Steffie

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High

Steffie

Postprzez Stary_Zgred » 7 lis 2012, o 21:48

Wśród kolekcjonerów lalek można zaobserwować boom na laleczki z typem twarzy Steffi. Chyba zakochaliśmy się w wielkoustych dziewuchach, bo inaczej tego fenomenu nie umiem wytłumaczyć. Moda na mold Steffi nie omija praktycznie nikogo - poddają się jej zbieracze zapudełkowanych lalek jak i trupków.

Niniejszy wątek zakładam w celach pogłębienia społecznej psychozy związanej z laleczkami w typie Steffi, jak również dlatego, żeby pokazać swoją paskudę :P

http://dolland.blox.pl/resource/IMG_6287.JPG
Obrazek
Stary_Zgred

Re: Steffi

Postprzez Aida » 8 lis 2012, o 07:51

U mnie lalki z tym moldem tworzą bardzo ważną część kolekcji i parę ich mam :serducho: Bardzo lubię te lalki, razem z moimi ukochanymi SuperStarami tworzą dla mnie coś wyjątkowego.
Aida

Postprzez dollbby » 8 lis 2012, o 09:56

mi się strasznie podobają te starsze wrsje. A twoja Zgredo jest śliczna... wciąż nie mogę żadnej trafić :(
dollbby

Postprzez BarbieDream » 8 lis 2012, o 12:13

Uwielbiam te lalki :) Są baaaardzo wdzięcznymi modelkami!
Jak do tej pory dorobiłam się dwóch:
pięknej, długowłosej Whitney Ultra Hair http://barbiedream.blogspot.com/2012/05 ... itney.html
i troszkę nietypowej, ale równie zachwycającej (przynajmniej dla mnie) Fantasy Goddess of Asia http://barbiedream.blogspot.com/2012/01 ... ddess.html
BarbieDream

Postprzez Aida » 8 lis 2012, o 12:24

Goddess of Asia to mój kolejny nr 1, kiedyś ją sobie sprawię. Piękna jest.
Aida

Postprzez Lena » 8 lis 2012, o 13:04

BarbieDream napisał(a):Uwielbiam te lalki :) Są baaaardzo wdzięcznymi modelkami!
Jak do tej pory dorobiłam się dwóch:
pięknej, długowłosej Whitney Ultra Hair http://barbiedream.blogspot.com/2012/05 ... itney.html
i troszkę nietypowej, ale równie zachwycającej (przynajmniej dla mnie) Fantasy Goddess of Asia http://barbiedream.blogspot.com/2012/01 ... ddess.html

Kasiu, piękne są obydwie i bardzo Ci ich zazdroszczę!!! :serducho:
Z lalek z mojego dzieciństwa, które bym chciała kiedyś zdobyć, to tylko Whitney :tanczy: , za to Fantasy Goddess of Asia, jest przecudna, ta zjawiskowa twarz w połączeniu z czarnymi włoskami CUDO. :)
Lena

Postprzez Aida » 8 lis 2012, o 13:43

Stary_Zgred napisał(a):Niniejszy wątek zakładam w celach pogłębienia społecznej psychozy związanej z laleczkami w typie Steffi, jak również dlatego, żeby pokazać swoją paskudę :P

A więc ja też pokaże swoje paskudy :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Lubię swoje Steffie bo tak naprawdę każda jest inna :serducho:
Aida

Postprzez Lunarh » 8 lis 2012, o 14:48

Wzywajcie karetkę. Lunarh padła bez ducha z wrażenia.
Lunarh

Postprzez BarbieDream » 8 lis 2012, o 20:08

Aida napisał(a):Goddess of Asia to mój kolejny nr 1, kiedyś ją sobie sprawię. Piękna jest.

O taaak! Gorąco ją polecam! Zaparło mi dech kiedy otworzyłam jej pudło! :)

Lena napisał(a):Kasiu, piękne są obydwie i bardzo Ci ich zazdroszczę!!! :serducho:
Z lalek z mojego dzieciństwa, które bym chciała kiedyś zdobyć, to tylko Whitney :tanczy: , za to Fantasy Goddess of Asia, jest przecudna, ta zjawiskowa twarz w połączeniu z czarnymi włoskami CUDO. :)

Dziękuję! Whitney to moje oczko w głowie! :)

Aida napisał(a):
A więc ja też pokaże swoje paskudy :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Lubię swoje Steffie bo tak naprawdę każda jest inna :serducho:

I to dopiero jest kolekcja! Nie wiem, która piękniejsza... Za trudny wybór! Ale jak już miałabym wybierać to Murzynkę! Jest niesamowita!
BarbieDream

