Mała Dama - czyli American Girl po polsku

Wszystkie niefirmowe lalki zasługujące na uwagę

Mała Dama - czyli American Girl po polsku

Postprzez Lirazel » 22 kwi 2014, o 14:44

Taka ciekawostka... nie wiem, czy wiecie, ale kiedyś ktoś usiłował przenieść ideę American Girl na polski rynek.
Przez krótki okres czasu (gdzieś koło 2000 roku) istniała linia lalek na zamówienie o nazwie Mała Dama. Wyglądały one jak American Girl i były trzy modele - oczywiście każda z innego okresu historycznego, z własnym imieniem oraz książeczką. Jedna z nich nazywała się Klara. Można było dokupić do nich kosz wiklinowy (???) oraz ubranka.
W życiu nigdy nie widziałam tych lalek, jedynie w reklamie zamieszczonej w piśmie "Księżniczka" oraz na stronie internetowej. Chyba nie został po tej inicjatywie żaden ślad...
Aż strach pomyśleć, jak drogie musiały być te lalki. Jestem ciekawa ile ich się sprzedało i czy trafią na allegro - byłaby to z pewnością niezła kolekcjonerska ciekawostka.

Jak się okazuje, dzięki Wayback Machine zachowała się strona internetowa, na której można było zakupić te lalki:
Mała Dama - wersja strony z lipca 2001
Dzięki kopii strony można zobaczyć, jak wyglądały laleczki oraz dodatki do nich >>KLIK<< oraz sprawdzić ile kosztowała taka przyjemność - 245 złotych za samą lalkę? Najdroższa playlinowa Barbie się chowa :D
Jak widać, producent zaczerpnął od American Girl nawet ideologię - tak zachęcał do lalek rodziców, a tak dziewczynki
Czy ktoś jeszcze kojarzy je oprócz mnie?
Lirazel

Re: Mała Dama - czyli American Girl po polsku

Postprzez Ashley Shell » 10 sie 2014, o 15:31

Z mała pomocą znalazłam ten wątek!!
Ja je dokładnie pamiętam .. dzisiaj jakoś wspomniało mi się o tych lalkach. Pamiętam również reklamę tv i te astronomiczne ceny.
Ale w tamtym czasie dla mnie te lalki były piękne, te akcesoria i kuferki! Marzyło mi się o nich :)
Szkoda, że po nich tylko pozostał mały ślad w postaci strony internetowej. Chyba, że ktoś ma taką lalkę to niech się pochwali ^^
Ashley Shell

Re: Mała Dama - czyli American Girl po polsku

Postprzez Lirazel » 3 paź 2014, o 22:22

Ashley Shell napisał(a):Z mała pomocą znalazłam ten wątek!!
Ja je dokładnie pamiętam .. dzisiaj jakoś wspomniało mi się o tych lalkach. Pamiętam również reklamę tv i te astronomiczne ceny.
Ale w tamtym czasie dla mnie te lalki były piękne, te akcesoria i kuferki! Marzyło mi się o nich :)
Szkoda, że po nich tylko pozostał mały ślad w postaci strony internetowej. Chyba, że ktoś ma taką lalkę to niech się pochwali ^^

Nie miałam pojęcia, że te lalki były reklamowane również w TV! Matko, ktoś musiał na to wyłożyć masę pieniędzy...
Jestem pewna, że lalek sprzedało się mało... a ich dorośli już właściciele mogą nawet nie wiedzieć, co posiadają.
Lirazel

Powrót do Klony