Goddess

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High

Goddess

Postprzez Stary_Zgred » 4 paź 2016, o 18:33

Powinnam się wstydzić, że jak nie mam pomysłu na wątek, to spamuję wątkami o znanych moldach, ale tyle jest ładnych typów twarzy, że nawet nie mam większych wyrzutów sumienia. O Goddess jeszcze nie pisaliśmy, więc - łubudu - już mamy gdzie :P I nic to, że mam u siebie tylko jedną Goddeskę, w dodatku umajtkowioną na twarzy kolorem szminki:

Obrazek

Choć ładna ona i urodziwa, to jednak palmę pierwszeństwa zawsze będzie dla mnie dzierżyć lalka, którą miałam i zachwycałam się kilka lat temu, czyli ciemnoskóra Goddess z serii ślubnej.

Obrazek
Obrazek
Stary_Zgred

Re: Goddess

Postprzez Mangalarga » 4 paź 2016, o 19:01

Spamuj, spamuj :)

Goddesski uwielbiam, to chyba najliczniej reprezentowany u mnie mold :)

Pospamuję znowu cudzymi fotami - wybaczcie!

Basic 04 z serii dżinsowej - ta, od której wszystko się zaczęło :serducho: (przynajmniej barbiowato)
Obrazek
Barbie Basics by Lara Jiménez, on Flickr

Vitamin C - obecnie czeka na nowa czuprynę, będzie ruda ;)
Obrazek
Barbie Vitamin C by Vane, on Flickr

Holiday 2010 AA :serducho:
Obrazek
2010 Holiday AA by Doll Cafe, on Flickr

Designed by Yuming
Obrazek
yuming by Renata Weninger, on Flickr

DOTW Sumatra/Indonesia
Obrazek
Dolls on M2M (neutra) body by Ivy Mae, on Flickr

DOTW Princess of China
Obrazek
Barbie Princess of China by Lara Jiménez, on Flickr
Obrazek
Mangalarga

Postprzez Rudy Królik » 4 paź 2016, o 20:23

Moja Sumatra:

Obrazek

I jej "siostra" Morgana:

Obrazek

I "ni pies ni wydra", czyli ni to AA ni to oriental:

Obrazek

A na koniec mój OOAK z Barbie Basic:

Obrazek

Wygląda na to, że lubię mold Giddes i że wszystkie fotki cykam z lewego półprofilu :D
Rudy Królik

Postprzez roroDolls » 4 paź 2016, o 21:27

o nie, przeciez sie pochoruje!!!! /w szponach superstarow z czubkiem;-)/
roroDolls

Postprzez DragonLady » 5 paź 2016, o 07:34

Ładne, bardzo ładne :).
Ja mam aż jedną goddeskę, pokazywałam w swoim wątku. Dorzucę, jak zrobię zdjęcie ciut lepszej jakości ;)...
DragonLady

Postprzez Miranda » 5 paź 2016, o 15:26

Zgredzie, taki wątki jak najbardziej mają rację bytu, na dollplanet chyba każdy mold ma swój oddzielny wątek.
Nie mam żadnej lalki tego typu, ale podoba mi się i może kiedyś sobie jakąś kupię.
Miranda
Moderator

Postprzez Neytiri » 16 paź 2016, o 15:21

Przedstawię też moje Goddesski. Niektóre się już pojawiły w temacie :)

Avon Rose Splendor Barbie Doll AA
Obrazek

Barbie Basics Jeans Collection Model No. 04
Obrazek

Princess of China
Obrazek

DOTW Filipiny
Obrazek

DOTW Sumatra
Obrazek
i w oryginale:
Obrazek
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
29.10 Nowy halloweenowy post Charmed
Neytiri

Postprzez Mangalarga » 16 paź 2016, o 19:02

Neytiri napisał(a):Katniss Catching Fire

To nie jest Goddess, tylko pierwsza Katniss ma ten mold, pozostałe dostały swój własny :)
Obrazek
Mangalarga

Postprzez Neytiri » 16 paź 2016, o 20:10

Mangalarga napisał(a):
Neytiri napisał(a):Katniss Catching Fire

To nie jest Goddess, tylko pierwsza Katniss ma ten mold, pozostałe dostały swój własny :)

Aaaa, dzięki za wyjaśnienie. Byłam przekonana, że skoro pierwsza Katniss dostała mold Goddess to następne też są tego samego rodzaju tylko zmodyfikowane. Jednak faktycznie na thebarbiecollection mold jest wskazany jako: "New Katniss Sculpt". Różnica jest subtelna, ale zauważalna, trochę jak odwieczne podobieństwo moldów Lea i Kayla, bo jeden wywodzi się chyba z drugiego.
Usunęłam więc Katniss z postu powyżej, żeby nie mylić innych.
Neytiri

Postprzez Mangalarga » 16 paź 2016, o 20:23

Neytiri napisał(a):Lea i Kayla, bo jeden wywodzi się chyba z drugiego.

