Ogłoszenie dot. naszej galerii.

Masz ciekawy pomysł, coś ci nie działa?

Re: Nowy dział w galerii

Postprzez Balbinka » 16 wrz 2016, o 10:23

KiciaKocia napisał(a):
Balbinka napisał(a):Trochę mi przykro, że watek został zamknięty, bo uważam za bezsensowne tworzenie nowego wątku dla pojedynczego zdjęcia. Ale trudno się mówi. :(

A kto mówi o tworzeniu wątku dla każdego zdjęcia? Co stoi na przeszkodzie, żeby albo założyć sobie temat typu "Randomowe focie Balbinki" albo wrzucać zdjęcia do tematów o poszczególnych rodzajów lalek w dziale "Nasze kolekcje"?

Niestety nie bardzo czuję różnicę między wątkiem randomowe focie Balbinki a wątkiem randomowe focie wszystkich.
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...
Balbinka

Postprzez Mysha » 16 wrz 2016, o 10:26

Ja nie rozumiem szczerze mówiąc całej tej dyskusji. Jakoś nikt się nie czepiał wątków "lalki w pracy", "chłopstwo" itp, a jak nagle randomy, to wielkie halo. Czy serio na tym forum żeby zrobić jeden głupi wątek, to aż trzeba administracji o zgodę pytać?
Kizuna [Smart Doll] Isabelle [Volks DD Saber Extra] Maya [Volks DD DDH-06] Angelica [Volks DD Sakuya] Koteczek [Volks MDD Mariko] Lancer [Ringdoll Lucifer] Moonlight [Smart Doll]
Obrazek
Mysha

Postprzez Soihime » 16 wrz 2016, o 11:09

Kurcze czytam ten wątek miałam nie pisać, ale ciśnienie mi podskoczyło. Dla osoby oglądającej galerię praktycznie codziennie w cholerę wkurzające byłoby, gdyby każdy użytkownik miałby po tysiąć osobnych wątków pt. "Luleńka je" "Luleńka wspina się" "Luleńka robi siusiu" itp.

Mam trzy podejścia do tego tematu:
Niech każdy użytkownik ma jeden osobny wątek, w który będzie wrzucał wszystkie swoje zdjęcia, a nie tysiące różnych o tytułach zacnych jak powyżej.

Albo niech będą sobie te wątki jak są (czyli każdy ma swoje z tytułami sesji i autora), ale jeden wątek, w który wszyscy będą wrzucać misz masz zdjęcia swojej kolekcji, bo po prostu mają jedno SUPER i nie opłaca się zakładać osobnego tematu z sesji zdjeciowej, pod którym pokaże się z 10 postów w stylu aaawww "kawaiii!" "cute" "rzygam tęczą" itp.

Albo trzecie wyjście wszystkie wątki na forum w galerii podzielone są tematycznie np.:

- Boże Narodzenie - wszyscy do jednego wątku wrzucają zdjęcia o tej tematyce
- Wspinaczka -
- Wieś -
itp. pozwoliłoby to osobom oglądającym, że w jednym wątku mieliby różne spojrzenie na tematykę przez różnych fotografów.

:> Co zrobicie to będzie. Musiałam po prostu wypluć z siebie, co na ten temat myślę. ;)
Soihime

Postprzez Miranda » 16 wrz 2016, o 11:14

Po pierwsze to niech w końcu admini wezma się do roboty i rozwiaza problem ze sklejaniem postow.
Po drugie - nie rozumiem, czemu jeden wspólny watek aż tak bardzo przeszkadza?
Miranda
Moderator

Postprzez Soihime » 16 wrz 2016, o 11:29

Mnie się wydaje, że to takie "Nie bo nie".
Soihime

Postprzez Neytiri » 16 wrz 2016, o 19:52

Trochę szkoda, że wątek zamknięto. Mi się właśnie nigdy nie chce tworzyć osobnych wątków dla swoich sesji, gdzie temat po kilku wpisach będzie zamierał, a nie zawsze wiem gdzie mogę dane zdjęcie wrzucić, czy po moldzie, modelu, kolorze skóry czy płci lalki? Wątek randomów zdecydowanie byłby aktywny, ciągnąłby się bez końca i na bieżąco byłby odgrzebywany. W dodatku stanowiłby jako całość taką inspirację dla lalkowych fotografów, na tematy sesji, ustawienia lalek, ujęcia, stylizacje, itp itd., możliwości wiele.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
29.10 Nowy halloweenowy post Charmed
Neytiri

