Reakcje otoczenia na lalkowe hobby

Luźne rozmowy o lalkach

Re: Reakcje otoczenia na lalkowe hobby

Postprzez Soihime » 6 lis 2017, o 08:42

Mam podobnie z moim narzeczonym, on jest zapalonym zbieraczem resoraków i transformerów, więc często bywa tak, że ja coś szyję lalkom, a on obok siedzi i maluje ośki czy karoserie. Poza tym dzięki temu może ze mną rozmawiać o rzeczach, które "normalne" dziewczyny uznają za nudne (czyt. farby, lakiery, glina, modelina, kable, druty, drewno, kleje itp.).
Sądzę, że dla takich maniaków jak my nie jest trudno znaleźć sobie drugą połówkę, która doceni nasze zainteresowania.

:)
P.S. mój to jest wniebowzięty, bo dzięki temu ma zawsze zapas farb w sprayu i lakierów w domu.
Ostatnio jak szukał utwardzacza, to podjarał się moim lakierem nawierzchniowym do paznokci, który kupiłam do utwardzania okładek dla lalek xD.
Soihime

Re: Reakcje otoczenia na lalkowe hobby

Postprzez ingrid » 6 lis 2017, o 20:01

Normalnie istny Dollicoming Out, jakby to było jakieś tabu, czy wstydliwa przypadłość. Kurczę, najbardziej rozbawia mnie chyba w ocenianiu lalkowiczów, gdy oceniani są przez ludzi, którzy to nie mają własnych hobbystycznych zainteresowań. No, a przecież nie tylko lalki są liście, bo przy lalkach, to i krawiectwo i fotografia i wiele innych. Stwierdziłabym, że lalki dla dziewczynek to dopiero wstęp, bo rozwinięcie lalkowego tematu zaczyna się w dorosłości. Tak, jak z czytaniem książek od kolorowych z obrazkami, aż po baśniowe z obrazami. Czasami niewtajemniczonych i nielalkowiczów chyba najbardziej przekonuje biznes około lalkowy jaki się wokół tego kręci, tudzież kupno sprzedaż, handel i giełda, wzrosty, czy spadki wartości, inwestycje itp, czyli podziwianie lalek, ale raczej bardziej przez pryzmat wartości, niż przez piękno samo w sobie i sentymenty.
ingrid

Poprzednia strona

Powrót do Ogólnie o lalkach