Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Masz bloga? Flicka? Stronę? Pokaż nam!

Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Postprzez Only NM » 13 mar 2017, o 15:40

Zastanawiam się od jakiegoś czasu gdzie mogłabym przenieść bloga. Temat znany niektórym lalkarzom - zwłaszcza tym z pingera gdzie migracja jest spora.
Z racji tego że znam pingera mogę powiedzieć że zdjęcia trzeba dodawać z komputera, maksymalny format zdjęć to 1000 pikseli, brak dodatkowych czcionek, do wyboru kilka stylów, posiadając zdjęcia w sieci nie można wkleić zdjęcia tak jak na forum tylko musisz mieć je na dysku, można dodawać, tytuły, tagi, dzieciaki które piszą komentarze w stylu "fajny blog, wpadnij na muj" - "muj" napisane specjalnie, blogi jak zostać anorektyczką/bulimiczką - czasem w polecanych (ok jestem DUŻA ale żeby mnie do czegoś takiego namawiać xD ), dzieci i ich kolekcje potarganych monsterek, pullipów, EAH itp.
Kiedyś pinger był miejscem gdzie było wielu lalkarzy i żyliśmy w zgodzie i harmonii, dziś została garstka lalkarzy, wiele blogów jest nieczynnych i pustka która jest najgorsza.
Chciałabym się przenieść tam gdzie jest wielu lalkarzy i wiele rodzajów lalek - zastanawiam się co wybrać. Co polecacie i co mam do wyboru? Jakie są zalety i wady posiadania tam konta - i co sprawiło że właśnie tą stronę wybraliście.
Warto tez wspomnieć o jakości zdjęć, czy dana strona źle wpływa na jakość zdjęć, czy trudno je dodać, do jakiej wielkości zdjęć można zdjęcia dodawać, czy są różne style strony i czcionki?
Jeśli moderatorzy widzą watek to proszę o przypięcie, lub/i przeniesienie w bardziej odpowiedni dział.
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ
Only NM

Re: Najlepsze strony na których można załozyc bloga

Postprzez Neytiri » 13 mar 2017, o 17:46

Przyzwyczajona jestem i korzystam z blogspota, to chyba dobra platforma dla amatorów blogowania. Ustawiłam wybrany styl graficzny odgórnie (z udostępnionych, gotowych motywów) zaraz na początku zabawy z blogiem, teraz już się tym nie zajmuję. Poszczególne segmenty można rozmieścić dowolnie na stronie a także dodawać podstrony. Zdjęcia można dodawać z komputera ale też z linków z sieci. Jak pogrzebałam w html to nawet wstawiam w postach małe okienka do teledysków na YT, jako podkład muzyczny. Wiem, że opcji jest wiele więcej, w zależności na ile ktoś chce drążyć. Mam listę czytelniczą w panelu, mogę też dodać skróty do obserwowanych blogów na swoim, jako polecane. Na blogspota loguję się przez e-mail, na pocztę dostaję też powiadomienia o nowych komentarzach lub subskrypcjach. Ciekawostką w panelu jest też zakładka statystyk, można zobaczyć, które posty czy podstrony miały w danym okresie najwięcej odsłon, z jakich krajów, z jakich odnośników zewnętrznych, po jakich słowach kluczowych w wyszukiwarce nastąpiło przekierowanie, czasem można się pośmiać ;D

No i co mnie przekonało, sporo osób z lalkowego grona również ma blogi na blogspocie i łatwiej jest się nawzajem tam obserwować.
Daj znać co postanowisz i podziel się ewentualnie linkiem jeśli dołączysz do blogspota, dodam do listy czytelniczej :)
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
29.10 Nowy halloweenowy post Charmed
Neytiri

Postprzez Preity » 13 mar 2017, o 20:31

Też mi się wydaje, że blogspot (blogger) na początek będzie dobrym miejscem. Ma dość spore możliwości o których już pisała Neytiri. Co do stylu, to można wybrać jeden z proponowanych przez bloggera, lub wgrać własny. W sieci jest całkiem sporo darmowych ciekawych stylów, które można dostosować do własnych potrzeb.
Każdy ma swą przystań,
taki mały port.
I na jawie i we śnie,
musi tylko wierzyć, że dopłynie tam.

Tercet Egzotyczny - Noc w Ekwadorze
Preity

Postprzez Arima » 13 mar 2017, o 21:24

Ja swoją przygodę z blogowaniem zaczynałam właśnie od blogspota. Wszystko tam jest dość intuicyjne.
Chociaż jakiś czas temu zrezygnowali z bazy zdjęć na picasa, teraz mają inną usługę.
Blogger moim zdaniem jest dobry na początek. Sporo tam młodzieży i młodych osób.
Ja parę lat temu przeniosłam się na wordpressa i tam bloguje mi się znacznie wygodniej.
Choć wordpress ma ten minus, że lalkarskich blogów jest mało. Plus taki, że nie spotka się tam dzieciaków robiących błędy ortograficzne. ;)
Arima

Postprzez marshmadolls » 16 mar 2017, o 21:38

Ja się długo wahałam między blogspotem a wordpressem. Ostatecznie zdecydowałam się na wordpressa. Mimo, że to mój pierwszy blog w życiu i jestem kompletnym amatorem w tym temacie. Teraz bardzo sobie chwalę, chociaż nadal się uczę obsługi, jest zaskakująco prostu i przejrzysty. U mnie przeważyło, że moi znajomi posiadali już blogi na wordpressie i to, że mam w planach w przyszłości przenieść się na płatną opcje. Ale fakt, jest tam mało lalkowych blogów.
marshmadolls

Postprzez Annorelka » 24 mar 2017, o 14:54

Na pewno nie tumblr, strona funkcjonuje praktycznie tylko w języku angielskim i ma bardzo toksyczną społeczność...
Annorelka

Powrót do Nasze blogi i strony