Ograniczenia wiekowe

Masz ciekawy pomysł, coś ci nie działa?

Ograniczenia wiekowe

Postprzez Lacrima » 26 sie 2013, o 16:29

Widząc burze w dziale Scoonim załozyłam ten temat, by pomysleć nad jakimś kompromisem.
Czy byłaby np. możliwośc wprowadzić ograniczenie, że jak ktoś mam mniej niż 18 lat to nie może otworzyc danego wątku? lbo by mu wyskoczyło jakies wielkie ostrzeżenie?
Jak ktos nakłamie przy rejestracji to wtedy... olać go, nie nasz problem, tylko rodziców, że tak ładnie wychowali?
albo wymyślić lepszego!
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/[email protected] ... 910744495/
Lacrima

Re: Ograniczenia wiekowe

Postprzez KiciaKocia » 26 sie 2013, o 16:42

Pomysł prawy i szczytny tyle, że chyba niewykonalny, bo, np. ja, w ogóle nie mam ustawionej daty urodzenia i nie bardzo mam ochotę ją ustawiać.
Death is not the only possible outcome.
KiciaKocia

Postprzez Lacrima » 26 sie 2013, o 16:49

tym bardziej zachęcam do wymyślania czegos lepszego :D
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Lacrima

Postprzez Mono » 26 sie 2013, o 16:57

Moze to nieco chamskie, ale ja uwazam, ze to rodzice powinni pilnowac, co ich dzieci ogladaja w internecie, a nie ja. Temat jest oznaczony +18, ja nie mam sobie nic do zarzucenia.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek
Mono
Administrator

Postprzez Lacrima » 26 sie 2013, o 18:02

Ale ja nic nie zarzucam xD Tylko tak luźno proponuję.
Załozyłam ten temat bo bardziej zdziwiło mnie usunięcie linku niż dobro dzieci, które i tak znajdą czego szukają, więc pomyslałam, że mozna by inaczej kwestię rozwiazać. Ale jak uważasz, że tak jest ok, to ok!
Temat mozna usunać.
Lacrima

Postprzez Madelaine » 26 sie 2013, o 20:00

Dziękuję, Lacrima, czytałam właśnie przed chwilą odpowiedź moderatora w wątku o Scoonim Dolls z coraz szerzej otwartymi oczami i miałam zamiar założyć taki temat :)
Myślę, że warto byłoby ustalić jakieś zasady umieszczania treści na forum.

Ja nie widzę nic złego w umieszczeniu linku do strony takiej, jak ta dyskusyjna, jeśli poda się ostrzeżenie o treściach dla dorosłych - tym bardziej, że na samej stronie takie ostrzeżenie jest zamieszczone.
Czasem się leci ładnie, czasem się na dupę spadnie
---
http://drugiezyciemad.blogspot.com/
Madelaine

Postprzez Only NM » 26 sie 2013, o 20:18

Ja myślę że w tej chwili to nawet niemożliwe ze względów technicznych. Obecnie gdybyśmy mieli ustalać granice wiekową do jakichś wątków, to każdy musiałby podać rok swojego urodzenia, lub do rejestracji wprowadzić czy urodziłeś się przed rokiem 1992 czy po.
Widzę że narobiłam zamieszania...Ja jestem podobnego zdania co Mono, ale szczerze ja dzieciom nie chciałabym ułatwiać kontaktu do takich stron.
Sama nie mam dzieci, ale wiem że rodzice nie zawsze upilnują a nie chciałabym by ta strona była bezpieczna.
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ
Only NM

Postprzez Mono » 26 sie 2013, o 20:18

Nie usuwajmy tematu. OnlyNM najbardziej oburzyl tamten watek, pozwolmy jej wypowiedziec sie w kwestii usuniecia linka do strony z lalkami.
Lacrima, nie twierdzialm, ze mi cos zarzucasz :D Po prostu napisalam jaki mam stosunek do tresci umieszczanych na forum.
Moge dodac do Regulaminu, ze watki oznaczone +18 sa tylko i wylacznie dla doroslych, ale miedzy Bogiem a prawda - wiecie ze to ma sensu tyle co nic ;)
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek
Mono
Administrator

