Działanie forum

Masz ciekawy pomysł, coś ci nie działa?

Działanie forum

Postprzez Szklanooka » 22 maja 2013, o 19:23

Mam takie pytanie - czy administracja tego forum może edytować mojego posta anonimowo i bez podania powodu edycji? :co?:
Szklanooka

Re: Działanie forum

Postprzez privace » 22 maja 2013, o 19:43

Jeśli post nie naruszał regulaminu to nie.
Na Twoją prośbę możemy.
Przynajmniej tak powinno to działać, i ja się tego trzymam zawsze.
rzecznik medialny i kontakt z siłami wyższymi forum
http://for-barbie.blogspot.com/

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez oleg » 22 maja 2013, o 19:45

To ja się przyznam, że wyedytowałem post Szklanookiej, bo szykuję post, w którym przedstawię swoją "pierwszą" lalkę, a Szklanooka napisała jej imię! :P Mam nadzieję, że nic strasznego się nie stało.
oleg

Postprzez Madelaine » 22 maja 2013, o 20:05

Nic strasznego?
Moim zdaniem to skandaliczne zachowanie moderatora, a więc kogoś, do kogo powinno się mieć zaufanie. Nie rozumiem jak można zmieniać treść postu, który w żaden sposób nie naruszał regulaminu i zasad dobrego wychowania, bez porozumienia z autorem. Zwłaszcza, że pewnie w tym przypadku autorka postu nie miałaby nic przeciwko edycji.
Czasem się leci ładnie, czasem się na dupę spadnie
---
http://drugiezyciemad.blogspot.com/
Madelaine

Postprzez privace » 22 maja 2013, o 20:11

Proszę o spokój i nie drążenie tematu- oleg wyjaśnił sprawę z zainteresowaną, dostał po głowie ode mnie, wyraził skruchę i mam nadzieję, że zrozumiał i jako początkujący moderator nauczkę zapamięta.

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez Leela » 22 maja 2013, o 23:00

Jako admin naprawdę nigdy nie powinnaś czegoś takiego napisać. Zmienił treść postu, po zmianie nie ma śladu, a na dodatek zrobił to z czystej prywaty.
Tak właśnie rozpadła się pierwsza Dollplaza, adminka miała w zwyczaju czytać prywatne wiadomości i też zmieniać treść wpisów dla swoich interesów.
Zgadzam się, że to jest szokujące zachowanie bo traci się zaufanie nie do jednego moderatora ale do całego forum i jest mi smutno, że coś takiego zbywa się postem, żeby nie kontynuować tematu. Skoro wyraził skruchę (słowami "nic strasznego się nie stało"?), to powinien to zrobić publicznie, a może też odpuścić sobie bycie moderatorem skoro na pierwszym miejscu stawia swoje interesy. I pomimo że wierzę, że był to jednorazowy "wypadek" to ciągle mam myśli, że po napisaniu czegokolwiek powinno się zrobić print screen na dowód.

Piszę ten post pomimo iż nie chcesz, ale dla mnie to czarny dzień tego forum, choć pewnie dla większości faktycznie nic się nie stało... :(
Leela

Postprzez oleg » 22 maja 2013, o 23:12

Leela, mam według ciebie publicznie przepraszać każdego użytkownika forum za to, że zedytowałem post Szklanookiej? Publicznie okazywać skruchę i pisać esej na pół strony o tym, jak bardzo mi przykro i jak bardzo zachowałem się źle? Publicznie napisać informację w nowym temacie o tym, że zrzekam się pełnionej funkcji, bo jestem niedojrzały, robię na forum prywatę i nikt mi już nie zaufa? Czegoś jeszcze sobie życzysz?
oleg

Edycja postów

Postprzez Mono » 23 maja 2013, o 07:55

Leela, uważasz że powinniśmy publicznie zlinczowac Olega, bo wyciął z posta imię lalki, chcąc zachować to jeszcze chwile w tajemnicy? No to proszę, do wspolwinnych dołączam jeszcze ja, bo koniec końców uważam, że nic się nie stało. I z mojej strony tyle w tym temacie.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek
Mono
Administrator

