Jak karbować włosy Barbie?

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High

Jak karbować włosy Barbie?

Postprzez Porceliusz » 30 maja 2016, o 17:21

Witajcie Kochani- Sprawa dość przejmująca mnie od dłuższego czasu, lecz w Internecie nie ma konkretnego tutorialu, ani trików na taki zabieg. :( I tu moje pytanko- JAK karbujecie włosy nowym/ starym Barbie i czy w ogóle próbowaliście taką metodę? Karbownicy ani prostownicy nie mam, bo u mnie w domu prostowłosi są. ;) Czy robienie ciasnych, cienkich warkoczyków na kanekalonie pomaga? To inny materiał niż naturalny włos i nie wiem, czy ma takie same właściwości. :bezradny:
Aha: chodzi mi konkretnie o starsze roczniki ( wspomniałem o kanekalonie, ale może się przydadzą rady na te nowej produkcji włosiska) ;)

Pozdrawiam- Porceliusz :blush: :serducho:
Nie ma takiego czegoś jak "za dużo lalek"- może być tylko "za mało stojaków"
Porceliusz

Re: Jak karbować włosy Barbie?

Postprzez BarbieDream » 30 maja 2016, o 17:44

Ja robiłam warkoczyki, ale nie takie cienkie tylko grubsze właśnie na mojej Dance Moves Midge. Trzeba tylko pamiętać, że po wyschnięciu nie można ich rozczesywać, bo powstanie nam przysłowiowe 'siano' tylko rozdzilić pasmo po paśmie i ułożyć tak jak nam się podoba :)
BarbieDream

Postprzez Dollytopia » 30 maja 2016, o 17:56

Kankelon właśnie najlepiej "chwyta" karb :) Polecam zaplatanie drobnych warkoczyków i trzymanie ich przez parę chwil w zagotowanej wodzie (następnie opłukać zimną). Metoda działa również w przypadku nylonu lub saranu, lecz ten rodzaj włosa z czasem traci wyrazisty karb. Kankelon to bardzo plastyczne tworzywo, najbardziej podatne na karbowanie i lokowanie.
Dollytopia

Postprzez Starbie » 18 lip 2017, o 23:18

A ja polecam metodę tekturkową, która przed chwilą wpadła mi do głowy :rotfl:

1. Znaleźć kawałek tekturki.
2. Wyciąć prostokąty z tekturki.
3. Zgiąć raz jedną, raz drugą stronę tekturki (metoda "wachlarzyk z papieru", jak w przedszkolu xD). Odstępy powinny być niewielkie, jednak nie za małe.
4. Dopasować srebrną folię aluminiową do kształtu tekturki (tę stronę, z którą bezpośrednio będą się stykały włosy lalki).
5. Polać gorącą wodą włosy lalki.
6. Wziąć pożądane pasmo włosów lalki.
7. Przytrzymać pasmo włosów dwiema tekturkami (od spodu pasma i z wierzchu).
8. Nałożyć wsuwki bądź gumki recepturki jednocześnie na dwie tekturki (aby je unieruchomić).
9. Przytrzymać dwie tekturki na jednym paśmie włosów przynajmniej 2 godziny (na próbę).

Moim zdaniem zaplatanie warkoczyków to nie to samo co karbowanie włosów lalki... Karbowane włosy zawsze przypominają mi kształtem frytki, a rozplecione warkoczyki - fale.
Starbie

Postprzez roroDolls » 20 lip 2017, o 14:19

a ja sie nieopitalam - uzywam karbownicy nastawionej na niska temperature:-)
roroDolls

Postprzez Asiasta » 20 lip 2017, o 17:43

roroDolls napisał(a):a ja sie nieopitalam - uzywam karbownicy nastawionej na niska temperature:-)

A możesz podać nazwę producenta tej karbownicy?
Chciałbym kupić odpowiednią żeby nie zniszczyć włosów lalkom. Planuję pokarbować włosy Jasminie po reroocie.
Asiasta

Postprzez roroDolls » 21 lip 2017, o 10:44

to ceramiczna Babyliss, zupelnei podstawowa wersja z tym, ze z regulacja temperatury wlasnie...

tu rezultaty na suchym sianku Totaly Hair - na zywca, bez ukladania...

Obrazek
Obrazek
roroDolls

Postprzez Asiasta » 21 lip 2017, o 17:25

Super.
Asiasta

Postprzez Asiasta » 8 sie 2017, o 15:22

Postanowiłam Jasmince warkoczykami nadać efekt karbowanych włosów. Jakoś w prostych wyglądała jak by była bardzo ulizana. Czegoś mi u niej brakowało. Wydaje mi się, że puszystych włosach wygląda lepiej. Na pewno teraz pasuje do lalek Totaly Hair, w których towarzystwie obecnie się znajduje :)

Obrazek1992 Mattel Princess Jasmine by Joanna Piotrowska, on Flickr
Asiasta

Postprzez roroDolls » 8 sie 2017, o 15:30

..melduje, ze dziala takze w druga strone.
Tak rozprostowywalam wlosy Rayli - lekko wilgotne, podrozna prostownica ceramiczna...

Obrazek
roroDolls

Powrót do Mattel