Postprzez VintageVixen » 16 wrz 2016, o 20:22

Tez twierdze ze temat ten powinien pozostac i mysle ze cieszylby sie popularnoscia. Sama nie posiadam swojego watku, poniewaz nie robie profesjonalnych sesji, sa ta raczej zwykle zdjecia pojedynczych lalek i w dodatku nie robie tego aparatem wiec i jakosc ma wiele do zyczenia. W takim randomowym temacie daje mi poniekad wolnosc we wrzucaniu czegos czym chce sie podzielic ale niekoniecznie jest to cala spojna sesja zawierajaca tysiace zdjec. Popieram Neytiri ze stanowilo by to takze inspiracje dla innych :)
VintageVixen

Postprzez lwica » 16 wrz 2016, o 20:38

Ja również bardzo żałuje,że wątek został zamknięty.Tym bardziej,że zawsze chętnie odwiedzam galerię i widzę,że często jest tak iż jeden wątek po jednej lub kilku fotkach umiera.Nie wspominam nawet o sklejaniu postów i zdjęć których nikt z tego powodu nie zobaczy.Wątek który założyła Balbinka już nawet zdążyłam obejrzeć i skomentować.A tu taki klops.Nie ładnie.Czasami mamy jakieś zdjęcie które jest niespotykane,inne,pojedyncze a nawet śmieszne ale nie pasuje do żadnej sesji lub wątku.I fajnie byłoby mieć gdzie je wrzucać,oglądać i komentować.
lwica

Postprzez astridnat » 16 wrz 2016, o 23:10

Zacznijmy od tego, że wątki poświęcone sesjom zdjęciowym będą umierały, bo zasada galerii jest taka, że zdjęcia w głównym dziale mogą być umieszczane tylko w pierwszym poście. To po pierwsze. Po drugie luźnymi fotkami możecie się dzielić w każdym dowolnym wątku poświęconym danemu rodzajowi lalek. Powiem więcej - na forum jest milion pięćset sto dziewięćset miejsc w których można się dzielić luźnymi zdjęciami.

A to jest GALERIA - tutaj musi być porządek. Obrazy z podpisami i widzowie, którzy je oglądają. Każdy wątek to jest odrębna wystawa , dlatego w komentarzach nie można umieszczać zdjęć - to jest miejsce na recenzje widzów - ich odczucia i odbiór.

Stworzenie wątku na pojedyncze zdjęcia, sprawi tylko, że będzie większy syf. A Wy już przy dwóch poddziałach macie problem z umieszczeniem tematu we właściwym.

Poza tym już przerabialiśmy ten temat - jest po temu odpowiedni wątek, więc niniejszy wątek jest niezgodny z regulaminem I był w złym dziale, dlatego połączyłam go ze starym wątkiem.
Obrazek
astridnat
Moderator

Re: Ogłoszenie dot. naszej galerii.

Postprzez Mysha » 16 wrz 2016, o 23:51

Jak raczycie wreszcie naprawić sklejanie postów, to może ludzie nie będą mieć takiej awersji do wrzucania zdjęć do "odpowiedniego poddziału".
Poza tym szanowna administracja chyba zapomina, że forum jest dla ludzi, a nie tylko dla adminów. I czasem głosu tych ludzi należy posłuchać. Wiele osób popiera wątek, a administracja odstawia scenę "nie bo nie", chyba tylko po to, żeby udowodnić kto tu rządzi.
Szkoda, że forum z takimi fajnymi ludźmi ma tak bardzo zamkniętych na jakiekolwiek sugestie administratorów (to nie pierwsza sytuacja, kiedy napotykam na ścianę "nie bo nie", "zawsze tak było, nikt nie narzekał, to po co próbować zrobić lepiej").
Kizuna [Smart Doll] Isabelle [Volks DD Saber Extra] Maya [Volks DD DDH-06] Angelica [Volks DD Sakuya] Koteczek [Volks MDD Mariko] Lancer [Ringdoll Lucifer] Moonlight [Smart Doll]
Obrazek
Mysha

