Książki z lalkami w tle

Luźne rozmowy o lalkach

Re: Książki z lalkami w tle

Postprzez Annorelka » 21 lis 2014, o 09:29

"Północ" Jacqline Wilson - główna bohaterka sama robi laleczki-podobizny postaci z ulubionych książek. :)
Annorelka

Postprzez reiha » 18 sie 2017, o 16:08

Kupiłam Barbie i Ruth, nie wiem czy zgniotła się w transporcie, czy przy wyjmowaniu z paczki :( szkoda :( projektant okładki stanął na wysokości zadania, bo wybrał typowy egzemplarz - z zezem :D i jeszcze jedno oko spływa na grzbiet, makabra XD Szkoda że nie użyli szkicu promocyjnego dla lalki kolekcjonerskiej, ale pewnie musieliby dużo zapłacić.

z kauflanda przyniosłam książki Star Darlings po 8zł za sztukę, miały śliczne okładki, jeszcze nie wiem jak z treścią :p
reiha

Postprzez Pink Flamingo » 19 sie 2017, o 08:24

reiha napisał(a):projektant okładki stanął na wysokości zadania, bo wybrał typowy egzemplarz - z zezem i jeszcze jedno oko spływa na grzbiet, makabra XD Szkoda że nie użyli szkicu promocyjnego dla lalki kolekcjonerskiej, ale pewnie musieliby dużo zapłacić.
Mam bardzo podobne odczucia względem tej okładki, szkaradna jak mało co :) I akurat użyli jakiejś GG z mrocznego okresu panowania tego moldu, ekhm, przepraszam, z okresu kiedy przedawkowała brokat, róże i fiolety. A mogli, jak piszesz, użyć szkicu, albo chociaż zdjęcia jakiejś vintage, z jej mocno graficznym malunkiem twarzy, bo to przecież z nią Ruth miała najwięcej do czynienia. Potencjał na stworzenie pięknej okładki był, szansa zupełnie zmarnowana. A książka sama w sobie bardziej o Ruth niż o Barbie, ale czyta się ciekawie, polecam, chociaż nie jako obowiązkową pozycję dla każdego kolekcjonera, bardziej jako ciekawostkę :)
Pink Flamingo

Postprzez Czarnab1 » 19 sie 2017, o 09:40

Jestem w trakcie czytania. Książka bardzo mi się podoba. Sama historia Mattela jest bardzo ciekawa. Na wiki nie ma tylu szczegółów. Po skończeniu będę szukać informacji o ich zabawkach, jak wyglądały w tamtych czasach i czy rzeczywiście wyprzedzały swoją epokę :]

Okładka okropna. Szkoda, że w książce nie ma zdjęć Ruth i Elliota oraz ich zabawek z tamtego okresu. Widać, że tanie wydawnictwo, mimo to polecam bo nie ocenia się książki po okładce. ;)
Czarnab1

Postprzez reiha » 19 sie 2017, o 10:35

Sprawdziłam jak wygląda oryginał i sama nie wiem co lepsze
Obrazek
wisząca noga samobójcy. Sam bucik w tym miejscu byłby bardziej trafiony.
reiha

Postprzez ingrid » 19 sie 2017, o 13:55

:haha:

Śmieszne te okładki faktycznie. Na buźkę mogli użyć pośredniego moldu z czasów "renesansu" Barbie, czyli superstarki, miło kojarząca się buzia, taka , którą zapewne kojarzą różne pokolenia. Nie wiem czemu GG tak mocno ugruntowała się w świadomości marketingowej. Może to takie niechlubne skojarzenia lalki z groteskową wręcz blacharą w różowym futerku i ten mold właśnie odpowiada tym skojarzeniom :co?: ? Osobiście GG lubię w edycjach kolekcjonerskich i małogłowiu, a nie w playline, gdzie lalka ma łeb, jak sklep i usta, jak ponton.

Książki nie miałam okazji czytać, a Wy jesteś już w trakcie, lub po lekturze :( . Czytałam ten fragment, który poleciła swego czasu Reiha i zapowiadało się super, tak więc teraz, gdy i Wy polecacie tę lekturę, to będę się chyba musiała już zmobilizować i ją gdzieś niebawem nabyć.
ingrid

Postprzez reiha » 19 sie 2017, o 18:07

doszłam prawie do połowy i jak na razie oprócz fragmentu z "Twojego Stylu" nie było nic więcej o lalkach. Swoją kupiłam na taniaksiazka.pl, bo akurat mieli jeszcze inne interesujące mnie tytuły, i ponieważ to był pierwszy zakup, dali mi bon na 10 złotych :D chociaż raz na pewno tam wrócę XD
reiha

Postprzez Miranda » 25 sie 2017, o 22:45

"Nad daleki, cichym fiordem" Ågot Gjems Selmer - cudowny opis domku dla lalek i lalkowej rodziny Szmitów.
Miranda
Moderator

Postprzez reiha » 29 sie 2017, o 22:28

na instagramie wyskoczyła mi dzisiaj rozdawajka książki "The Dollmaker of Krakow" R. M. Romero, niestety tylko dla mieszkańców USA :( Link do książki na Amazonie.
ObrazekObrazek

Dalej nie przeczytałam biografii Ruth :zawstydzony:
reiha

Postprzez Carmazin » 29 sie 2017, o 22:59

Śliczna okładka <3 nie wiesz, czy będą to przekładali na polski?
Carmazin

Postprzez reiha » 30 sie 2017, o 18:13

nie mam pojęcia, książka ma dopiero mieć premierę we wrześniu w USA i Kanadzie. Nie mogę nawet znaleźć żadnej wzmiance o autorce na polskich stronach :(
reiha

Postprzez reiha » 3 wrz 2017, o 17:29

nie mam kabla do telefonu, ani internetu, żeby zgrać na komputer i wstawić na forum inaczej - https://www.instagram.com/p/BYlTOOgHrES/
reiha

Poprzednia strona

Powrót do Ogólnie o lalkach