Farbowanie włosów lalek

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!

Re: Farbowanie włosów lalek

Postprzez LuLu » 3 lut 2014, o 16:42

Także owy RIT rozwiązałby wszelkie problemy niedopasowanych kolorów np. obitsu! Fajna sprawa.
Broken Doll in the Middle of Chaos...

Postprzez usagidolls » 3 lut 2014, o 18:28

Czy ktoś z Was może próbował rozjaśniać lalkowe włosy?

Ostatnio przyszła zamówiona peruka, na zdjęciu miała ładne, pastelowe kolory, a w rzeczywistości jest wyjątkowo wyrazista i nijak nie pasuje do żadnej lalki. Opcja zwrotu nie wchodzi w grę. Chciałabym jakoś te kolorki rozjaśnić... może utleniacz jakiś...?
usagidolls

Postprzez dollbby » 4 lut 2014, o 18:24

kurde... nie sądze żeby utleniacz dał radę... skoro fabra nie daje?
dollbby

Postprzez IHime » 5 lut 2014, o 13:09

Utleniacz ma duże szanse utlenić włókna włosa, które staną się kruche i łamliwe.
IHime

Postprzez usagidolls » 8 lut 2014, o 22:53

Niedobrze... nie będę ryzykować, poszukam lepiej wielbiciela żywych kolorów^
usagidolls

Postprzez Dallka » 25 lut 2014, o 22:25

Nie wiem czy to dobry sposób ale...kiedyś moja koleżanka pofarbowała sobie włosy kolorową bibułą i wodą.Powiedziała że na lalkach też działa.Próbowałam to na niefirmowej blondynce i super kolor wyłapało.Ale sprawdzałam tylko na niej więc nie wiem czy tak samo będzie np. z Dal,Pullip,Monster high,Byul itd...
Więc,nie wiem,jeśli chodzi o lalki z wymiennymi peruczkami to można chyba jaką za grosze kupić i wypróbować...
Nie wiem.Może jak kupie obitsu dla mojej Louisy to kupie jakiegoś taniutkiego wiga i wypróbuję...Bo stockowego nie oddam do farbowania :nie: Nigdy :nie:
No...więc wypróbujcie może na jakiejś "chińszczyźnie" xD
Mam nadzieje że odrobinke chociaż pomogłam ;)
Życie jest troche jak film.Więc nie wyłączaj go przed końcem.

Zwłaszcza że moje panienki tu na ciebie czekają<3
www.mymonsterhighloff.blogspot.com
Dallka

Postprzez Rhaenys » 11 mar 2015, o 18:34

Ja bym chętnie mojej Apple White nieco wybieliła włosy - ma taki żółty odcień i zrobiłabym coś w stylu fioletowej płukanki dla lalek żeby ochłodzić kolor, ale nie wiem czym.
Rhaenys

Postprzez Elka » 12 mar 2015, o 00:54

Rhaenys napisał(a):Ja bym chętnie mojej Apple White nieco wybieliła włosy - ma taki żółty odcień i zrobiłabym coś w stylu fioletowej płukanki dla lalek żeby ochłodzić kolor, ale nie wiem czym.

Ciekawe czy jakiś odplamiacz typu Vanish nie rozjaśnił by włosów, a do fioletowej płukanki to nadmanganianu potasu potocznie zwanego fioletem można by użyć. Do kupienia w aptekach w formie kryształków i w płynie. No i nie trzeba go rozpuszczać w gorącej wodzie tylko wszystko na zimno. Niestety trzeba strasznie uważać bo jeśli spadnie kropla w nie odpowiednim miejscu to koniec, nic tego nie wywabi.

