Market Place& Commissions- czyli kup/sprzedaj/wymień

Masz ciekawy pomysł, coś ci nie działa?

Re: Market Place& Commissions- czyli kup/sprzedaj/wymień

Postprzez EvilCupcake » 30 sty 2014, o 22:55

A jak dla mnie skróty angielskie są dobre, bo przynajmniej nie marnuje się miejsca w tytule na coś w stylu "sprzedam/wymienię" tylko się pisze FS/WTT i zostaje miejsce na wypisanie barbie, tonner, bjd itp. ^ ^
Dla mnie te skróty są czymś oczywistym, ale rozumiem, że niektórym byłoby się ciężko przestawić.
EvilCupcake

Postprzez Mysha » 12 paź 2015, o 17:45

Doczepię się do tego wątku z własnym pomysłem. Fajnie by było, gdyby w dziale ogłoszeniowym autor tematu mógł edytować własny post. Obecnie podczas przeglądania wątków boli mnie przekopywanie się przez naście postów typu hold, zwalnianie holda, sprzedane, nowe przedmioty itp. Gdyby autor mógł edytować swój pierwszy post, to tam zaznaczałby wszelkie zmiany i byłby porządek ładnie w jednym miejscu.
Co o tym myślicie? (I czy jest to technicznie wykonalne?)
Kizuna [Smart Doll] Isabelle [Volks DD Saber Extra] Maya [Volks DD DDH-06] Angelica [Volks DD Sakuya] Koteczek [Volks MDD Mariko] Lancer [Ringdoll Lucifer] Moonlight [Smart Doll]
Obrazek
Mysha

Postprzez Elka » 12 paź 2015, o 22:28

Uważam, że dostęp do ogłoszeń jest bardzo dobry i przejrzysty i każdy radzi sobie jak może.
Kilka razy już kupowałam u dziewczyn i chłopaków z forum i nigdy nie narzekałam i nie miałam większych czy mniejszych problemów.

Po prostu mam dodany do obserwowanych cały dział "ogłoszenia różne" i jestem ze wszystkim na bieżąco kiedy ktoś coś sprzedaje, chce kupić czy wymienić.
A już absolutnie nie podoba mi się ten pomysł
ila_214 napisał(a):Dodatkowo proponuję, by ograniczyć dostęp do "MP". Nie każdy musi wiedzieć co się na forum wyprawia tym bardziej, jeśli nie ma się do niego "większego" zaufania itp. Np. można by zrobić, że dział "MP" (zakładając, że powstanie) będzie widoczny dla nowych osób dopiero po napisaniu np. 50 postów.

Oczywiście proszę mi nic nie zarzucać bo nic nie mam do koleżanki ale uważam, ze każdy użytkownik powinien mieć dostęp do każdego działu. Takie ograniczenia uważam, że są zupełnie nie potrzebne bo według mnie jest to po prostu wymuszanie udziału na forum - im więcej postów tym lepszym użytkownikiem jesteś, a chyba nie ilość a jakość się liczy. Z tego też powodu cały czas się waham czy rejestrować się na BJDream bo tam właśnie liczba postów decyduje o tym jakim się jest użytkownikiem.

Jestem bardzo zadowolona z działania Naszego forum i nie zmieniała bym tutaj niczego, a już na pewno nie działu "Ogłoszenia"

Takie jest moje zdanie i mam prawo żeby je wypowiedzieć i niech nikt się nie gniewa jeśli napisałam coś niestosownego :P
Elka

Postprzez privace » 13 paź 2015, o 09:06

Co do czasu edycji- jest niestety jednakowy dla całego forum, nie da się zrobić innego dla oddzielnych działów. Z tego względu ustaliliśmy czas 24 godziny, który jest wystarczający na ewentualne dodanie czegoś, czy poprawienie błędów ortograficznych( ;) ). Nie będziemy go przedłużać ze względu na to, że komuś może np. po miesiącu przyjść do głowy, że mu się forum znudziło i pokasuje treść we wszystkich swoich postach, przez co zaburzy tok dyskusji wątku.
W ogłoszeniach zawsze można dodać kolejny post aktualizacyjny- ewentualnie kliknąć "zgłoś post" (to ta ikonka po prawej z wykrzyknikiem) i wpisać tam prośbę do moderatora o zmianę postu (wpisać w zgłoszenie zmienioną treść ogłoszenia).

