Zmęczenie materiału", czyli czasowe rozstanie z lalkami

Luźne rozmowy o lalkach

Re: Zmęczenie materiału", czyli czasowe rozstanie z lalkami

Postprzez Dia » 9 lut 2017, o 22:57

Ja to mam ochote rzucić Barbie w cholerę i chwycić Pullipa.
Dia

Postprzez ingrid » 10 lut 2017, o 22:37

Ja tam od lat rozkochana jestem w Barbiowatych (chyba właściwie wierna jestem tej estetyce od pierwszych kontaktów z lalkami). Czasami racja, następuje coś takiego, jakby taka obojętność wobec lalek, ale to na szczęście przejściowe, tak z doświadczenia domniemam. Wystarczy na jakiś czas nie zaglądać do lalek, znaleźć nowe zajęcie, nowe hobby, a po czasie lalki powinny odzyskać swoje piękno. Ja np. miewałam cykle, że interesowałam się raz jedną serią bardziej, później drugą, część lalek przechodziła na bok, a później zainteresowanie do nich wracało na koszt innej grupy. Od jakiegoś jednak czasu, to skupiam się bardziej na wszystkich, w sumie zmęczenie lalkowe odpukać rzadko mnie dopada.
ingrid

Postprzez barbusia77 » 5 mar 2017, o 18:36

Zapakowalam do pudla. Zostaly dwie.. ulubione, nie do ruszenia. Tamte co w pudle- leza i czekaja.. moze wroca do witryny, moze pojda w swiat- do kogos kto je doceni.. Czuje jakby moja "milosc" do lalek przegrywala powoli z konmi..
Życie bez pasji zabija...
barbusia77

Postprzez barbusia77 » 25 maja 2017, o 17:47

:( Przychodza i odchodza .. bo tak naprawde nie potrafie sie nimi zajac, wyeksponowac ich wyjatkowosci, tak jak robilam to kiedys .. kiedy przechodzac kolo witryny czulam przyspieszone bicie serca, kiedy pstrykalam fotki, szylam ubranka.. moze to przez zmeczenie, przepracowanie lalki mnie juz nie ciesza? Boje sie ze moja fascynacja przemija, nie chce stad odchodzic, bardzo Was polubilam i nie wyobrazam sobie dnia bez Forum :( Moze sprobuje od nowa za jakis czas.. znow zaczne szukac, ogladac, kupowac..
barbusia77

Postprzez Erysia » 25 maja 2017, o 18:01

Trzymam kciuki by lalkowa wena powróciła! :)
"Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba." -J.R.R. Tolkien
Erysia

Postprzez Arima » 26 maja 2017, o 07:36

Każdego czasem dopada zwątpienie, apatia czy brak weny.
Mnie też jakiś czas temu męczyły podobne uczucia, ale jednak pasja okazała się silniejsza.
Daj sobie czas i nie martw się.
Arima

Postprzez ingrid » 27 maja 2017, o 21:51

Wena lalkowa, jak bumerang, raczej powraca. Zająć się czymś innym, zostawić lalki na boku, za jakiś czas powinny cieszyć na nowo. Lub skupić się na lalkach pod innym kątem. Mi raz lalkowa wena uleciała w okresie tak zwanego dorastania, chociaż chadzałam oglądać pudełka do sklepów, a gdy wróciła stałam się kolekcjonerką :rotfl:

Oj myślę, że Twoje lalki będą Cię jeszcze cieszyć, nie pozbywaj się ich pochopnie :*
ingrid

Postprzez EvilCupcake » 3 lip 2017, o 17:31

Od dwóch tygodni staram się pomalować jedną z moich pierwszych bjd. Zwykle wiedziałam o jaki efekt końcowy mi chodzi, a teraz? Zupełnie nie mam na nią pomysłu, nic! Malowałam ją i zmywałam już trzy razy, przejrzałam cały flickr w poszukiwaniu choć odrobiny inspiracji, kicha... Pewnie do października będzie leżeć bez twarzy.
EvilCupcake

Postprzez Carmazin » 3 lip 2017, o 20:18

EvilCupcake napisał(a):Od dwóch tygodni staram się pomalować jedną z moich pierwszych bjd. Zwykle wiedziałam o jaki efekt końcowy mi chodzi, a teraz? Zupełnie nie mam na nią pomysłu, nic! Malowałam ją i zmywałam już trzy razy, przejrzałam cały flickr w poszukiwaniu choć odrobiny inspiracji, kicha... Pewnie do października będzie leżeć bez twarzy.

Też tak mam... Może potrzebujesz czasu, żeby się do niej przyzwyczaić, poczekać na napływ weny?
Carmazin

Postprzez Arima » 4 lip 2017, o 09:08

Nic na siłę. Wena przychodzi znienacka i potrafi zaskoczyć.
Najlepiej dać sobie czas, zająć się czymś innym.
Arima

Postprzez ingrid » 4 lip 2017, o 11:25

Prawdopodobne, że taka wena teraz krąży wokół innej dziedziny. Bodajże Louboutin rzekł, że w życiu dobrze iść w zgodzie za tym, co się szczerze czuje, układać się naturalnie, jak słoje w drzewie. Coś w tym zapewne jest, u mnie wena lubiła przeskakiwać z jednej aktywności w inną, a czasami robiłam sobie przerwę i zajmowałam się prozaiczną codziennością. Po co cisnąć na siłę? Życie to nie konkurs wybitności, którym karmi się komercja, tylko o wiele bardziej złożony proces.
ingrid

Postprzez barbusia77 » 18 lip 2017, o 08:37

Moje "zmęczenie" minęło :) Lalki znów mnie cieszą :] tyle że zamiast panien z lat 90tych wolę starsze i takich też szukam :D
barbusia77

Poprzednia strona

Powrót do Ogólnie o lalkach