Tak na marginesie, moja mama w latach 90' ciągle robiła sobie takie płukanki z fioletu na swoje siwe włosy :D
Elka

Postprzez Rhaenys » 12 mar 2015, o 09:40

Próbowałam już płukanek po prostu do włosów i nie łapie.
Rhaenys

Postprzez Lunatyczka » 12 mar 2015, o 11:12

Farby i płukanki do włosów ludzkich farbują poprzez wnikanie w łuski włosów, których to łusek włosy sztuczne nie mają ;)
A może spróbuj płukankę z rozwodnionej akwarelki? Podobno to najlepszy sposób takiego ekonomicznego farbowania. I podobno farbuje nawet ciałka, jak się je dłużej pomoczy.
Żyj szybko. Kochaj mocno. Umrzyj młodo. Zostaw po sobie dobrze wyglądające zwłoki.
http://akwarelove.blogspot.com/ - blogasek
http://lunatyczka.soup.io/ - tumblr dla hipsterów
Lunatyczka

Postprzez Rhaenys » 13 mar 2015, o 09:42

Spróbuję :)
Rhaenys

Postprzez barbusia77 » 13 mar 2015, o 10:08

Nie probowałam na lalkach ale kiedyś tak farbowałam frotki do włosow: bierze się flamastry,wyciaga ze środka te wkłady i usuwa z nich folię. Wrzuca się do słoika i dolewa spirytusu i wody. Można samą wodę ale efekt będzie słabszy. Zanurza sie w tym (w tym przypadku) lalki włosy. Na godzinę,w zależnośći od potrzeby można czas wydłużyc. Po zabiegu włosy się suszy i gotowe :D Takie farbowanie to na jasne włosy raczej :)
Życie bez pasji zabija...
barbusia77

Postprzez reiha » 17 mar 2015, o 02:06

Pomalowałam Lagoonę rozcieńczonym tuszem w kubeczku, jednak mogłam eksperymentować na główce z chińskiego, ups.

Więc tak, próby dalej trwają, ale
tusz nie łapie pomalowanego skalpu, dalej jest żółty,
Malowałam pasma, jak trochę wyschły to wycierałam nadmiar papierowym ręcznikiem,
Tusz łapie palce i folę którą okręciłam lalkę, i to jest właśnie to, co zabrudziło jej twarz. Próba zmycia tuszu jeszcze bardziej go rozsmarowuje.
Ale włosy oczywiście farbują też. Chociaż teraz, po podeschnięciu ręcznik jest tylko lekko niebieski.
Niebieski tusz na żółtych włosach daje coś pomiędzy niebieskim a szmaragdowym. Pierwsze próby były pastelowozielone, może po wyschnięciu-wytarciu zrobią się właśnie takie. Albo może to dlatego, że później tusz zaczął opadać na dno naczynia. Wolałabym zielone, właśnie dlatego nie skończyłam na końcówkach :>
Próbowałam je zmyć wacikiem z wodą i kolor zostaje. Na waciku też. Nie kładłam pod kran, bo tak naprawdę nie chcę jej zmywać. Próbowałam utrwalić octem, ale był zimny, więc jednym efektem jest śmierdząca lalka :P

Nie martwię się, nie lubiłam jej, a może zniszczenie jednej oduczy mnie kupowania następnych, których nie potrzebuję.
I piszę tylko informacyjnie, nie polecam metody, nie zachęcam do niszczenia lalek.
Chyba pomaluję jej twarz dookoła, żeby to wyrównać. Albo piegi?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
reiha

Postprzez LolitaDolls » 17 mar 2015, o 12:01

Kurcze, ale oprócz tej poplamionej twarzyczki strasznie ładnie jej w niebieskich!
LolitaDolls
Moderator

Postprzez Somarie » 24 mar 2015, o 14:59

Sposoby wypróbowane praktycznie (nie przeze mnie, nie korci mnie farbowanie lalek, ale że komuś się przyda). Podejrzewam że można wykorzystać różnorakie tusze do scrapbookingu/decoupage dostępne u nas, ale głowy za to nie dam. Macie też sposób na rozpoznanie z czego jest dane włosie (przy otwartym oknie, żeby się nie zatruć!)

http://resinmuse.com/917/how-to-dye-a-s ... ohair-wig/
http://dolliehsanctuary.com/sanctuary/v ... =13&t=2465
Somarie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Radzimy sobie