Lalki w programach telewizyjnych

Luźne rozmowy o lalkach

Lalki w programach telewizyjnych

Postprzez Szklanooka » 16 lip 2014, o 22:22

Obiecałam na warszawskim spotkaniu, że wrzucę na forum linka do programu na którego temat rozmawialiśmy. "What Would You Do?" to program telewizyjny typu ukryta kamera, rejestrujący autentyczne reakcje przypadkowych osób, w miejscu publicznym, na jakąś zaaranżowaną konfliktową sytuację. Trafiłam przez przypadek na odcinek w którym nagrywali reakcje przechodniów na dziecko pozostawione w samochodzie w czasie upału. Rolę niemowlaka grała realistyczna lalka reborn. LINK Tak, eksperymenty socjologiczne o dyfuzji odpowiedzialności są wałkowane w nieskończoność.
Bardziej interesująca jest sytuacja w sklepie z zabawkami, gdzie mały chłopiec chce, żeby tata kupił mu Barbie (oboje to oczywiście aktorzy) i kamera rejestruje co na to inni klienci. Później prowadzący program przeprowadza wywiad pytając dlaczego zareagowali tak, a nie inaczej - A Boy Wants a Doll: What Would You Do?
Jestem ciekawa jak wynik takiego eksperymentu wyglądałby na naszym polskim gruncie.
Szklanooka

Re: Lalki w programach telewizyjnych

Postprzez Suriri » 18 lip 2014, o 19:17

u nas pewnie by się to przeistoczyło w polityczne przepychanki z obrońcami krzyża paradującymi przed sklepem zabawkowym w tle.

Osobiście jestem zdania, że dzieci bawią się doskonale wszystkimi zabawkami (dzieciaki u nas bawią się lalkami w dom, a za chwile ganiają z kijem i udają rycerzy - zarówno chłopcy jak i dziewczynki i wszystkie po całym dniu na podwórku wracają do domu równie umorusane :D )
Suriri

Postprzez Pink Flamingo » 18 lip 2014, o 20:05

Nawiązując do powyższych wypowiedzi przypomniałem sobie ostatnią audycję w Esce Rock, sprzed kilku dni, o lalkach poprawnych anatomicznie i podniesionym larum przez p. Terlikowskiego, który uznał taki pomysł za "zabawki zboczonych dorosłych", w kontrze był p. Lew-Starowicz i rzecz jasna nie widział w tym nic zdrożnego. Przypomniało mi się to odnośnie tych wyssanych z palca zarzutów, jakie tylko dorośli ludzie są w wstanie zobaczyć w zabawce...
Pink Flamingo

Postprzez Raquelle » 8 wrz 2014, o 17:36

Nienawidzę tych stereotypów o zbieraczach lalek...
Tak, bo jesteśmy zboczeńcami którzy płacą ogromne pieniądze za powiedzmy realistyczną BJD aby patrzeć co ma pod ubraniem...

Też widziałam ten artykuł i bardzo zdenerwowała mnie ta prowadząca. Była po prostu nie miła i przegięła niektórymi wypowiedziami...
Obrazek

~ Raquelle
Raquelle

Powrót do Ogólnie o lalkach