Postprzez jewelsnake » 9 lis 2012, o 01:05

Od zawsze uwielbiam pełne usta, a nie przepadam za wąskimi wargami,(powiedzmy, że wolę przepiękną Angelina Jolie od brzyduli Jennifer Aniston) więc Steffie też nie mogła umknąć mojej uwagi :) Jak dla mnie jest najpiękniejszą z lalek, przewyższającą urodą nawet jej klony takie jak Tuesday Taylor czy obecnie Poppy Parker. Mam do Steffie olbrzymią słabość, chciałabym mieć wszystkie starsze modele lalki (tak mniej więcej do połowy lat 80'tych). Obecne średnio mi podchodzą, większość ich nie robi na mnie większego wrażenia niż Fashionistas.
Co do boomu - nie zauwazyłam niczego takiego @@ W sumie można powiedzieć, że jest boom na każdy typ lalek.

Stary Zgred, przepiękna Hawaiian Barbie

Aida, wspaniały zbiór Steffie!

W jednym z postów na moim blogu (http://playscaledolls.blogspot.com/2012 ... -mold.html) przedstawiałam moją kolekcję lalek o tym moldzie, wtedy było ich 24, obecnie ich liczba jest już większa. Kiedyś muszę wrzucić updatowaną wersję :)
http://3.bp.blogspot.com/-STRP91MlXu8/T ... 204137.JPG

btw, Steffie, nie Steffi.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers
jewelsnake

Postprzez Aida » 9 lis 2012, o 07:30

jewelsnake twoja kolekcja jest niesamowita, już wcześniej widziałam ten post na twoim blogu. Masz piękną gromadkę. Jednak ja w przeciwieństwie do Ciebie uwielbiam "wąsko-uste" SuperStary i bez nich moje zbieractwo nie miało by dla mnie żadnego sensu. :)
Aida

Postprzez jewelsnake » 9 lis 2012, o 07:51

Dziękuję! Też lubię Superstary, są piękne, nie mogę odżałować, że nie są już produkowane. Widocznie wąskie usta sprawdzają się tylko na lalce :)
Steffie mogłabym oglądać godzinami. Często mam po kilka egzemplarzy tego samego typu (ale ich nie wliczam do kolekcji), na rerooty, repainty lub ponieważ według mnie trafił mi się niewystarczająco ładny okaz, więc muszę mieć ładniejszy. Są jak nałóg XD
Manic Street Preachers
jewelsnake

Postprzez Stary_Zgred » 9 lis 2012, o 11:06

Jewelku, u ciebie mieszka najciekawsza Stefka - czyli Barbie z firmy CIPSA. Na blogu napisałaś, ze to klon, a to wcale nie klon, tylko laleczka robiona przez CIPSA na oryginalnej licencji od Mattel. Takich firm jak CIPSA było sporo - np. Leo toys z Indii, Aurimat z Meksyku, była też firma z Filipin której nazwy nie pamiętam. Wszystkie one działały jako lokalni partnerzy Mattela, a ich wyroby oznaczano jako firmowe.
Dziś lalki z tych firm są rozchwytywane i dużo droższe, niż ich kuzynki od Mattel, tak więc Twoja jest prawdziwym rarytasem.
Obrazek
Stary_Zgred

Postprzez BarbieDream » 9 lis 2012, o 13:36

Jewel tylko czekałam na Twoje pojawienie się w tym wątku! ;) Masz boskie lalki!
BarbieDream

Postprzez jewelsnake » 9 lis 2012, o 20:55

Stary_Zgred napisał(a):Jewelku, u ciebie mieszka najciekawsza Stefka - czyli Barbie z firmy CIPSA. Na blogu napisałaś, ze to klon, a to wcale nie klon, tylko laleczka robiona przez CIPSA na oryginalnej licencji od Mattel. Takich firm jak CIPSA było sporo - np. Leo toys z Indii, Aurimat z Meksyku, była też firma z Filipin której nazwy nie pamiętam. Wszystkie one działały jako lokalni partnerzy Mattela, a ich wyroby oznaczano jako firmowe.
Dziś lalki z tych firm są rozchwytywane i dużo droższe, niż ich kuzynki od Mattel, tak więc Twoja jest prawdziwym rarytasem.

Dziękuję za objaśnienie! Nie wiedziałam, że była wyprodukowana na licencji, myślała, że jest po prostu bezczelnie skopiowana latynoska wersją Barbie XD Człowiek się uczy całe życie! Co do tego, że jest rzadka, to wiem, jej cena mi to powiedziała, kosztowała majątek i jeszcze trochę.Już potem nigdy nie udało mi się wylicytować kolejnej.

Dziekuje Barbie Dream! To temat idealny dla mnie, Steffie są dla mnie nr.1 :D
Manic Street Preachers
jewelsnake

Następna strona

Powrót do Mattel