Proszę, pomóżcie: lalka-kaleka!

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!

Proszę, pomóżcie: lalka-kaleka!

Postprzez Plushdevil » 30 mar 2016, o 22:04

Czołem,

jeśli ktoś się nade mną zlituje, to chyba go ozłocę.

Problem jest tego typu, że lalka, którą dziś dostarczył kurier (prezent od mamy - 70 cm Impldoll Azalea) może tylko stać albo leżeć. Nie jest w stanie usiąść - nie może zginać nóg ani w stawach biodrowcyh, ani w kolanach. Jedyna akrobacja, jaką może wykonać, to to, że nogi leciuchno (bo bardziej nie mogą) rozjeżdżają jej się na boki.

Firma Impldoll nie chce wziąć za to odpowiedzialności i sugeruje, że kłamię (!!), bo każda lalka jest przez nich rzekomo sprawdzana przed wysyłką. Co jest oczywistą nieprawdą. Dziś rozmawiałam z osobą z Polski, która ma lalkę z Impldoll i ta też tylko stoi albo leży. Na flickrze inna dziewczyna napisała mi, że miała to samo ze swoją lalką z Impldoll i musiała ja zrestringować, ale ten restring jest jakiś kosmiczny ponieważ te lalki mają po prostu wadliwą, bardzo niedopracowaną inżynierię stawów.

Oto, co mi napisała (wskazując link do tutoriala, którym się kierowała przy restringu):
"Here is the link to the guide I used:
dollsartcats.blogspot.co.uk/2016/02/restringing-impldoll-star-female.html
And here are the pics of my girl after restringing. Understand, I was so incredibly upset about her lack of mobility I actually wrote Impldoll and /begged/ them to do something about the engineering. They wrote back to string her traditionally instead of having the cross-pelvis strings which I had already done. It did help to keep her from always crossing her legs but that was about it. I had to do the 3-string method in the tutorial and then--- whole new worlds opened up! I used 3.5mm or 4mm string and my girl's legs don't dangle like the one in the tutorial."

Metoda z tutoriala jest dla mnie kompletnie kosmiczna - nie podołam jej na pewno, nie ma zmiłuj, to czarna magia...Jestem załamana. Stąd moje pytanie - czy ktoś z Was chciałby podjąć się, oczywiście odpłatnie, restringu lalki, która ma bardzo wadliwą inżynierię stawów i jej restring może okazać się naprawdę skomplikowany?

-- 30 mar 2016, o 22:58 --

Ok, lalką zajmie się Villemo! Kamień z serca. Nie chcę zaśmiecać forum, ale nie wiem, jak wykasować ten nieaktualny już wątek.

-- 30 mar 2016, o 23:04 --

Ok, lalką zajmie się Villemo! Kamień z serca. Nie chcę zaśmiecać forum, ale nie wiem, jak wykasować ten nieaktualny już wątek.

//Przeniosłam do bardziej odpowiedniego działu. Miranda
Plushdevil
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 mar 2015, o 15:59

Re: Proszę, pomóżcie: lalka-kaleka!

Postprzez Miranda » 31 mar 2016, o 19:13

A ja bym się nie poddała, tylko nakręciła film i wysłała do firmy.
Myślę też, że wątku kasować nie należy, jako ostrzeżenie dla innych kupujących od Impldoll.
Avatar użytkownika
Miranda
Administrator
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 13:07

Re: Proszę, pomóżcie: lalka-kaleka!

Postprzez EvilCupcake » 3 kwi 2016, o 21:37

Jeśli to kwestia restringu, to nie widzę wielkiego problemu, mało tego! Nie widzę go wcale w momencie jeśli znalazła się osoba, która ci lalkę poskłada na nowo. :) Niektóre firmy mają tendencję do restringowania lalek o wiele za luźno lub za mocno, w obu przypadkach lalka pozuje źle lub wcale. Mając bjd trzeba się nastawić na to, że prędzej czy później trzeba będzie się podjąć próby "zmiany ogumienia" u lalki.
Avatar użytkownika
EvilCupcake
 
Posty: 1684
Dołączył(a): 1 kwi 2013, o 18:37

Re: Proszę, pomóżcie: lalka-kaleka!

Postprzez Miranda » 4 kwi 2016, o 10:00

Ale takie niedopracowanie nie kłóci się z ideą bjd? Że są takie wyjątkowe i wymuskane, dopracowane, itd.?
Dla doświadczonych użytkowników tych lalek pewnie za mocny lub za słaby naciąg nie stanowi problemu, ale wyobrażam sobie, że jak ktoś początkujący dostaje taki produkt, to sytuacja już się trochę komplikuje.

Ale pomijając już fakt tego naciągu, jako rzeczy naprawialnej, to mi się nie spodobała reakcja firmy. Nie mamy co prawda oryginalnego listu, ale jeśli rzeczywiście zamiast wyjaśnić sprawę, oskarża kupującą o kłamstwo, to dla mnie już jest spalona.
Avatar użytkownika
Miranda
Administrator
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 13:07


Powrót do Radzimy sobieKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron