13:17

Mam tylko pytanie, na jakiej podstawie użytkownikom byłoby udostępniane (lub nie) hasło do działu?
mobe

Postprzez reiha » 26 lip 2013, o 13:19

Sam dział jest potrzebny, spotkania lalkowe to nie spam, tylko Bardzo Ważne Sprawy przecież ;) No i w jednym miejscu będzie łatwiej znaleźć konkretne miasto.
Na innym forum dostęp do podobnego działu miały osoby, które napisały jakąś konkretną liczbę postów, ale szczerze mówiąc nie wiem, w jaki sposób to działało. Czy forum automatycznie przyznawało dostęp takim osobom, czy trzeba było wklepywać każdy nick osobno (to byłoby całkiem bez sensu). Nie mówię o jakiejś kosmicznej liczbie postów, tylko, nie wiem, 5? Mniej? To byłoby wystarczająca ilość, żeby zweryfikować potencjalnego trolla po przedstawieniu się w powitalni i wypowiedzeniu na jakiś temat.

Na razie wstrzymam się od głosu, właściwie nie wiem czy w ogóle powinnam się wypowiadać, skoro nie biorę udziału w spotkaniach :zawstydzony:
reiha

Postprzez privace » 26 lip 2013, o 13:30

Gdyby był to poddział "spamowiska" to działałby tak, jak w tej chwili wszystkie posty sprzedażowe itd w tym dziale- czyli nie widać bez zalogowania.
Hasło automatycznie dostawałby każdy lalkowy użytkownik- czyli bez "zeropostowych", "spamowych" itp osób które rejestrują się i nie widać po nich chęci lalkowania. Przynajmniej ja tak to widzę.
@ edit
Można by ewentualnie zrobić ograniczenia według liczby postów :mysli: Dodałam tą opcję, co skasowało niestety dotychczasowe wyniki głosowania, więc proszę te osoby, które już kliknęły o powtórkę :facepalm:

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez Madelaine » 26 lip 2013, o 14:00

privace napisał(a):Można by ewentualnie zrobić ograniczenia według liczby postów

Jestem za, ale dodałabym jeszcze minimalny staż na forum, na przykład trzymiesięczny. 5 postów na przyzwoitym poziomie da się nabić w pół godziny po założeniu konta :)
Czasem się leci ładnie, czasem się na dupę spadnie
---
http://drugiezyciemad.blogspot.com/
Madelaine

Postprzez privace » 26 lip 2013, o 14:18

Madelaine napisał(a):
privace napisał(a):Można by ewentualnie zrobić ograniczenia według liczby postów

Jestem za, ale dodałabym jeszcze minimalny staż na forum, na przykład trzymiesięczny. 5 postów na przyzwoitym poziomie da się nabić w pół godziny po założeniu konta :)

Taak, tylko stażu nie da się ustawić z automatu- trzeba by każdorazowo każdego usera "zweryfikować" i nadać mu osobne uprawnienia. Więcej pracy przy tym niż z zahasłowanym działem.

privace

Postprzez Mono » 26 lip 2013, o 14:35

Sluchajcie, jesli naprawde nie chcecie tego dzialu to nie bedzie, nic na sile. Tylko prosze o przemyslenie sprawy i oddanie glosu, szczegolnie tych, ktorzy aktywnie uczestnicza w spotkaniach lub dopuszczaja mysl o spotkaniu lalkowym w przyszlosci.

Ja moze nakresle z grubsza porzadek, jaki panowalby w tym dziale. Otoz bylyby tematy ogolne z nazwa miast, w ktorych sie spotykamy. W tematach tych padala by kwestia spotkania w najblizszym czasie. Jesli byliby chetni, zakladano by watek z miastem i data, a w nim omawiano szczegoly, przebieg i relacje, w tym linki do relacji na blogach. Po wszystkim watek zostalby zamkniety, a kolejne powstawaly od nowa w ten sam sposob. Chyba w miare jasno to opisalam? Czy to byloby za duzo zachodu?
Tak wiec prosze o zastanowienie sie i wypowiedzenie, ewentualnie sam glos. Chcialabym, zeby sprawa istnienia dzialu do konca weekendu sie wyjasnila.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek
Mono
Administrator

Postprzez marshalka » 26 lip 2013, o 14:40

Może założyć wątki z miastami, ale po co je kasować? :) Np. Warszawa i wtedy wypisywałoby się datę w poście, a po danym spotkaniu można by było usunąć? Bo zakładać od nowa z nową datą to bez sensu wg mnie. Każde miasto by miało wtedy swój wątek. :)
Ja np. mogę do kilku miast tutaj wkoło dojeżdżać, a ktoś może nie wiedzieć i będąc 20 minut ode mnie nie wie, że może się spotkać. :)
http://marshalkasdolls.blogspot.com/ => Moje lalki, te duże i małe. :)

Zapraszam! ;)
marshalka

Postprzez BarbieDream » 26 lip 2013, o 14:45

Ja jestem jak najbardziej ZA utworzeniem takiego działu :) Tylko nie widzę potrzeby dodatkowego hasła. Wydaje mi się, że osobny dział w spamowisku zupełnie by wystarczył.

Co do samego wyglądu Marshalka ma rację - nie ma co kasować już założonych wątków z miastami :)
BarbieDream

Postprzez reiha » 26 lip 2013, o 14:47

marshalka napisał(a):Może założyć wątki z miastami, ale po co je kasować? :)

Zamykane wątki przecież dalej są dostępne do oglądania :D

Nowy temat na każde spotkanie jest lepszym rozwiązaniem, niż jeden temat na miasto. Linki ze spotkań wymieszałyby się ze szczegółami przyszłych spotkań. Jeśli dwa spotkania byłyby jedno po drugim, byłby problem z wyszukaniem daty spomiędzy linków, zdjęć i komentarzy.
reiha

Postprzez Mono » 26 lip 2013, o 14:48

Zamykac to nie to samo co kasowac. O kasowaniu nawet nie pomyslalam.
Napisalam, zeby zamykac watki po relacji z przebiegu i zakladac nowy, zeby w kazdej chwili mozna bylo do niego wrocic i poczytac. Lepiej na liscie tematow poszukac interesujacej daty niz przekopywac sie na slepo przez strony tematu.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek
Mono
Administrator

Postprzez marshalka » 26 lip 2013, o 15:11

To Mono jak najbardziej można tak zrobić. :)
http://marshalkasdolls.blogspot.com/ => Moje lalki, te duże i małe. :)

Zapraszam! ;)
marshalka

Postprzez KiciaKocia » 26 lip 2013, o 16:28

Nowy dział jak najbardziej może być. Nie mam kompletnie nic przeciwko nowemu działowi Offtopikach. Skoro uważacie, że tak będzie łatwiej/wygodniej/porządniej to nie zamierzam protestować. Jestem całym sercem za porządkiem na forum.

Za to nie jestem za hasłem. Jak już wyjaśniłam w temacie "Działanie forum", hasło przyznawane z automatu (a tak podobno ma być) nie sprawi, że będzie bezpieczniej. Dołoży tylko to roboty "obsłudze" forum (tony próśb o przyznanie hasła) jak i tylko będzie irytować użytkowników (kolejne hasło do pamiętania).

Pomysł z dostępem od X postów jest już lepszy, ale niech to nie będzie 5 postów a powiedzmy 20 czy trochę więcej. Pięć postów za łatwo jest nabić.

Dla mnie idealnym rozwiązaniem było by zostawienie tego jak jest, tj. spotkaniowy dział byłby widoczny po zalogowaniu. Obcy, a o nich nam przede wszystkim chodzi, nie będą widzieć tych tematów a użytkownikom będzie wygodnie.
Death is not the only possible outcome.
KiciaKocia

Postprzez dollbby » 27 lip 2013, o 00:59

tez sie zgadzam. Poza tym uważam, że mozna to najpierw wprowadzić w życie i w razie ewentualnych niepowodzen wprowadzac zmiany :)
dollbby

Postprzez Only NM » 27 lip 2013, o 20:01

Osobiście widzę to tak - dostęp do tego działu mieliby tylko i wyłącznie zarejestrowani użytkownicy (i tylko dla takich użytkowników byłby on widoczny), którzy napisali co najmniej 5 - 10 postów.
W dziale utworzylibyśmy tematy np: Spotkania "nazwa województwa" np: Spotkania Pomorskie, w takim temacie ktoś zacząłby np: Komu odpowiada spotkanie tego dnia, tego miesiąca w kawiarni jakiejś tam/domu, w Tym mieście. Oczywiście jeśli ktoś byłby przeazdem w jakimś mieście też mógłby się spytać czy lalkarze z tego rejonu nie chcieliby się spotkać.
Moglibyśmy w tym dziale utworzyć poddział Galeria - gdzie umieszczalibyśmy zdjęcia z meetów które się odbyły.
Taki temat zakładałby jeden z uczestników meeta dodając zdjęcia, oczywiście każdy uczestnik meeta mógłby dodać swoje zdjęcia w tym temacie...Idea tej galerii jest prosta - oglądanie lalek kolekcjonerów, zobaczenie jak to wygląda w różnych częściach Polski (ba może nawet za granicą bo mamy tutaj kilku użytkowników z zagranicy).
Przepraszam że tłumaczę Wam to wszystko jak dzieciom, ale zależy mi na żeby wszyscy zrozumieli o co w tym chodzi.
Co do wątków które już istnieją mamy dwie opcje usunąć po tym kiedy definitywnie ustalą termin spotkania, lub przenieść do działu spotkaniowego, do odpowiedniego województwa.
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ
Only NM

Następna strona

Powrót do Uwagi, sugestie, problemy dotyczące funkcjonowania forum