PRACOWNIA Fridy

Domki, pokoiki, mebelki, akcesoria...

Re: PRACOWNIA Fridy

Postprzez Lacrima » 11 sty 2015, o 10:03

Taki skrot myslowy... Jedno czy trzy konturowe w takim kapeluszu niewiele zmienia.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/[email protected] ... 910744495/
Lacrima

Postprzez KiciaKocia » 11 sty 2015, o 10:32

Frida napisał(a):Mnie nie interesuje tworzenie dla lalek. Odpowiada mi sama forma miniatury a inspiracje są luźne. A to ze akurat pasują do lalek to przypadek.

Tyle, że to jest forum dla lalek i przez pryzmat lalek oceniamy te miniatury. No i skoro nie interesuje cię tworzenie dla lalek to dlaczego prezentujesz kapelusze na lalkach? Więcej sensu by miało w takim razie zrobienie miniaturowego stojaka na kapelusz i prezentowanie ich z czymś, co pokaże jaka jest skala.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."
KiciaKocia

Postprzez privace » 11 sty 2015, o 10:43

Frida napisał(a):Mnie nie interesuje tworzenie dla lalek.

Aaa, to całkiem inna bajka :] Myślałam, że właśnie dlatego pokazujesz na naszym forum, bo twoim zamierzeniem jest tworzenie towarów luksusowych dla lalek.
Trzeba było od razu zaznaczać, że to nie dla lalek i nie musi trzymać skali lalkowej. W takim razie nie mam zdania, do artystycznego kapelusza nielalkowego się nie czepiam.
KiciaKocia napisał(a): Więcej sensu by miało w takim razie zrobienie miniaturowego stojaka na kapelusz i prezentowanie ich z czymś, co pokaże jaka jest skala.

Polecałabym "artystyczne" stojaki na biżuterię
rzecznik medialny i kontakt z siłami wyższymi forum
http://for-barbie.blogspot.com/

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez Papajongo » 11 sty 2015, o 11:05

Najbardziej podoba mi się trzeci kapelusz, ale również uważam, że z delikatniejszymi piórami, wyglądałby lepiej.
Ciekawie wyszła także torebeczka, choć sądząc po ostatnim zdjęciu ma krzywy pasek (drucik). Gdybyś to poprawiła całość byłaby bardziej estetyczna C;
Ciekawie wygląda także kamea, ale widziałabym ją na drobniejszym paseczku (taką, chętnie bym przygarnęła). Moim zdaniem tak szerokie dusiki nie wyglądają romantycznie, ale ciężko i gotycko.

Nie rozumiem Twojego oburzenia po przeczytaniu komentarzy. Sama pisałaś, że "wszelka konstruktywna krytyka i podpowiedzi bardzo są oczekiwane". Dostałaś, od forumowiczów, konstruktywną krytykę i podpowiedzi.

Frida napisał(a):Privace ja się absolutnie nie oburzam bo wiem, że ciężko Wam odróżnić twórczość od rzemieślnictwa pod Wasze potrzeby.

To zdanie obraża lalkowych twórców i pasjonatów. W internecie można się natknąć na wiele wspaniałych artystów tworzących właśnie dla lalek. To, że ktoś zajmuje się wyrobem ubranek czy dodatków dla lalek wcale nie umniejsza jego pracy. Moim zdaniem wręcz przeciwnie, bo trudniej jest zrobić coś tak aby idealnie pasowało na konkretną główkę czy ciałko niż po prostu było miniaturą.

Frida napisał(a):Mnie nie interesuje tworzenie dla lalek. Odpowiada mi sama forma miniatury a inspiracje są luźne. A to ze akurat pasują do lalek to przypadek.

To trochę zmienia postać rzeczy, choć moim zdaniem piórka i tak są za duże i źle komponują się z resztą kapelusza, ale to tylko moje zdanie.
Poza tym, rejestrując się na lalkowym forum powinnaś liczyć się, z tym że forumowicze będą oceniać Twoje prace pod kątem lalek.
Papajongo

Postprzez barbusia77 » 11 sty 2015, o 11:09

Znacie powiedzenie " każda pliszka swój ogon chwali "??Frida pokazała nam swoje kapelusze,ale liczyła na pochwałę a nie krytykę;) Wiec może poprostu napiszcie który jest ładny a który nie,bo artysta swoich projektów zmieniać nie będzie przez czyjeś" widzimisie" ;) Ja nie znosze kapeluszy wiec jakoś specjalnie żaden mnie nie oczarował. Wole lalki swobodnie ubrane, eksponujące swoje piękne włosy i buzie :zakochany:
<3
barbusia77

