Nie bardzo wiem bjd?

Ball-jointed-dolls, lalki z żywicy

Re: Nie bardzo wiem bjd?

Postprzez Miranda » 17 lip 2016, o 20:37

Tylko opłaca się kupować oryginał, jak ktoś chce bawić się pierwszy raz w malowanie lalki?
Miranda
Moderator

Postprzez niemiłamonika » 17 lip 2016, o 20:45

Kiedyś nie kupowałam drogich lalek bo się bałam że o nie "to" . Teraz jestem gotowa zapłacić za lalkę dość spor jak na mnie. Ale czy ja chcę iść w stronę lalek bjd? Chcę jedną i zobaczę co potem. Patrzyłam po tych stronach co podaliście ale nie widziałam nic w podobie do tamtej co mi się podoba. Wykrzywione kończyny i kobiece drobne ciałko. No nic. kiedyś zaryzykuję chyba po prostu na Aliexpress lub Ebay.
niemiłamonika

Postprzez Arszenikk » 17 lip 2016, o 20:53

A dlaczego nie? Od czegoś trzeba zacząć, ja też mój pierwszy mejkap zrobiłam na lalce z DZ i go nie zabiłam. Jeśli lalka się mega podoba to jednak warto wesprzeć firmę, która sprawia tę przyjemność wizualną i estetyczną. Dlatego ja się wyzbyłam recastów i zakupiłam te lalki co miałam od firm normalnie. Nagonek nie mam zamiaru robić, aczkolwiek jednak polecam, boniu, zabrzmi to głupio bardzo, firmowe lalki. Nie dlatego, że fejm, bo taka droga i prawdziwa, tylko dlatego, że jednak fajnie jest pomóc tym artystom.
Oh, you can't help that. Most everyone's mad here.
Arszenikk

Postprzez Miranda » 17 lip 2016, o 21:00

Kupić recast, wyuczyć się malować, a potem kupować oryginały. :D

@niemilamonika
Czekaj, nie ma sensu kupować tego, co się nie podoba. :)
Miranda
Moderator

Postprzez Arima » 18 lip 2016, o 07:22

Faktycznie, z wykrzywionymi ciałkami to chyba tylko DC robi. Inne firmy robią kopyta i rogi, jeśli już, albo kocie pyszczki.
Arszenikk, owszem, zamówienie w końcu doszło, ale oczekiwanie było koszmarnie długie i to właśnie od pośrednika było.
Arima

Postprzez Arszenikk » 18 lip 2016, o 07:22

Ale nie zepsujesz lalki makijażem, to tak nie działa xD
Jeśli ktoś chce poćwiczyć to na upartego może kupić główkę za 20$, bo firmy takie robią.
Arszenikk

Postprzez Elka » 18 lip 2016, o 07:36

Arszenikk napisał(a):Ale nie zepsujesz lalki makijażem, to tak nie działa xD
Jeśli ktoś chce poćwiczyć to na upartego może kupić główkę za 20$, bo firmy takie robią.

A te głowy to gdzie, macie jakieś konkretne namiary na męskie iplehousowe recasty. Bo założyłam osobny wątek z zapytaniem, że szukam głów i bez odzewu, a tu dyskusja wrze.
Elka

Postprzez Arszenikk » 19 lip 2016, o 08:41

Tu można tanio główki kupić, jeśli ktoś się uprze, że chce makijaż ćwiczyć "nie na swojej". 25$ to nic za łeb, ale trzeba sobie przejrzeć.
http://www.acbjd.com/

EDIT: Zapomniałam wkleić! A skopiowałam xD
Arszenikk

Postprzez Balbinka » 19 lip 2016, o 12:01

Arszenikk napisał(a):Tu można tanio główki kupić, jeśli ktoś się uprze, że chce makijaż ćwiczyć "nie na swojej". 25$ to nic za łeb, ale trzeba sobie przejrzeć.

Tu to znaczy gdzie?
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...
Balbinka

Postprzez Miranda » 19 lip 2016, o 17:29

Arszenikk napisał(a):Tu można tanio główki kupić, jeśli ktoś się uprze, że chce makijaż ćwiczyć "nie na swojej". 25$ to nic za łeb, ale trzeba sobie przejrzeć.
http://www.acbjd.com/

Hehe, ja bym na swojej pierwszego makijażu chyba w życiu nie zrobiła. :D
Miranda
Moderator

Postprzez Arszenikk » 19 lip 2016, o 18:58

No właśnie jak już dostaniesz lalkę to czasem Cię trafi tak, że będziesz chciała sama.
Ja nikomu oddać nie mogę, bo zdążę zmienić zdanie parę razy podczas malowania + zrobił mi się skill i maluję innym xD
Arszenikk

Postprzez niemiłamonika » 15 wrz 2016, o 15:07

Ktoś mnie oświeci jak założyć minifee oczka?
niemiłamonika

Postprzez Only NM » 15 wrz 2016, o 23:03

niemiłamonika napisał(a):Ktoś mnie oświeci jak założyć minifee oczka?

Tak https://www.youtube.com/watch?v=LiJCr01DxQA osobiście, ja zamiast eye putty używam białego gluta czyli blu tac - nie wiem jak o się fachowo nazywa po polsku. Masa mocująca? W każdym razie z faber castel i polecam biały :) Zalecam też rozgniecenie go w dłoniach, żeby rozgrzać, będzie wtedy bardziej plastyczny. Niektórzy też używają plasteliny, ale nie polecam bo może zabarwić.

Jak dla mnie nie ma sensu kupować innej główki do prób, bo każda głowa BJD ma inne kształty i choć recasty wydają się tu idealnym rozwiązaniem to one nie są idealnie symetryczną kopią (chyba że dopłacisz)...Zależy jaka główka Ci się podoba, i jeśli wybadasz czy ta firma często zmienia odcień żywicy...Bo ja kiedyś kupiłam główkę bluefairy, a potem się okazało że ta firma co rusz zmienia kolor swojej żywicy, więc gdybym teraz kupiła jej ciało to i jak nie będzie pasować kolorem...
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ
Only NM

Postprzez niemiłamonika » 16 wrz 2016, o 00:50

Only NM dzięki za link i podpwiedź.Póki co moja mnf recast ma oczka na chusteczki higieniczne.Porwałam na kawałki upchnełam lekko i się oczka trzymają....Można by rzec że ma siano w głowie hehe.
niemiłamonika

Postprzez Mysha » 16 wrz 2016, o 07:54

Podpisuję się pod blu tac. Przy czym nie mam pojęcia gdzie go kupić na żywo, a ciągnięcie z allegro wychodzi dość sporo z przesyłką. Z braku laku kupiłam w sklepie masę mocującą z innej firmy (pattex czy cuś) - taką białą w kostkach. Nie polecam, gdyż to ma konsystencję gumy do żucia. Ciągnie się w palcach i ciężko trochę to przykleić. Blue tac oryginalny ma konsystencję plasteliny. Czasem może być trochę za twardy do dokładnego przyklejenia, ale i tak jest lepszy od gumy.
Podsumowując, tylko oryginalny blue tac.
Kizuna [Smart Doll] Isabelle [Volks DD Saber Extra] Maya [Volks DD DDH-06] Angelica [Volks DD Sakuya] Koteczek [Volks MDD Mariko] Lancer [Ringdoll Lucifer] Moonlight [Smart Doll]
Obrazek
Mysha

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do BJD