Ogłoszenie dot. naszej galerii.

Masz ciekawy pomysł, coś ci nie działa?

Ogłoszenie dot. naszej galerii.

Postprzez privace » 27 mar 2014, o 11:21

Ze względu na nagminne łamanie regulaminu w dziale "Nasza Galeria" (szczególnie punktów 2,9) i dział zostaje zamknięty do czasu podjęcia decyzji jego moderatorki i twórczyni regulaminu, czy nadal będzie się tym zajmować.
Jeśli Only NM zrezygnuje, a nie zgłosi się nikt inny- dział pod koniec tygodnia zostanie usunięty, a poszczególne tematy przeniesione zostaną do działów odpowiednich pod względem tematu i/lub rodzaju lalek.
Ewentualne uwagi, propozycje itp. proszę kierować w tym temacie lub na PW do Mono.
rzecznik medialny i kontakt z siłami wyższymi forum
http://for-barbie.blogspot.com/

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Re: Ogłoszenie dot. naszej galerii.

Postprzez Mad-Telepath » 27 mar 2014, o 12:46

Czy mogłabyś przypomnieć, czego dotyczyły te punkty? W tym momencie numerki nic mi nie mówią i pewnie nie tylko mnie ;)
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/
Mad-Telepath

Postprzez Mangalarga » 27 mar 2014, o 12:52

regulamin-dzialu-nasza-galeria-t1057.html
Przecież regulamin w dziale wisi...
Obrazek
Mangalarga

Postprzez Mad-Telepath » 27 mar 2014, o 12:56

Dzięki, szukałam w dziale "Sprawy organizacyjne".
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/
Mad-Telepath

Postprzez Vessa » 27 mar 2014, o 13:02

Mea culpa... Wstawiłam tylko jedno zdjęcie... Więcej miałam w planach popołudniu...
Vessa

Postprzez katti278 » 27 mar 2014, o 15:54

Witajcie, jestem tu nowa ale chciałabym zabrać głos w dyskusji.
Wiem że prowadzenie takiej galerii jest czasochłonne.
Jednak zanim zdecydujecie się ją zamknąć przeczytajcie Moje wypociny.
Galeria identyfikacyjna to kawał świetnie odwalonej roboty, dzięki niej Ja i myślę że nie tylko Ja, znalazłam wiele lalek.
Ja jestem dopiero początkująca, ale potrafię docenić czyjąś pracę.
Podobnej galerii trudno szukać w internecie, przeglądałam strony polskie i zagraniczne. Nie znalazłam lepszej.
Jeśli problemem są niepodpisane zdjęcia, bałagan itp., to nawet Ja mogę poświęcić 2 godz. tyg., żeby wrzucić je do folderu np." Niepodpisane".
Mam ogromną prośbę, nie usuwajcie galerii !
Jest też tak, że ludzie są zabiegani, roztargnieni. Mogą zapomnieć podpisać, może zrobili tylko jedno zdjęcie albo wystąpił jakiś błąd i coś się nie zapisało.
Jednak myślę że wtedy trzeba rozmawiać z tymi konkretnymi osobami, może nie macie na to czasu, rozumiem.
Ale lepiej znaleźć kogoś, albo parę osób które np. wymieniając się, będą się tym zajmować, niż usuwać bo się zrobił bałagan.
Pomimo bałaganu, strona zawiera wiele informacji.

Nie chciałam nikogo rozzłościć, piszę bo Wasza galeria to coś co szkoda by było zmarnować, naprawdę...
Może Ja czegoś w tej sytuacji nie zrozumiałam, jeśli tak to przepraszam.
katti278

Postprzez Stary_Zgred » 27 mar 2014, o 19:47

A może by tak- zrewolucjonizować regulamin galerii i spróbować poddać go pod "głos ludu". Bo właściwie co by się stało, gdybyśmy trochę rozszerzyli możliwości zakładania tematów - np. dozwolili wrzucać po jednym zdjęciu w temacie założycielskim lub linkować galerię na jakimś hostingu?
Obrazek
Stary_Zgred

Postprzez Pat » 27 mar 2014, o 20:01

Powiem szczerze, w pewnym momencie galeria przestała pełnić funkcję z jaką powstała. Pierwotnie miał to być dział, w którym będą umieszczane sesje, a jakiś czas temu zrobił się śmietnik "jest zdjęcie, wrzucam do galerii". Lubię porządek, dlatego bardziej mi się podobał, system wrzucania zdjęć do odpowiedniego działu z danymi lalkami.
Dolls... Dolls everywhere...
Pat

