Z cyklu "zwariowałam, znów kupiłam lalkę"

Luźne rozmowy o lalkach

Re: Z cyklu "zwariowałam, znów kupiłam lalkę"

Postprzez Aarjelin » 20 mar 2019, o 10:09

Carmazin, o właśnie, co, gdzie, jaką bjd? :D no przecie człowiek teraz ciekawy będzie detali jakich x3
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3
Aarjelin

Postprzez Carmazin » 20 mar 2019, o 12:03

Już, już pokazuję :D
Mój wybór padł na Florę z Firmy Doll Leaves- po pierwsze dlatego, że jej sculpt wydaje mi się inny niż te wyciągnięte, długaśnie twarze niektórych bjd, po drugie bo ich ciałka mają dobre opinie a po trzecie, nie ukrywam, zdecydowała też cena. Szukałam bjd do 200$, Flora wyszła mnie 165 i ma załapałam się na darmową wysyłkę :happy: Będę miała 43 cm piękna :serducho: Nie mam planu na stylizację jak na razie bo jak tylko planuję to podem jest spotkanie z rzeczywistością i plany zmieniają się o 180 stopni...

Obrazek

Obrazek
Carmazin

Postprzez Saga » 20 mar 2019, o 14:33

Jaaacieeee! Bardzo ładne dziecko :D Cieszy mnie, jakby miała do mnie przyjść :D Jaki kolor żywicy? Jaki rozmiar cyca? :hyhy: Kupowałaś przez pośrednika czy bezpośrednio z Chin? Kiedy będzie? :lol:

Ze stylizacją miałam dokładnie to, o czym piszesz - nie mam pojęcia jak ludzie są w stanie wymyślić lalkę przed zakupem, a potem ją doprowadzić do tego wymyślonego stanu. Mój dzieciak hardo ewoluował i w niczym nie przypomina lalki, którą sobie zaplanowałam - ani wyglądem, ani charakterem. Sama złożyła się lepiej, niż ja byłam w stanie to zrobić xD
Saga

Postprzez lwica » 20 mar 2019, o 15:27

Carmazin gratuluję Ci kochana. :brawo: Flora jest prześliczna :serducho: a jak ją wystylizować to sama będziesz wiedziała jak ją zobaczysz na żywo i serducho Ci mocniej zabije. :) A kiedy spodziewasz się swojej ślicznotki?
lwica

Postprzez Carmazin » 20 mar 2019, o 23:33

Pentesilea napisał(a):Prześliczna! :)

Tak, też tak uważam! Jest taka uroczo okrągła na buzi :serducho:

Saga napisał(a):Jaaacieeee! Bardzo ładne dziecko :D Cieszy mnie, jakby miała do mnie przyjść :D Jaki kolor żywicy? Jaki rozmiar cyca? :hyhy: Kupowałaś przez pośrednika czy bezpośrednio z Chin? Kiedy będzie? :lol:

Ze stylizacją miałam dokładnie to, o czym piszesz - nie mam pojęcia jak ludzie są w stanie wymyślić lalkę przed zakupem, a potem ją doprowadzić do tego wymyślonego stanu. Mój dzieciak hardo ewoluował i w niczym nie przypomina lalki, którą sobie zaplanowałam - ani wyglądem, ani charakterem. Sama złożyła się lepiej, niż ja byłam w stanie to zrobić xD

Kolor white, cyc mały :D Nie lubię bardzo biuściastych lalek, szczególnie, jeśli są szczupłe, psuje mi to proporcje :rotfl:
Kupowałam przez Alice Collection, bardzo miły kontakt, wszystko mi wytłumaczyła i nawet załapałam się na darmowy shipping! (który Flora przekracza o 3cm)
Praktycznie nigdy, nieważne ile i jakie lalki kupowałam nie udawało mi się zachować pierwotnej wizji XD

lwica napisał(a):Carmazin gratuluję Ci kochana. :brawo: Flora jest prześliczna :serducho: a jak ją wystylizować to sama będziesz wiedziała jak ją zobaczysz na żywo i serducho Ci mocniej zabije. :) A kiedy spodziewasz się swojej ślicznotki?

Podobno czas oczekiwania na wysyłkę to 4 miesiące T_____T i kolejny miesiąc na wysyłkę. Eh, pół roku czekania na lalkę, tego jeszcze w moim lalkowym życiu nie było X'D
Carmazin

Postprzez Arima » 21 mar 2019, o 09:11

Carmazin, gratuluję! Świetny nabytek. Bardzo jestem ciekawa jak ją wystylizujesz. :)
Co do czekania, to pół roku to nie jest dużo w porównaniu z takimi firmami jak Dollzone czy Loongsoul gdzie czeka się nawet rok.
Arima

Postprzez Aarjelin » 21 mar 2019, o 11:54

Carmazin, po fotkach poglądowych zapowiada się urocza panienka :serducho: a pomysłami się nie martw, przecie widać po twoich pracach, że rękę piękną do nich masz ^^ więc na pewno nawet jak nie na wejściu, to z czasem dobierzesz jej image według tego co serducho podpowie ^^

Arima napisał(a):Co do czekania, to pół roku to nie jest dużo w porównaniu z takimi firmami jak Dollzone czy Loongsoul gdzie czeka się nawet rok.