Postprzez Magda2702 » 11 sty 2015, o 11:27

Frida, czegoś tu nie rozumiem!
Załozyłaś temat "O czym marzą wasze lalki?", a teraz piszesz, że nie interesuje Cię twórczość dla lalek?
O co chodzi? Bo wszystkie bez wyjatku rzeczy nie wywołały - Och!!!!! jakie piękne!!!!!!!
Magda2702

Postprzez privace » 11 sty 2015, o 11:59

A tak jeszcze w kwestii formalnej moderacyjnej- skoro to nie są akcesoria lalkowe, tylko jakaś inna twórczość artystyczna, to właściwszym działem będzie "inne hobby", bo tu jest miejsce twórczości przeznaczonej dla lalek....
Przenieść?

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez Orioness » 11 sty 2015, o 12:07

Frida napisał(a):Privace ja się absolutnie nie oburzam bo wiem, że ciężko Wam odróżnić twórczość od rzemieślnictwa pod Wasze potrzeby. Mnie nie interesuje tworzenie dla lalek. Odpowiada mi sama forma miniatury a inspiracje są luźne. A to ze akurat pasują do lalek to przypadek.

Chyba troszkę przesadziłaś... Czy to ma być kolejna sugestia, ze uczestnicy Dolls Forum to żuczki, które nie mają gustu? Poza tym wydaje mi się, ze w jednym z pierwszych swoich postów pisałaś o tworzeniu dla lalek czy też ich właścicieli i ewentualnym sprzedawaniu. Jeśli rzeczywiście tak jest, to pamiętaj, że wypowiadające się na temat stworzonych przez Ciebie rzeczy osoby to potencjalni klienci, którzy chcą to, co im się spodoba, a nie to, co ktoś im narzuci.
Orioness

Postprzez selene13 » 11 sty 2015, o 12:23

Mam dużo lalek w kapeluszach z mnóstwem piór różnej wielkości. I chyba nie rzecz w tym jakiej długości są pióra, czy są proporcjonalne do lalki, ale czy całość pasuje do kreacji. Moja Vegas ma pióra dł. ok.50% swojej wysokości i wygląda świetnie, podobnie porcelanowa filigranowa Jane Seymour (Tonner), która ma pióra dwa razy większe od kapelusza, a kapelusz ogromniasty.
Więc moim zdaniem ważne jest, aby całość zagrała.
http://selene13.pinger.pl/
http://lalkiselene13.blogspot.com/
selene13

Postprzez Szklanooka » 11 sty 2015, o 13:14

Frida napisał(a):Szklanooka, słowo inspiracja nie oznacza kopiowania co do joty choć większość blogerów modowych i celebrytów lubi tak uważać

Nie jestem "blogerką modową". Jestem technikiem plastykiem z wykształcenia i studentką na kierunku artystycznym. :hejka: Doskonale wiem co znaczy słowo "inspiracja". Nie zrozumiałaś mojej uwagi.
Ponieważ mam już jakieś niewielkie doświadczenie, bo publikuję swoje prace w internecie od kilku lat, pozwolę sobie po koleżeńsku udzielić ci paru rad. Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego negatywnie, bo podobają mi się twoje pomysły i z niecierpliwością czekam żeby zobaczyć więcej twoich projektów. Widziałam to już wiele razy na różnych forach - kiedy ktoś pokazuje swoje prace i prosi sam o konstruktywną krytykę a potem zamiast "ok, dziękuję za twoją uwagę" zaczyna litanię tłumaczeń i kontrargumentów - po co?
8 osób w tym wątku zasugerowało, że kapelusz wyglądałby lepiej z delikatniejszym/bardziej dopasowanym piórem. Pokazałaś kadr z "Marii Antoniny" jako swoją inspirację, tylko że tamten kapelusz ma właśnie takie lekkie, powiewające strusie pióro, które samo w sobie jest ozdobą oraz działa i komponuje się z kapeluszem dokładnie tak jak powinien i z tym zgadzają się chyba wszyscy tutaj, mam rację? Może nie miałaś innego, bo dopiero zaczynasz i nie masz wystarczającej ilości materiałów, to przecież zrozumiałe - ale nie sprawisz argumentami, żeby komuś zaczęło się podobać coś w czym widzi błąd.
Jeżeli twórca nie jest w stanie docenić tego, że odbiorca komentuje jego pracę to nie zasługuje na to, żeby w ogóle mieć odbiorców - takie jest moje zdanie. Nie dostaniesz uwag cenniejszych niż krytyczne komentarze - z jednymi możesz się zgadzać z innymi nie, ale gdybyś w tym wątku zobaczyła tylko posty "fajne, pracuj tak dalej", "och jakie śliczne" to znaczyłoby, że nikt w twoich pracach nie widzi potencjału, albo nikomu nie chce się czy nie potrafi udzielić ci żadnych rad, więc takie komentarze są niewiele warte. Zaangażowanie forumowiczów oznacza, że to co zrobiłaś wzbudziło jakieś emocje i ktoś zechciał poświęcić swój czas na to, żeby pomóc ci się doskonalić. Nie musisz się z tym zgadzać, ale wypadałoby te zaangażowanie chociaż docenić.