Postprzez Vessa » 27 mar 2014, o 20:25

Pozwolę sobie się wypowiedzieć... Fakt, regulamin jest jaki jest i faktycznie sama jak się okazało go nie dotrzymałam ale uważam, że wrzucenie jednego zdjęcia do postu zamiast całej sesji powinno być dozwolone. No bo czemu nie? Nie lepiej wrzucić jedno super zdjęcie jeśli się je ma zamiast kilku ale np. nie do końca udanych po to tylko, żeby spełnić punkt regulaminu? Od razu piszę, że to nie odnosi się akurat do mojego jednego zdjęcia, to tylko moja refleksja na temat:)
Vessa

Postprzez KiciaKocia » 27 mar 2014, o 20:36

Vessa napisał(a):No bo czemu nie?

Dlatemu by nie, bo Galeria miała być takim tematem na wypasione, bajeranckie sesje tematyczne a nie słit fotkę (często robioną ziemniakiem) naszych laleczek. I ja jestem za tym, żeby Galeria została właśnie takim miejscem na porządne sesje, ale żeby ktoś tego NAPRAWDĘ pilnował.
Death is not the only possible outcome.
KiciaKocia

Postprzez Vessa » 27 mar 2014, o 20:43

To może wypada zmienić nazwę z "Nasza galeria" na "Nasze sesje zdjęciowe" czy jakoś tak? Nie żebym jakoś krytykowała regulamin, bo rozumiem, że po coś ktoś go tworzył. Natomiast czepię się tego, że posty, które nie były zgodne z regulaminem mogły po upomnieniu być poprawione w ciągu tygodnia - co z tym się stało? To akurat moje pytanie wynika z tego, że jestem jedną z osób, która faktycznie popełniła błąd ze wstawieniem jednego zdjęcia w pierwszym poście w niedalekiej przeszłości więc czuję się współodpowiedzialna za całą sytuację.
Vessa

Postprzez Pat » 27 mar 2014, o 20:47

Nie żebym się czepiał ale... Właściwie jaka jest różnica między "naszą galerią" a "nasze sesje"? Na jedno wychodzi. Poza tym, każdy nowy temat upominać? Nie prościej poczekać i wrzucić całą sesję?
Dolls... Dolls everywhere...
Pat

Postprzez Arszenikk » 27 mar 2014, o 20:53

Ja pytałam moderatorkę, czy mogę utworzyć swój dział ze swoimi lalkami, bo tworzyć co chwila nowy temat było dla mnie bez sensu, pełnych sesji nie mam, a lubię czasem uraczyć innych zdjęciami swoich chłopaków. Zgodę uzyskałam.
Mam mega genialny pomysł. Zrobić w Galerii trzy oddzielne tematy, przypięte. Z Bjd, Pullipami eyc i lalkami zwykłymi. I niech to będzie "śmietniczek" na pojedyncze zdjęcia każdego kto chce wrzucić, a resztę galerii zostawić na sesje. Co wy na to?
Oh, you can't help that. Most everyone's mad here.
Arszenikk

Postprzez Vessa » 27 mar 2014, o 21:01

Podoba mi się pomysł Arszenikk, ja jestem za:)
Aczkolwiek muszę się czepić...
Po pierwsze nie ma w regulaminie zapisu, że można umieszczać w galerii tylko i wyłącznie SESJE zdjęciowe lalek.
W punkcie 9 regulaminu jest zapis:
9. Umieszczamy więcej niż jedno zdjęcie w pierwszym poście założonego tematu.
Co oznacza, że owszem w pierwszym poście powinno być więcej niż jedno zdjęcie ale już w kolejnych ten zapis tego nie wyklucza.
No i skoro tak się mamy trzymać zapisów regulaminu to jest jeszcze punkt 12 i adnotacja do niego. Piszę to, bo zwyczajnie mi przykro, że sytuacja tak się rozwinęła...
Vessa

Postprzez Madelaine » 27 mar 2014, o 21:02

Można też tak ustawić dział, żeby posty w nim wymagały akceptacji moderatora - i wtedy to moderator będzie miał trochę myślenia, czy zamieścić ;)
Czasem się leci ładnie, czasem się na dupę spadnie
---
http://drugiezyciemad.blogspot.com/
Madelaine

Następna strona

Powrót do Uwagi, sugestie, problemy dotyczące funkcjonowania forum