Postprzez astridnat » 17 wrz 2016, o 00:06

Administracja o tym niezapomina, temat był szeroko omawiany o czym świadczy niniejszy wątek i chciałam zauważyć, że część odbiorców tych zdjęć też opowiedziała się za porządkiem. Sama jestem odbiorcą i autorem wątków w galerii ( a zapomina się czasami, że moderatorzy też są użytkownikami forum), i uważam że dzięki ustalonym zasadom przyjemniej się ogląda zdjęcia.

A sklejanie postów nie ma tu nic do rzeczy , bo zdjęcia powinny być wrzucone tylko w 1 poście. W komentarzach nie powinno być zdjęć (zgodnie z regulaminem).

I nie powiedziałam nie bo nie, tylko przedstawiłam argumenty, ale najwyraźniej wszystko co powiem jest nieistotne bo jestem moderatorem. ;)

Poza tym Galeria powstała po to żeby wrzucać sesję zdjęciowe - czyli duże ilości zdjęć w jednym wątku, dla autora to jest wygodne bo ma komentarze tylko do swoich prac, do tego wchodzimy w wątek i od razu mamy na wierzchu całą wystawę. Śmieszane zdjęcia naszych lalek - to wątek na śmieszne zdjęcia.Lalki w plenerze - załóżcie sobie wątek w ogólnie o lalkach, nie ma problemu.

Przecież nasza galeria, to nie jedyne miejsce na forum gdzie można publikować zdjęcia....
Obrazek
astridnat
Moderator

Postprzez Mysha » 17 wrz 2016, o 00:14

Chwila, bo teraz to już nie rozumiem. Najpierw mówimy, że jest dział do wrzucania losowych zdjęć. A teraz się okazuje, że pojedynczych zdjęć nie można dorzucać w komentarzach. Równocześnie padła uwaga, że zakładanie wątków dla każdego zdjęcia, to spam. To gdzie niby mamy wrzucać te pojedyncze zdjęcia, skoro każda opcja jest zła?
Obrazek
Mysha

Postprzez astridnat » 17 wrz 2016, o 00:43

Nie losowymi, tylko luźnymi zdjęciami nie powiązanymi w sesje tematyczne. I musi to być więcej niż jedno zdjęcie. Najlepiej dużo zdjęć. Po to jest galeria. Na duże ilości zdjęć i opinie pod nimi.

Jak chcecie sobie zrobić wątek ze zdjęciami nie panującymi nigdzie - załóżcie taki wątek w ogólnie o lalkach. Mój błąd , mogłam przenieść wątek, jestem w gorącej wodzie kąpana.

Problem polega na tym, że wydaje się wam, że wszystkie zdjęcia muszą być w galerii, a tak nie jest. Galeria jest na duże grupy zdjęć ułożonych w wystawy.

I stąd taki rozdźwięk i bałagan w galerii. Tak jakby dział ogólnie o lalkach nie istniał i jakby nigdzie indziej na forum nie można było założyć wątku ze zdjęciami.

Czyli tak jak mówię - nie bronię wam takiego wątku. Tylko uważam, że jego miejsce nie jest w galerii.
Obrazek
astridnat
Moderator

Postprzez Mysha » 17 wrz 2016, o 00:49

A to dział Nasze Lalki przestał slużyć wrzucaniu po prostu luźnych zdjęć naszych lalek? Tu też tylko raz w pierwszym poście, a potem to ... no właśnie, co potem?
Obrazek
Mysha

Postprzez astridnat » 17 wrz 2016, o 00:53

Nie przestał. Nigdy nie powiedziałam że pojedynczych. Regulamin wyraźnie mówi, że pojedynczych zdjęć do galerii wrzucać nie wolno. Może to zależy od interpretacji słów.Dla mnie luźne zdjęcia, to zdjęcia nie związane tematycznie.
Obrazek
astridnat
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Uwagi, sugestie, problemy dotyczące funkcjonowania forum