Kolekcjonerskie nowości Mattela

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High

Re: Kolekcjonerskie nowości Mattela

Postprzez Pink Flamingo » 23 kwi 2018, o 18:33

Zdjęcia zapudełkowanej Amelii Earhart:

Obrazek by Pirazin, on Flickr

Hm, jakoś chyba opadł mój entuzjazm nad ładną Mackie, bo coś jest z nią nie tak. Nie wiem czy to za długie kreski na powiekach, które dodają jej efekt opadających kącików oczu i fryzura taka klapnięta. No Ameryki nie odkryję pisząc, że "na promo było ładniej" :D
Pink Flamingo

Postprzez Neytiri » 23 kwi 2018, o 19:10

Fryzury to wiadomo, że w realu oklapnięte są, gdyby tylko to było, to do wybaczenia. Ale serio coś przesadzili z kreskami, powieki strasznie jej opadają. No i pytanie czy te lalki inspirowane, w końcu mają pełną artykulację czy tylko rąk?

Mignęły mi real photo lalek z Jurassic World.
ObrazekJurassic World Fallen Kingdom 2018 (Jurassic Park 5) Mattel Barbie Signature FJH56 Claire Dearing FJH58 by Baptiste Coudert Reviews, on Flickr
ObrazekFallen Kingdom 2018 (Jurassic Park 5) Mattel Barbie Signature FJH56 Owen Grady FJH57 by Baptiste Coudert Reviews, on Flickr
ObrazekFallen Kingdom 2018 (Jurassic Park 5) Mattel Barbie Signature FJH56 Owen Grady FJH57 by Baptiste Coudert Reviews, on Flickr
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
19.05 Nowy post Majówka z South Beach Barbie
Instagram: neytiri_dollhouse
Neytiri

Postprzez Czarnab1 » 23 kwi 2018, o 20:56

Owen jest fajny. Będę na niego polować :zakochany:
Czarnab1

Postprzez reiha » 23 kwi 2018, o 21:56

moim zdaniem na zdjęciu promocyjnym oczy są takie same, ale kontrast jest mocno podbity. Wyglądają jakby spływały z lalki, a fe. Dolna linia oka jest bardzo blada, na dodatek rzęsy układają się zgodnie z kierunkiem topienia nadruku :P Nie wiem jak wyglądał pierwowzór, ale dół oka mógłby być równym łukiem zamiast spływać wzdłuż nosa.
Tumblr kiedyś narzekał, że ten główny projektant wali wszystkie linie konturu tej samej grubości, nie wiem czyja jest ta lalka, i przyznaję że tutaj jest kontur jest bardziej zróżnicowany, ale dalej całość wygląda bardzo płasko :(

Facet z Parki Jurajskiego wygląda ok, ale panienka nie różni się od tanich (:P) faszionistek :(
reiha

Postprzez Pink Flamingo » 23 kwi 2018, o 22:40

Ja jednak jestem zdania, że kreska w egzemplarzu sprzedażowym jest dłuższa, przez co całe oko wygląda bardziej pociągle i to stwarza to wrażenie "smutnych oczu baseta". Ogólnie nie ma tragedii, to lalka całkiem w porządku i pewnie moje rozczarowanie jest powodowane wielką sympatią dla moldu Mackie i po prostu liczyłem, że nawet jeżeli ciałko tej lalki mi nie pasuje, to chętnie bym ją kupił z zamiarem przeszczepu. Dawno nie kupiłem lalki Mattel z bieżącej linii Collector/Signature i myślę, że o czymś to świadczy ;)
Neytiri, Mattel pisze na swojej stronie, że tors Fashionistki, artykułowane ramiona i płaskie stopy, ale nic ponad to o artykulacji kończyn dolnych, chociaż pewnie nie należy się spodziewać, że będą ruchawe ;) W sumie już wolałbym ciałko Fashionistkowe z ruchomymi kostkami, tak cała lalka byłaby artykułowana.

Za to Claire i Owen całkiem całkiem. Wydaje mi się, że łaskawiej oceniamy Owena, bo jednak męskie lalki pojawiają się rzadziej i każdy taki okaz, który wygląda nieźle, od razu jest witany z ekscytacją ;)
Pink Flamingo

Postprzez Stary_Zgred » 24 kwi 2018, o 10:02

Amelia jest przejmująco smutna w swojej finalnej wersji. Niby odchylenia od prototypu są niewielkie, ale w tak małej skali nawet drobne zmiany powodują drastyczne odkształcenia wyglądu. Dla mnie taka Amelia w ogóle nie jest kusząca.
Fajnie za to zobaczyć nowe, artykułowane lalki. Trochę kusi mnie Owen, ale nie jest to kuszenie bardzo natarczywe.
Obrazek
Stary_Zgred