o rety :szok: a ja sie niecierpliwie jak mi z Alie miesiąc idzie, a tu rok?! :stres: najdłużej czekałam dwa miesiące jak se zaszalałam i zamówiłam panne z custom faceupem xp Ale trzymaj się tam dzielnie w oczekiwaniu, potem się człowiek podwujnie cieszy :pociesza:
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3
Aarjelin

Postprzez Carmazin » 21 mar 2019, o 19:50

Arima napisał(a):Carmazin, gratuluję! Świetny nabytek. Bardzo jestem ciekawa jak ją wystylizujesz. :)
Co do czekania, to pół roku to nie jest dużo w porównaniu z takimi firmami jak Dollzone czy Loongsoul gdzie czeka się nawet rok.

Wiem, że to nie dużo w kwestii BJD, ale najdłużej na razie czekałam na lalkę miesiąc jak szła do mnie ze stanów :rotfl: Nieprzyzwyczajona jestem!

Aarjelin napisał(a):Carmazin, po fotkach poglądowych zapowiada się urocza panienka :serducho: a pomysłami się nie martw, przecie widać po twoich pracach, że rękę piękną do nich masz ^^ więc na pewno nawet jak nie na wejściu, to z czasem dobierzesz jej image według tego co serducho podpowie ^^

Aarjelin, dziękuję :* Najpierw ją muszę zmacać, zobaczyć na żywca i wtedy będę się zastanawiać nad jej lookiem :D

Ale, eh, wzięło mnie na przeglądanie akcesoriów dla bjd... Te buciki, takie piękne, a takie drogie :beczy:
https://pl.aliexpress.com/item/70-CM-1- ... 39.99734.0
https://pl.aliexpress.com/item/1-3-1-4- ... 0000000000
Carmazin

Postprzez Aarjelin » 21 mar 2019, o 20:02

Carmazin, oj, tych przesłodkich, przecudnych ubranek/bucików/inszych drobiazgów dla BJD/Blythe na Ali lepiej zbytnio nie przeglądaj bo cię to wykończy nerwowo xD
(dobra, sama to robię i mnię to własnie regularnie seryjnie wykańcza xD bo wszystko takie piękne, takie urocze, słodkie ale czemuu, no czemuu takie drogie... :beczy: co do ceny samych bucików... ja się już niczemu nie dziwię -_-" ale to się potem tak kończy, że lalka sobie siedzi i ma buty droższe od moich trampków :rotfl: )
Aarjelin

Postprzez Arima » 21 mar 2019, o 21:29

Buty wcale nie są drogie, normalna cena. Nawet niższa niż zwykle za te pierwsze.
Aarjelin, to prawda, moje chłopy też mają buty droższe od moich własnych, lol.
Arima

Postprzez Czarnab1 » 21 mar 2019, o 23:20

carmazin gratuluję. Śliczna BJD :zakochany:
Czarnab1

Postprzez Saga » 22 mar 2019, o 05:41

Edit: wywalam cały akapit o Alice Collection, bo faktycznie, jak Mysha wypunktowała, pomyliłam firmy, głupia ja :facepalm:

Co do butów, uważaj na rozmiary ^^ To, co przechodziło na lalkach z dużymi głowami (masywne buty), na BJD będzie wyglądać naprawdę słabo, bo lalka jest za bardzo ludzka i proporcjonalna. Dużo butów w rozmiarze 1/4 będzie za dużych, zwłaszcza sportowe fasony. Pół centymetra różnicy to moim zdaniem maks, który wygląda okej. Mam dla mojej lalki adidasy 6cm (jej stopa to 5,5cm) i już wyglądają na nieco za duże, za luźne, choć ujdą. Ty powinnaś celować we wkładkę 5cm - 5,5cm, za małe będą... no, za małe, a większe mogą słabo wyglądać. Te z drugiego linka są ok, "1/4: wewnętrzna rozmiar 5.3 cm * 2.2 cm" - idealnie ^^

Buty są drogie, ale jedna para porządnych w uniwersalnym kolorze/fasonie wystarczy :) No i nie musisz ich zmieniać co sezon/dwa, jak swoich xD
Saga

Postprzez Mysha » 22 mar 2019, o 11:08

Saga, jesteś pewna, że nie mylisz Alice z Carol/Angelesque? Bo o tej drugiej to faktycznie takie opinie chodzą, natomiast na Alice nie słyszałam, żeby ktokolwiek narzekał.
Kizuna [Smart Doll] Isabelle [DD Saber Extra] Maya [DD DDH-06] Angelica [DD Sakuya] Koteczek [MDD Mariko] Lancer [Ringdoll Lucifer] Moonlight [Smart Doll] Emilka [DD Miku]
Obrazek
Mysha

Postprzez Saga » 22 mar 2019, o 14:12

Mysha napisał(a):Saga, jesteś pewna, że nie mylisz Alice z Carol/Angelesque? Bo o tej drugiej to faktycznie takie opinie chodzą, natomiast na Alice nie słyszałam, żeby ktokolwiek narzekał.

Rany, masz rację -.- Już poprawiam. Tak się kończy wypisywanie bzdur w nocy :facepalm:
Saga

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólnie o lalkach