To akurat jeden i ten sam mold. Z tego, co się orientuję, w pierwszych wydaniach Lea (jako postać) była bledsza (i chyba, z założenia przynajmniej, Azjatką), Kayla za to była opalona. Pewnie stąd wzięło się mylne przekonanie, że to dwa moldy.
[/offtopic]
Obrazek
Mangalarga

Postprzez Neytiri » 16 paź 2016, o 22:00

To na tej samej zasadzie czy nie można przyjąć, że nowy mold Katniss, jest odmianą moldu Goddess? ;)
Neytiri

Postprzez Mangalarga » 16 paź 2016, o 22:43

Neytiri napisał(a):To na tej samej zasadzie czy nie można przyjąć, że nowy mold Katniss, jest odmianą moldu Goddess? ;)

Nie, bo Goddess i Katniss to dwa różne moldy, Kayla i Lea to jeden i ten sam, tylko z dwoma nazwami :)

Nawet tu widać , że są różne - inny nos, inne usta, nieco inny owal twarzy.
ObrazekObrazek
stąd: http://kattisdolls.net/facesIV/fc_CelHunGam.htm

EDIT:
Obrysowałam na szybko te same elementy obu powyższych lalek - owal twarzy, usta, dół nosa. Tak najlepiej można zobaczyć różnice - z lewej Goddess, z prawej Katniss.

Obrazek

Chyba lepiej będzie przenieść tą dyskusję do ogólnego tematy o moldach :)
Obrazek
Mangalarga

Postprzez Łucja - Puca » 22 lip 2017, o 22:20

Po przerwie wracam do blogowania: szycie-i-takie-tam-lalki.blogspot.com !

,,- Co to jest słoń?
- Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia.
Nie dzięki przyznawaniu się do ignorancji od czterdziestu lat cieszyła się sławą znawczyni natury. ''
Terry Pratchett
Łucja - Puca

Lokalizacja: Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń / Kiedy indziej: Polska, Pomorskie, Sztum

Re: Mackie

Postprzez ingrid » 4 lis 2017, o 21:38

Oj z tymi głowa moldami, to racja. Mi np. spowszedniał mold Kayla Lea i mimo, że w kolekcjonerstwie prezentuje się cudnie, to jednak mam wobec niego też odczucia, że to po prostu jedna z wielu playline główek nie robiących na mnie większego wrażenia. Mbili, jak i Goddeska bardzo ucierpiały na wplątaniu ich w serie pospolite. Na początku cieszyło mnie, że mogłam nabyć nietypową Goddeskę fashionistkę w przystępnej cenie, czy Mbili, nie mniej, gdy porównywałam lalki kolekcjonerskie z tymi playlineami, to różnica jawiła się ogromna, jakby lalki prezentowały zupełnie inną formę rzeźby. Owszem bywały Goddeski w playline wcześniej, jak chociażby Edeline w 12 księżniczkach, ale nawet ona ma polot kolekcjonerskiej główki i u mnie mimo, że stoi na półce z taniochą, to odznacza się jakimś dostojnym akcentem, którego nie potrafię wyłapać u obecnych fashionek. Co więcej nowe główki w fashionistkach mogłyby rewelacyjnie wypaść w jakiejś kolekcjonerskiej wersji, ale też nie wiadomo, czy się to kiedykolwiek wydarzy.

Najwyraźniej o wiele łatwiej było sprzedać swoje asy w rękawie, jako złom, niż dalej starać się zachować markowy poziom. Biała Asha, niebieskooka Goddeska, blond pieguska Artsy, mam wrażenie, że nastąpił jakiś chaotyczny pseudo artystyczny nieład w stylu rosyjskiej ruletki na chybił trafił, nie powiem, że projekty całkowicie nieudane, ale też jakby i zaniżające poziom oraz potencjał świetności danej buźki.

Bardzo jestem ciekawa Twojej wersji kwiecistej Maćkówki. Dostanie ciałko w pełni artykułowane i nową fryzurę, to pewnie wyjdzie śliczność. Co do jej wcześniejszego ciałka, to widziałam tę lalkę w pudełku w zabawkowym, dlatego łatwiej jest mi ją ocenić z buźki. No, a jeśli chodzi o stopy, to domyślam się chyba o jakie stopy się rozchodzi, podobne bodajże miewały lalki w typach wróżek, na takim nieco drobniejszym ciałku, jak Mariposa.

Podrzucę porównanie Goddesek nowej fashionki i Goddeski starego lotu

Różnica jest według mnie zauważalna bardzo...

Obrazek
ingrid

Re: Mackie

Postprzez arigato78 » 4 lis 2017, o 22:20

Dokładnie w ten sam sposób myślimy, Ingrid :-) Goddeski na Twojej fotce są tak różne... Tę pierwszą bym pomylił z moldem Lea (na pierwszy rzut oka). Według mnie Goddess nie pasuje zbytnio do BARDZO ciemnoskórych lalek. Posiadam fashionistkę (x2, bo oczywiście pierwsza miała defekt w malunku twarzy) blondynkę w sukience w paski i podoba mi się. Mam też inną, o ciemniejszej karnacji i też jest piękna (w dodatku bez żadnych produkcyjnych defektów!). Ale Goddess jestem w stanie zaakceptować w określonych ramach rasowych: od kaukaskiej po latino. I to samo tyczy się innych moldów. Wszystko inne to już taki misz-masz... Czyżby zaraz miał się pojawić mold "Millie" w wersji AA???

Wiem, że to off-topic (sorki!), ale tu jest wg mnie kwintesencja moldu "goddess":

https://i.pinimg.com/originals/02/61/bc ... b3254b.jpg
arigato78

Następna strona

Powrót do Mattel