:o Tego to już zupełnie nie rozumiem. Napisałaś, że interesuje cię miniaturyzacja. Pozwolę sobie zacytować słownik - miniatura to "kopia czegoś w pomniejszeniu". Lalka jest zminiaturyzowanym człowiekiem, więc projektując coś na lalkę - projektuje się to z zachowaniem tych samych zasad kompozycji, proporcji jak na człowieka, tylko w skali. Jeżeli projektuje się kapelusz na psa - to musi pasować na psa. Jeżeli ozdobę na choinkę - to musi pasować do choinki. Zawsze myślałam, że to jest oczywiste...
Jeżeli to przypadek, że naszyjnik wisi na lalce to znaczy, że równie dobrze mógłby wisieć na kaktusie, tak? Ale ten kaktus też będzie miał jakąś określoną wielkość - co znaczy, że biżuteria nadal będzie w jakiejś skali. Jestem pewna, że zdajesz sobie z tego sprawę, bo twoja torebka oraz butelka perfum jest idealnie proporcjonalna i każdy element pasuje tam do siebie. Chyba, że to też jest przypadek? W takim razie, nic już z tego nie rozumiem...
Szklanooka

Postprzez Ner » 11 sty 2015, o 13:28

Skoro Frida napisała, że nie interesuje jej tworzenie akcesoriów dla lalek (a jednocześnie zakładała temat, co by dla nich zrobić, żeby się sprzedało :) ), to znaczy, że również nie interesuje jej konsekwencja w skali względem lalek. Tak oto dudka pióra może mieć taki sam obwód, co lalkowy paluch, co tam. Kapelusze mają być ładne same w sobie i oceniane tylko, jako one, bez znaczenia, z czym mają być komponowane. Tak samo, nie muszą się ładnie komponować z niczym innym, ewentualnie to coś innego ma pasować do kapeluszy, a nie one do czegoś. W końcu tylko kapelusze mają być tu sztuką :)

Trochę dziwny tok rozumowania, nie ma co się unosić honorem (obrażanie nas nie jest demonstrowaniem własnego honoru). Oprócz uwag (całkiem sensownych i obiektywnych, nie tylko z lalkowego punktu widzenia), były również i pochwały. Na tym polega krytyka, że wskazujemy dobre i złe strony.

Zarzucenie nam, że nie znamy się na sztuce jest bezsensowne i niesprawiedliwe. Wystarczy spojrzeć w temat "Nasze hobby poza lalkami". Zajmujemy się również innymi dziedzinami (projektowanie, grafika, fotografia, malarstwo, w moim przypadku również ceramika artystyczna). Większość z nas skupia się na lalkach właśnie dlatego, że jesteśmy czuli na piękno i takie zainteresowanie pozwala nam rozwijać naszą kreatywność. Nie zapominajmy - kreatywność to NIE rzemieślnictwo. Wiele z nas szyje stroje, tworzy miniatury i repainty, nie jesteś jedyna, chociaż starasz się wybić swoją ambicją i dużymi możliwościami warsztatowymi.