Postprzez BarbieDream » 24 kwi 2018, o 15:26

Amelia też przestała mi się podobać... smutne te jej oczy, tak jakby czy malunek łącznie z brwiami odchylił się zewnętrznymi kącikami do dołu... widziałam w niej potencjał, teraz bałabym sie ryzykowac dla samej glowki, ktorej oczy i tak są do poprawki.
Owen fajny Chociaz nie przypomina swojego bohatera ;p
BarbieDream

Postprzez Neytiri » 24 kwi 2018, o 17:32

Owen faktycznie niepodobny i nawet średnio przystojny, ale jako że to wciąż nowy okaz męskiego lalka, co jest niezwykłą rzadkością u Mattela, to chcę go. Póki co nie ma się nawet do czego przyczepić, włosy rootowane, ciałko artykułowane, ciuch nawet jakiś jest, jak na współczesnego Mattela to ogromny sukces i luksus :D Ciekawe jak będzie z ceną? Na stronie barbie.mattel.com lalki z Jurassic World są po 29,99$, to tyle samo co ostatnio Amelia, Frida, czy Lara Croft. Natomiast na eBayu ceny szaleją, co najmniej za 59$, ale to pewnie dlatego że jeszcze przed premierą, na razie tylko pre-order.
Neytiri

Postprzez Pink Flamingo » 24 kwi 2018, o 19:00

Gruchnęła informacja, że Barbie YSL i zestaw Fairy Kingdom Wedding z serii The Faraway Forrest zostały anulowane.
:( :( :( YSl nieeeeee.... A taką miałem nadzieję, że wyjdzie ładna...
Pink Flamingo

Postprzez BarbieDream » 24 kwi 2018, o 23:48

Pink Flamingo napisał(a):Gruchnęła informacja, że Barbie YSL i zestaw Fairy Kingdom Wedding z serii The Faraway Forrest zostały anulowane.
:( :( :( YSl nieeeeee.... A taką miałem nadzieję, że wyjdzie ładna...

Szczerze... to mało mnie tu jeszcze coś dziwi... nie powiem - czekałam na koniec serii Faraway Forest, ale dobre były z niej tak naprawdę 3 pierwsze lalki, potem już kiepsko. Na YSL czekałam odkąd pojawiły się na ToyFair... chyba ze 2 lata temu? Miały potencjał, ale znając zycie i tak by je popsuli ;/
BarbieDream

Postprzez Pink Flamingo » 25 kwi 2018, o 11:38

Ok, mały rant mi się nasuwa, ale ograniczę się tylko do tego, żeby napisać, że uderzyło mnie z lekka przy Amelii Earhart (kiedy rozczarowałem się zdj. finalnego produktu), że od dość długiego czasu nie kupowałem lalek Mattel z bieżącej linii stricte kolekcjonerskiej. Serio, ostatnio chyba dawno temu The Look, ale nie chcę kłamać, po prostu nie pamiętam. Za to pamiętam dobrze, jak niedawno kupowałem nowe Fashionistki i tancerkę curvy MtM. Wkurza mnie to niepomiernie, że linia kolekcjonerska jest traktowana po macoszemu, a cała kreatywna para idzie w gwizdek playline.

Denerwuje mnie to, że pomimo swojej spadającej sprzedaży lalek, Mattel cały czas upiera się na tworzeniu pierdyliarda fashionistek, które w gruncie rzeczy są takie same, fajne, urocze, ale ile 1 dziecko może mieć tych lalek? 50? Serio? Podczas gdy sekcja dla dorosłych kolekcjonerów stoi odłogiem.

A IT nie śpi, ostatnio tworzą jedną bardziej udaną kolekcję od poprzedniej i wygląda na to, że wcale nie zamierzają spowolnić czy osiąść na laurach. Widzą, że nie mają konkurencji wśród 12" fashion dolls. I wkurza mnie to też dlatego, że przecież IT nie jest organizacją charytatywną, muszą się utrzymywać i zarabiać. I przypuszczam, że nieźle na tym wychodzą, jeżeli kolekcje są tak dobre.
A Mattel nie widzi, że traci część rynku przez skierowanie uwagi wyłącznie na sektor playline. To takie krótkowzroczne i bezsensowne.
Tyle, dziękuję za uwagę ;)
Pink Flamingo

Postprzez BarbieDream » 25 kwi 2018, o 18:35

Pink Flamingo napisał(a):Ok, mały rant mi się nasuwa, ale ograniczę się tylko do tego, żeby napisać, że uderzyło mnie z lekka przy Amelii Earhart (kiedy rozczarowałem się zdj. finalnego produktu), że od dość długiego czasu nie kupowałem lalek Mattel z bieżącej linii stricte kolekcjonerskiej. Serio, ostatnio chyba dawno temu The Look, ale nie chcę kłamać, po prostu nie pamiętam. Za to pamiętam dobrze, jak niedawno kupowałem nowe Fashionistki i tancerkę curvy MtM. Wkurza mnie to niepomiernie, że linia kolekcjonerska jest traktowana po macoszemu, a cała kreatywna para idzie w gwizdek playline.