Żadnych innych zmian również nie planujemy.
rzecznik medialny i kontakt z siłami wyższymi forum
http://for-barbie.blogspot.com/

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez Miranda » 6 gru 2015, o 17:32

Mam taki prośbę, aby wprowadzono zapis, że w dziale "Ogłoszenia różne" pojawiały się tylko takie ogłoszenia, w których autor chce ze 100% pewnością sprzedać lalkę, dodatki, etc.
Dla "badania rynku" można by wykorzystać np. "Spamowisko".
Miranda
Moderator

Postprzez mobe » 6 gru 2015, o 18:24

ale wtedy, kiedy autor nie chce na sto pro sprzedać lalki może po prostu w tytule podać, że to feeler? Nie wiem, czy rozdzielanie w ten sposób tematów nie zrobi większego bałaganu
mobe

Postprzez KiciaKocia » 6 gru 2015, o 18:29

Poza tym, sprzedający ma prawo się rozmyślić, choćby nawet wcześniej miało być na 100% - nigdy nie wiadomo co się wydarzy albo czy przypadkiem nie trafi się inna, lepsza oferta.
Death is not the only possible outcome.
KiciaKocia

Postprzez privace » 6 gru 2015, o 18:34

Spamowisko jest do tematów poza-lalkowych.
Podkreślam- to jest forum, nie platforma sprzedażowa.
Według mnie opisywanie tematu w ogłoszeniach jako "feeler" jest uczciwym postawieniem sprawy. Czyli "nie sprzedaję, ale rozważam taką opcję i chce się dowiedzieć, czy ewentualnie ktoś by zechciał". Jest to forma ogłoszenia i dział jest jak najbardziej odpowiedni.
rzecznik medialny i kontakt z siłami wyższymi forum
http://for-barbie.blogspot.com/

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez Miranda » 6 gru 2015, o 18:43

privace napisał(a):Spamowisko jest do tematów poza-lalkowych.
Podkreślam- to jest forum, nie platforma sprzedażowa.
Według mnie opisywanie tematu w ogłoszeniach jako "feeler" jest uczciwym postawieniem sprawy. Czyli "nie sprzedaję, ale rozważam taką opcję i chce się dowiedzieć, czy ewentualnie ktoś by zechciał". Jest to forma ogłoszenia i dział jest jak najbardziej odpowiedni.

Tak jest, <salutuje>.
Tylko czemu "feeler", a nie "sonda", "zapytanie", "rozeznanie"?
Miranda
Moderator

Postprzez mobe » 7 gru 2015, o 10:27

Miranda napisał(a):Tak jest, <salutuje>.
Tylko czemu "feeler", a nie "sonda", "zapytanie", "rozeznanie"?

Zaproponowałam feeler, bo jest dość popularny i wchodzi swobodnie na polskie fora, nie upieram się, to tylko forma, może być sonda, łatwa kwestia do rozwiązania.
mobe

Postprzez barbusia77 » 7 gru 2015, o 16:57

privace napisał(a):Przy tysiącach to ja bym założyła lalkowe allegro xD
:haha:
Po co zmieniać coś co dobre,kazdy wie gdzie na forum jest dział sprzedaży,a dodatkowo jak ktoś coś to w "nowych postach" się pojawia przecież :lol:
Życie bez pasji zabija...
barbusia77

Poprzednia strona

Powrót do Uwagi, sugestie, problemy dotyczące funkcjonowania forum