Miałam napisać jakiś sensowny komentarz opisujący moje wrażenia wobec tego, co zaprezentowałaś. Planowałam zrobić to później, bo nie mam czasu na ocenianie tego przed egzaminem, zwyczajnie, muszę się uczyć. Ale śledziłam temat i tu musiałam się odezwać.
Ner

Postprzez astridnat » 11 sty 2015, o 14:38

Kapelusze to nie moja bajka, bo przyznam szczerze, że trudno mi je wyobrazić sobie w jakiejś stylizacji. Do współczesnych nie pasują, a i trudno mi je umiejscowić w jakiejś konkretnej epoce historycznej. Myślę, że wynika to też trochę z tego, że u nas tradycja noszenia kapeluszy (w przeciwieństwie do krajów anglosaskich, a zwłaszcza Wielkiej Brytanii) po prostu obumarła.

Choć chętnie zobaczyłabym jakąś fedorę czy kaszkiecik. Wydaje mi się, że wbrew pozorom też mogłyby być dziełami sztuki. Moim zdaniem w miniaturyzacji to właśnie dbałość o detale i oddanie tych proporcji mają największą wartość artystyczną.

Torebeczka i perfumy bardzo mi się podobają, jestem ciekawa innych przedmiotów użytkowych.
Obrazek
astridnat
Moderator

Postprzez barbusia77 » 11 sty 2015, o 14:50

Ner bardzo dobrze to ujelas :klaszcze: To jest forum dla miłośników i kolekcjonerów lalek, nic dziwnego ze wszyscy są zdziwieni tym co pisze Frida . Jeśli robię miniaturowe buty i szukam lalki jako modelki do prezentacji, to samo przez siebie się rozumie ze owe buty maja być dla lalek a nie po to tylko by były na pokaz jako " miniatury". Bo niby po co innego takie miniaturki tworzyć?? I pisać o nich na lalkowym forum.... Sorry Frida chyba pomylilas forum :pociesza:
<3
barbusia77

Postprzez Frida » 12 sty 2015, o 04:37

Przyznam szczerze, że jestem zaskoczona takim nieeleganckim stadnym atakiem ze strony ludzi którzy podejrzewam uważają się za nobliwe towarzystwo.
Od początku pisałam co najmniej 5-6 razy odpowiadając każdemu z osobna w różnych wątkach, że lalkarstwo, kolekcjonerstwo lalek mnie nie interesuje. A zainteresowała mnie miniatura jako sama forma twórczości. To, że akurat przeglądając sieć wpadłam na pomysł zastosowania jej min. do lalek to przypadek i jakaś tam droga twórczości która mnie wstępnie zainteresowała. Zainteresowało mnie również i o tym WYRAŹNIE pisałam tworzenie czegoś hobbystycznie i od czasu do czasu (a nie jak sugerują tu nieustannie niektóre osoby w celach permanentnie zarobkowych) tworzenie czegoś spersonalizowanego pod konkretne potrzeby jakiejś lalki lub jej właściciela.

Szsklanooka - ogromnie rozbawił mnie Twój bulwers bo nie miałam Ciebie zupełnie na myśli pisząc o myleniu przez blogerki modowe słowa inspiracja z kopią (ostatnio temat jest mocno poruszany w sieci dlatego tak mi się skojarzyło) Ale choć nie masz bloga modowego to mentalność podobną. Chcesz się przebija czym jesteś i co skończyłaś? Ja jestem po ASP i po WSSS i mam 20 lat więcej.

Konstruktywna krytyka nie polega na zjadliwo-ironicznym ataku drodzy państwo. Proszę sobie na chłodno za jakiś czas przeczytać co pisaliście i w jaki sposób. Faktycznie to nie jest miejsce dla mnie, Przywykłam do zdecydowanie innego poziomu relacji międzyludzkich.
Frida

Postprzez privace » 12 sty 2015, o 11:00

Po pierwsze leci ostrzeżenie za personalne obrażanie usera, złamanie punktu 1 postanowień szczegółowych Regulaminu Forum.
Po drugie Szklanooka w naszych oczach osiągnęła więcej w ciągu krótszego życia- potrafi konstruktywnie i rzeczowo opisać swoje zdanie bez obrażania nikogo. Jeśli zamiast szczerej, rzeczowej i fachowej opinii osób znających się na temacie wolisz kwiki zachwytu trzeba było pokazać swoje dzieła np.jakimś wizażu, albo forum dla nastolatek gdzie obowiązkowo wszyscy byliby zachwyceni.
Po trzecie jak mi ciśnienie opadnie napiszę więcej- bo w tej chwili bluzgi by poleciały, które nie przystają administratorce i nobliwej osobie w podeszłym wieku.

privace

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inna twórczość okołolalkowa