Przebarwienia na ciele lalki

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!

Przebarwienia na ciele lalki

Postprzez Rani-Belle » 5 lut 2013, o 12:53

Jak usunąć czerwone przebarwienia z ciała lalki- głównie nóg i tułowia, spowodowane sukienką ? próbowałam usunąć je tonikiem do twarzy, potem zmywaczem do paznokci, więcej pomysłów nie mam, macie jakieś?
by suknia więcej nie niszczyła ubieranych w nią modelek, należy przepłukać ją w wodzie z dodatkiem octu, sprawdzone.
Dwa dni temu kupiłam lalkę Barbie Go Red i to właśnie ona jest poszkodowana :(
Może ktoś z Was miał podobny przypadek i wie jak radzić sobie z farbą na ciele, jakieś rady? z góry dziękuję :)
Rani-Belle

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Postprzez BarbieDream » 5 lut 2013, o 13:03

Na przeróżne przebarwienia polecam maść Benzacne, która zawiera nadtlenek benzoilu. Nie wiem czy pomoże to na ciałko lalki, ale mi i paru innym osobom udało się odczyścić nią plamy z główki Kena Nicolai Silkstone. Maść trzeba nakładać na przebarwienia i wystawiać lalkę na kąpiele słoneczne. Ja zmieniałam maść co 6-7h, no i takie odplamianie może zająć nawet parę tygodni...
BarbieDream

Postprzez jewelsnake » 5 lut 2013, o 13:19

Mi Benzacne pomógł usunąć przebarwienia i z plastikowych ciałek, nie tylko z gumy. Nie mogę się już doczekać lata, mam parę zniszczonych lalek czekających na wybielenie XD To działa idealnie, moja Dusty była dosłownie cała pokryta plamami, bez większych nadziei posmarowałam ją Benzacne i położyłam na balkonie,i tak leżała, nawet bez zmieniania kremu, nie zaglądałam całe lato. Na jesień nie było śladu po plamach.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers
jewelsnake

Postprzez Grażyna » 5 lut 2013, o 17:46

Stosowałam sposób na "masło i wazelinę", ale to działa w lecie, kiedy jest dużo słońca
http://www.dollsforum.propl.eu/lalkowe-spa-t126-30.html#p11545
Obrazek
Grażyna

Postprzez Rani-Belle » 6 lut 2013, o 11:22

dzięki dziewczyny! bałam się, że lalka przez te czerwone plamy nadaje się tylko do stania w swojej kiecce, a tak jest szansa że ją jeszcze kiedyś poprzebieram np w kąpielówki :)
mam tylko nadzieję, że ta maśc jest bez recepty ;)
Rani-Belle

Postprzez Grażyna » 6 lut 2013, o 13:36

Rani-Belle napisał(a):mam tylko nadzieję, że ta maśc jest bez recepty ;)

Oczywiście, że bez recepty ;-)
Jeśli zdecydujesz się na Benzacne, to musisz wybrac ten mocniejszy (10 %, a nie 5%).
Jest to wydatek rzędu 15-20 zł.
Obrazek
Grażyna

Postprzez Manhamana » 7 lut 2013, o 08:39

Dokładnie benzacne jest bez recepty i w wersji dla cierpliwych działa nawet bez wystawiania na słońce- moja Tuesday Taylor miała zabarwione na czarno stópki, co przy noszeniu białych klapek paskudnie wyglądało - posmarowałam i zostawiłam- po miesiącu ślad po plamach nie został.

Ze zmywaczem do paznokci trzeba bardzo uważać bo niektóre tworzywa może nadtopić
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)
Manhamana

Postprzez Rani-Belle » 7 lut 2013, o 22:18

Dziękuję Wam, uratowałyście mi lalkę, jutro pójdę do apteki kupic maśc, tylko powiedzcie mi jeszcze czy lalka może byc np w reklamówce lekko zawinięta żeby się nie kurzyła czy lepiej jak będzie stała gdzieś na półce ten miesiąc czy dwa bez niczego?
Rani-Belle

Postprzez Manhamana » 7 lut 2013, o 22:28

Rani-Belle napisał(a):Dziękuję Wam, uratowałyście mi lalkę, jutro pójdę do apteki kupic maśc, tylko powiedzcie mi jeszcze czy lalka może byc np w reklamówce lekko zawinięta żeby się nie kurzyła czy lepiej jak będzie stała gdzieś na półce ten miesiąc czy dwa bez niczego?

Ja bym ją zostawiła luzem - aż tak się nie zakurzy, a Ty będziesz mieć kontrolę nad procesem odplamiania - najlepiej mieć pannę na oku ;) jak plamy zlezą pannę i tak trzeba umyć
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)
Manhamana

Postprzez Rani-Belle » 10 lut 2013, o 18:05

Manhamana napisał(a):
Rani-Belle napisał(a):Dziękuję Wam, uratowałyście mi lalkę, jutro pójdę do apteki kupic maśc, tylko powiedzcie mi jeszcze czy lalka może byc np w reklamówce lekko zawinięta żeby się nie kurzyła czy lepiej jak będzie stała gdzieś na półce ten miesiąc czy dwa bez niczego?

Ja bym ją zostawiła luzem - aż tak się nie zakurzy, a Ty będziesz mieć kontrolę nad procesem odplamiania - najlepiej mieć pannę na oku ;) jak plamy zlezą pannę i tak trzeba umyć

dzięki :)
Rani-Belle

Postprzez laluna » 13 kwi 2013, o 08:02

myślicie że na flamaster to też zadziała?
laluna

Postprzez BarbieDream » 13 kwi 2013, o 11:05

Zadziała na pewno :)
BarbieDream

Postprzez privace » 13 kwi 2013, o 11:32

A co z makijażem firmowym? Tzn zastanawia mnie, czy ktoś próbował na twarzy lalki koło oczu, ust, na policzkach- czy zastosowanie w miejscach pomalowanych firmowo zetrze ten makijaż? Czy jedynie "dodatki", a cienie, szminka, róż pozostanie?
rzecznik medialny i kontakt z siłami wyższymi forum
http://for-barbie.blogspot.com/

Urlop do odwołania z przyczyn niezależnych- tylko BARDZO pilne sprawy techniczne!!!! Wszystkie inne proszę załatwiać z moderatorkami.
privace

Postprzez BarbieDream » 13 kwi 2013, o 11:35

Nigdy nie nakładałam benzacne bezpośrednio na oczy czy brwi, bo mimo wszystko bałam się, że mogę je zniszczyć. Ale raz miałam sytuację, że trupek miał pomalowane oczy i wtedy delikatnie działałam zmywaczem do paznokci. Plamy znikły a oczy zostały nienaruszone.
BarbieDream

Postprzez Lacrima » 13 kwi 2013, o 12:11

Ja nakładałam Barbiom na popisane makijaże, długopis zszedł a ich nic ich nie ruszało. Trzymałam cały dzien na mocnym słońcu, nie wiem co by było jakbym trzymała dłużej.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/[email protected] ... 910744495/
Lacrima

Następna strona

Powrót do Radzimy sobie