Denerwuje mnie to, że pomimo swojej spadającej sprzedaży lalek, Mattel cały czas upiera się na tworzeniu pierdyliarda fashionistek, które w gruncie rzeczy są takie same, fajne, urocze, ale ile 1 dziecko może mieć tych lalek? 50? Serio? Podczas gdy sekcja dla dorosłych kolekcjonerów stoi odłogiem.

A IT nie śpi, ostatnio tworzą jedną bardziej udaną kolekcję od poprzedniej i wygląda na to, że wcale nie zamierzają spowolnić czy osiąść na laurach. Widzą, że nie mają konkurencji wśród 12" fashion dolls. I wkurza mnie to też dlatego, że przecież IT nie jest organizacją charytatywną, muszą się utrzymywać i zarabiać. I przypuszczam, że nieźle na tym wychodzą, jeżeli kolekcje są tak dobre.
A Mattel nie widzi, że traci część rynku przez skierowanie uwagi wyłącznie na sektor playline. To takie krótkowzroczne i bezsensowne.
Tyle, dziękuję za uwagę ;)

Tak bardzo się z Tobą zgadzam, tylko, że ja nawet playline nie kupuję (mam zaledwie 4 fashionistki). A jedyne Barbie za jakimi się oglądam to playline do 2004 roku i starsze wydania kolekcjonerskie. Nic z nowości nie podoba mi się (bo o zachwycie nie można tu mówić) na tyle, żeby skłoniło mnie do zakupu. A ludzie naprawdę są w stanie zapłacić za dobry jakościowo produkt. Nie oszukujmy się, że conajmniej 70-80% kolekcjonerów swoją przygodę zaczynało z Barbie, a teraz większość tych ludzi rezygnuje... obserwuję wiele kont, czy to na Flicekrze czy na Intsagramie, gdzie Barbie wypierane są masowo przez inne lalki (głównie IT), albo służą jako baza do lalek OOAK.
BarbieDream

Postprzez Czarnab1 » 25 kwi 2018, o 21:12

Na Flickr pojawiły się fotki Unicorn Barbie doll 2018 i Faraway Forest Fairy Wedding giftset 2018.

Takie cuda u Mattela??? Będą w sprzedaży??? :slinka: :slinka: :slinka: :slinka: :slinka:

ObrazekBarbie Signature Unicorn Barbie doll 2018. by Pirazin, on Flickr

ObrazekBarbie Signature Unicorn Barbie doll 2018. by Pirazin, on Flickr

ObrazekBarbie Signature Faraway Forest Fairy Wedding giftset 2018. by Pirazin, on Flickr

ObrazekBarbie Signature Faraway Forest Fairy Wedding giftset 2018. by Pirazin, on Flickr

Wszystkie lalki ze zdjęcia poproszę :zakochany:
Czarnab1

Postprzez Neytiri » 25 kwi 2018, o 22:34

Jednorożec wygląda dość ... tanio. Jakoś tak słabo, plastikowo. Za to para całkiem ładna, szczególnie ken. Miło by było gdyby udało się go złapać. Chociaż wyobrażam sobie że z ich ceną będzie kosmos, nie dość że kolekcjonerskie lalki to w dodatku w gifsecie, także jedynie mogę powzdychać do zdjęć :)
Piękne to ostatnie zdjęcie, cała seria na nim prezentuje się bardzo ciekawie. Różnorodnie, ale widać motyw przewodni fantasy który ich łączy.
Neytiri

Postprzez BarbieDream » 26 kwi 2018, o 00:15

Pisałam już o tym na fejsbukowej grupie - dla mnie ten jednorożec to jakaś masakra. Nie i koniec. Kropka. Cukier z lukrem i wszechobecny Karl. Bleh

Za to para to ładne zwieńczenie serii, choć i tak uważam, że 3 pierwsze lalki były najlepsze. Posiadam u siebie Lady of the White Woods i naprawdę uważam, że to cudowna lalka :)
Men jest świetny, z początku myslalam, że dostał headmold Aragorna, ale teraz mam wrażenie, że to jednak nie on. W kazdym razie to przystojniak. Spodobał mi sie komentarz na grupie - gdzie ktoś zauważył, że fajnie by było, gdyby panna młoda była dobrą wróżką/elfem a on pochodził ze złej strony - byłaby większa różnorodność i ciekawie by to wyglądało :)

Co fo danego odwołania serii - wyszło na to, że została odwołana tylko och sprzedaż przez dealerów :)
BarbieDream

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mattel