Usuwanie konta i postów na forum

Zajrzyj i poczytaj najpierw tutaj, zanim wyruszysz na podbój forum!
Nie dostałeś maila z linkiem aktywacyjnym? Tu poczytaj co robić.

Usuwanie konta i postów na forum

Postprzez Mono » 14 mar 2012, o 23:04

Razem z privace postanowiłyśmy poruszyć ten wątek, żeby każdy miał jasność, jak się sprawa ma z usuwaniem konta na forum wraz z całą treścią przez to konto umieszczoną.

Otóż, jak doczytać się można w naszym Regulaminie, możliwości usunięcia konta i wszystkich jego postów nie ma. Jest to zasada niepodważalna ze względu na to, że każdy jeden post, jaki piszemy tu na forum jest częścią dyskusji, początkiem tematu, jest cytowany, rozważany i tak dalej. Więc wyobraźmy sobie teraz sytuację: coś mi się nie spodobało, ktoś napisał coś nie po mojej myśli, w związku z czym postanawiam odejść z forum i kasuję wszystkie swoje posty. Tematy, które założyłam, znikają razem z wypowiedziami innych, posty, które napisałam w pozostałych tematach zostają usunięte, a wszelkie nawiązania do nich pozostawiają lukę i niezrozumiałe treści. Jak więc wyglądałoby forum, gdyby takiej kasacji zażyczyło sobie więcej osób? Dziury, luki, ogólny chaos. Chyba nie muszę tłumaczyć.
To samo dotyczy się zdjęć naszego własnego autorstwa, które tu umieszczamy. Pierwszy i ostatni raz dziś usunęłam zdjęcia ze wszystkich postów Użytkownika, który mnie o to poprosił. Więcej się na to nie zgodzę, ponieważ pozostawia to rozpoczęte tematy w takim samym bezsensownym układzie, jak kasowanie postów.
Jeśli zależy nam na tym, by nikt nie kradł nam zdjęć, opatrzmy je swoim własnym znakiem lub podpisem. Ponadto: jeśli ktoś naprawdę nie chce, żeby zdjęcie, jakie tu wcześniej opublikował, nadal tu pozostawało, zawsze może skasować je z hostingu, na którym je umieścił. Leży to już w jego własnym zakresie.

Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony tymi postanowieniami.

Zacytuję jeszcze zmiany, jakie dziś zaszły w Regulaminie, by każdy mógł je przeczytać:
Postanowienia ogólne
2. Można posiadać tylko jedno konto bez możliwości jego skasowania wraz z napisanymi postami.

3. Zwróć uwagę na treści, jakie umieszczasz na forum: jeśli są to zdjęcia Twojego autorstwa, opatrz je swoim znakiem rozpoznawczym, jeśli zapożyczone z sieci, podaj autora, ewentualnie link do strony z grafiką, tak samo postępuj z cytowanym tekstem.

Oczywiście chciałabym poznać również Wasze zdanie na ten temat.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek
Mono
Administrator

Powrót do Regulamin i FAQ