Postprzez privace » 23 maja 2013, o 08:46

Słuchajcie- chodzi o to, że jest to temat dotyczący "technicznego" funkcjonowania forum.
Jeśli chcecie łamiąc regulamin zacząć publiczny lincz nad olegiem- proszę bardzo, w osobnym temacie. Ale zamiast obrzucać kogoś błotem może należy się zastanowić, do kogo to błoto tak naprawdę przylgnie i kto takim obrzucaniem ręce sobie brudzi. Oleg przeprosił Szklanooką, na PW wyjaśniłam z obojgiem- on się kaja, ona ze zrozumieniem do jego głupoty podeszła i przeprosiny przyjęła, według mnie sprawa jest zamknięta- czego chcecie jeszcze? Zbanować go mamy, bo młody, głupi i bez doświadczenia? Ale zauważcie, ze na apel Mono, że potrzebni nam moderatorzy jakoś lasu rąk nie było.
Czy ja muszę publicznie cytować na forum każdą PW ze skargą, prośbą itd (a takie napływają często, bo obyty internauta nie robi publicznie awantur, lecz uderzy ze swoją sprawą do moderatora lub admina)? Opisywać i zdawać relację z każdej rozwiązywanej sprawy? Otóż nie muszę. Zwróćcie uwagę, że to nie jest demokracja- tu jest władza w postaci adminów i moderatorów, ktoś miał uwagi, skargi uderzał z tym do mnie, do Elianki i sprawy te zostawały rozwiązywane bez wplątywania w to całego forum- bo tak się robi, rozwiązuje się problemy w sposób subtelny i kulturalny. Osobom lubiącym publiczne awantury przypominam:
- Zanim publicznie kogoś ocenisz w jakikolwiek sposób, przemyśl to na spokojnie i dwukrotnie. Zwróć uwagę na to, że każdą myśl można wyrazić na kilka sposobów i nie każde wyrażenie ma ten sam wyraz emocjonalny. Pamiętaj o tym, że musisz poradzić sobie wyłącznie za pomocą języka pisanego. Nie masz możliwości szybkiego zauważenia, czy do twojego rozmówcy dotarło dokładnie to o co Ci chodziło.
- Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę, zrób to kulturalnie, najlepiej na adres prywatny. Chyba że jest to osoba już wyjątkowo łamiąca wszelkie reguły (i robi to też publicznie) i po wcześniej osobiście zwróconej jej uwadze nie zareaguje. Pamiętaj, że wyżycie się na innym Internaucie nie przyniesie Ci ulgi ani chwały.
- Staraj się doradzać innym, a nie wyśmiewać ich - każdy był kiedyś początkujący!

Oleg jest głupiutkim, młodym niedoświadczonym moderatorem- ale ma potencjał, nabierze doświadczenia i wyrosną z niego ludzie. Pod warunkiem, że zamiast go wywalać- wychowamy go kulturalnie, bez bicia, i bez obrażania całej administracji forum przy okazji. Tu nikt dotąd nie czytał niczyich PW, nikt nie zmieniał postów według widzimisie- więc insynuowanie, że przez jedno głupie skasowanie imienia lalki przez jednego ogłupiałego z radości kupienia lalki moderator a stał się "czarny dzień" i początek końca forum -jest uwłaczające zarówno dla całego forum i jego GTW jak i osobiście dla mnie, Mono, Elianki, Only NM. Moje prywatne zdanie na temat jego postępku jest moim prywatnym zdaniem i nie mam ani obowiązku, ani chęci wyrażać go publicznie. Moje stanowisko jako administratora jest takie: to jest MÓJ MODERATOR, pod MOJĄ kontrolą i tylko JA mogę go z błotem zmieszać i na gołą dupę wlać, jeśli nawali. Dla userów moderator jest przedstawicielem władzy i wara userom od publicznego obrażania przedstawiciela tej władzy. Więc jak ktoś ma uwagi wali ze skargą o stopień wyżej do mnie lub Mono i z zaufaniem ma oczekiwać, że my problem rozwiążemy.
A teraz rozejść się do narożników, bo sędzia ma PMS, napięte nerwy i czarny dzień to się tu może dopiero zacząć, jak mnie szlag jasny trafi i pokażę, że publiczne awantury to ja też potrafię robić i czarny dzień może nastać.

privace

Postprzez Szklanooka » 23 maja 2013, o 10:00

Ponieważ ja to zaczęłam, czuję się zobligowana, żeby powiedzieć, że podpisuję się pod powyższym. Moje zaufanie i szacunek do administracji i moderacji forum wzrasta jeszcze dzięki rzeczowemu wyjaśnieniu całej sytuacji publicznie. Dzięki.
Rówież uważam temat na zamknięty.
Szklanooka

Powrót do Uwagi, sugestie, problemy dotyczące funkcjonowania forum