Postprzez Only NM » 26 sie 2013, o 20:28

Oburzył? Nie po prostu poczułam się zniesmaczona takimi lalkami...Na początku byłam przekonana że to seks lalki, a potem edytowałam posta i musiałam zniknąć na kilka godzin, zanim edytowałam go po raz drugi było już stado głosów...
A tak ogólnie kto usunął link, który z moderatorów? Przysięgam że to nie ja, moderatorki mogą to łatwo sprawdzić bo mamy coś w stylu "5-ciu ostatnio edytowanych postów", z resztą nie możemy edytować posta bez zgody autora, chyba że niecenzuralny by był.
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ
Only NM

Postprzez privace » 26 sie 2013, o 21:04

Nikt nie grzebał, autorka wątku sama edytowała i link usunęła.
W sumie też nie uważam, żeby taki link był straszną zbrodnią przeciw obyczajności. Na przyszłość myślę, że wystarczy w temacie zaznaczyć, że treści po kliknięciu w link mogą być drastyczne i nie zalecane dla osób nieletnich (krwawe, erotyczne czy co tam kogo razi) i klikanie na własną odpowiedzialność.
rzecznik medialny i kontakt z siłami wyższymi forum
http://for-barbie.blogspot.com/

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez Nailini » 13 gru 2013, o 05:32

Czasem, patrząc po poziomie intelektualnym wypowiedzi użytkowników, odnoszę wrażenie, że należałoby limit rejestracji na forum podnieść do chociaż tych 13-15 lat...

Wybaczcie, wiem, że nasze forum słynie z otwartości na wszystkich i możecie mnie teraz opierdaczyć, ale no, takie luźne rozmyślania o poranku...
Nailini

Postprzez KiciaKocia » 13 gru 2013, o 10:17

Nailini napisał(a):Czasem, patrząc po poziomie intelektualnym wypowiedzi użytkowników, odnoszę wrażenie, że należałoby limit rejestracji na forum podnieść do chociaż tych 13-15 lat...

Wybaczcie, wiem, że nasze forum słynie z otwartości na wszystkich i możecie mnie teraz opierdaczyć, ale no, takie luźne rozmyślania o poranku...

Szczerze? Większość idiotycznych farmazonów, które pojawiają się na forum wcale nie pochodzi od najmłodszych użytkowników a tych starszych, więc ograniczenia wiekowe nic nie dadzą. (Poza może odsianiem pytań o rozmiary wigów dla pullipów i innych takich oczywistości)
Death is not the only possible outcome.
KiciaKocia

Postprzez Ania_DollSecondHand » 13 gru 2013, o 10:54

KiciaKocia napisał(a):
Nailini napisał(a):Czasem, patrząc po poziomie intelektualnym wypowiedzi użytkowników, odnoszę wrażenie, że należałoby limit rejestracji na forum podnieść do chociaż tych 13-15 lat...

Szczerze? Większość idiotycznych farmazonów, które pojawiają się na forum wcale nie pochodzi od najmłodszych użytkowników a tych starszych, więc ograniczenia wiekowe nic nie dadzą. (Poza może odsianiem pytań o rozmiary wigów dla pullipów i innych takich oczywistości)

Zgadzam się. A tak w ogóle to każdy wypowiada się tak, jak potrafi, więc nie obrażajmy młodszych.
Ania_DollSecondHand

Postprzez privace » 13 gru 2013, o 11:00

Ale jak by egzekwować? Wymagać będziemy skanu legitymacji szkolnej? Czy może rekomendacji kogoś znajomego? A tych nastolatków którzy są to co, wywalamy, żeby nie było wyjątków?
I wówczas z otwartego, bardzo różnorodnego forum zrobi nam się miejsce dla wybranej elyty. Myślę, że niepotrzebna jest druga Dollplaza (nie mam na celu ubliżania konkurencji)...
rzecznik medialny i kontakt z siłami wyższymi forum
http://for-barbie.blogspot.com/

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez Nailini » 13 gru 2013, o 11:26

No i podnosząc temat, o taką konstruktywną dyskusję mi chodziło.
Być może, faktycznie KiciaKocia ma rację.
Nailini

Powrót do Uwagi, sugestie, problemy dotyczące funkcjonowania forum