Dolls From Heaven

Reszta lalek, która jeszcze nie ma swojego działu

Dolls From Heaven

Postprzez Miranda » 20 cze 2017, o 15:57

Dolls From Heaven to 18-calowe lalki. Noszą ubranie charakterystyczne do odtwarzanej postaci. Oprócz lalki dziecko dostaje również książkę, która ma zainspirować je do świętości. Na razie dostępne są trzy lalki przedstawiające świętą Teresę, Joannę D'Arc, Jana Pawła II.
Obrazek
źródło
Miranda
Moderator

Re: Dolls form heaven

Postprzez barbusia77 » 20 cze 2017, o 15:58

Papiezyca :blush: xD
Życie bez pasji zabija...
barbusia77

Postprzez EvilCupcake » 20 cze 2017, o 16:07

Gdyby dodali do Joanny D'Arc książkę o jej życiu, to można by potraktować tę serię jako "lalki z dreszczykiem". Palenie na stosie, tortury itp. nic tak nie przybliża do nieba. xD
EvilCupcake

Postprzez Pentesilea » 20 cze 2017, o 17:02

EvilCupcake napisał(a):Gdyby dodali do Joanny D'Arc książkę o jej życiu, to można by potraktować tę serię jako "lalki z dreszczykiem". Palenie na stosie, tortury itp. nic tak nie przybliża do nieba. xD

Dokładnie to sobie pomyślałam. :haha:
Pentesilea

Re: Dolls From Heaven

Postprzez Annorelka » 21 cze 2017, o 20:42

Nie widzę problemu, skoro są lalki robione dla tylu grup docelowych - Afroamerykanie, Afrykańczycy (queens of Africa), Muzułmanie (Fulla), feministki (wszystkie te projekty kickstarter) itd. to dlaczego katolicy nie mogą mieć własnej? :P
Annorelka

Postprzez Balbinka » 22 cze 2017, o 10:28

W sumie widać, że zrobione są na bazie lub mocno inspirowane American Girl (czy jak one się tam nazywają...), ale ogólnie wyglądają fajne. Ubranka wydają się porządne i taką Joaśkę dla Potworków moich bym pewnie z chęcią przygarnęła. Kwestia przybliżania do świętości poprzez lalki jest dla mnie trochę abstrakcyjna, ale z drugiej strony nie przeszkadza mi to w żaden sposób, więc czemu nie :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...
Balbinka

Postprzez Miranda » 27 wrz 2017, o 18:11

Sama ogólnie nic do tych lalek nie mam, ale jakoś nie wyobrażam sobie nimi się bawić. Widzę je bardziej jako typowe lalki witrynkowe.
Miranda
Moderator

Postprzez jewelsnake » 28 wrz 2017, o 01:11

Kolejne kiepskie klony American Girl. Brzydkie, kiepsko wykonane, przy takiej skali można bardziej się postarać.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers
jewelsnake

Postprzez Aarjelin » 28 wrz 2017, o 10:49

EvilCupcake napisał(a):Gdyby dodali do Joanny D'Arc książkę o jej życiu, to można by potraktować tę serię jako "lalki z dreszczykiem". Palenie na stosie, tortury itp. nic tak nie przybliża do nieba. xD

Koniecznie xD w ogóle Joanna D'Arc to jak dla dzieci bardzo ciekawy wybór zwarzywszy na te drobne okoliczności o których wspominasz xp choć podejrzewam, że dzieciaczki w tym przypadku i tak raczy się wersją ugrzecznioną xp Co do samych lalek, poza oryginalnymi kreacjami ;p wyglądają jak kolejna odsłona American Girl, jak ktoś je lubi pewno i te polubi, ogólnie kompletnie nie moja estetyka.
Czy jest na sali znawca aparatów? :( pomoc mile widziana :padam: potrzebuje-pomocy-w-wyborze-aparatu-t5515.html :bezradny:
Aarjelin

Postprzez ingrid » 2 paź 2017, o 15:18

Tak już politycznie tutaj się przy tych lalkach robi, no bo jak Joanna, to kawał trudnej historii. Ogólnie ja nie bardzo rozumiem, dlaczego to akurat katolicy rościliby sobie monopol na istotę Boga, jako jedyni i Ci naznaczeni? Szczególnie biorąc na tapetę Joanne, dziewczynę zapewne niewykształconą, patologiczną, zmanipulowaną, być może z zaburzeniami wynikłymi z wrodzonych defektów, bądź przeżyć. Dobrze sobie robiły niektóre narody, wojny o zyski i wpływy. Religie oparte na torturach i terrorze. Sama Joanna potrzebna do buntu i walki, a później wyeliminowana. Jakiż to problem wybrać jedną z legend, a później podpisać pod nią sylwetkę, która ujawnia tendencję, aby się z legendą utożsamić? Okropne, średniowiecze, jak i Rzym nie pociągają mnie specjalnie. Takie lalki religijno katolickie też nie są dla mnie przekonujące, szczególnie w tych uniformach pełnych przepychu, lub wypunktowanej skromności. Jak już chcieli ukazać Karola Wojtyłę, to dlaczego zrobili to w takiej formie o dyskusyjnych proporcjach? Chodziło o zachowanie niewinności? To nie mogli zrobić Karola na nartach, lub z piłką nożną u boku i podpisać Lolek, oczywiście z pełnym szacunkiem, serdecznością, ale i uśmiechem, by nie napinać struny. Opisać jego życiorys i drogę do papiestwa. Marketing tych obecnych lalek, to chyba faktycznie klon jakiejś serii, nieprzemyślana formuła i nieumiejętna próba wciśnięcia się z produktem na rynek naciskając na ludzkie sumienie.
ingrid

Postprzez Starbie » 17 lis 2017, o 23:29

Nie chciałabym tych lalek nawet za darmo...
Starbie

Powrót do Inne lalki