Dolls Of The World

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Dolls Of The World

Post autor: ingrid »

VintageVixen Rosjance wybitnie pasują rajstopy i polecam taki zabieg przy tej odsłonie :> . Ta Rosjanka, jak i reszta z tego okresu 2008-2010 były naprawdę bardzo udane i dosięgają wyżyn kolekcjonerskich (Sumatra, Włochy, Hiszpania. Szkocja, Rosja).

Neytiri Dunka jest naprawdę cudna, warto kupić tę laleczkę, chociaż, to też taka kolejna Mackie, wiele jej potencjału tkwi w ubranku i akcesoriach.

roroDolls Jest trochę u Ciebie laleczek z serii dotw. Wszystkie poprzebierałaś, ładnie im w nowych outfitach, szczególnie Princess south Africa błyszczy.

Ja zbieram dotw w dużej mierze dla strojów, chociaż wiele wśród tych lalek ciekawych buziek, to mi się powtórzyło trochę Mackie, czy Goddessek, ale nie przeszkadza mi to. Nie grymaszę, gdyż nawet jeśli moldy są powielane, to malowane bardzo oryginalnie, ubranka szyte z ciekawych tkanin, nawet w dość złożony sposób. Ciałka tnt zbierają kolekcję w pewną klamrę, ale aby nie było nudno, to czasami jakaś lalka ma zgiętą lewą rączkę, inna prawą, obie, lub proste łapki, a Indianka Northwest Coast, czy księżniczka Anglii w ogóle zostały obdarowane unikatowym układem rąk.

Lwica mam u siebie Polkę, Austriaczkę, jak roroDolls również, a także Niemkę z serii Festiwali. Na początku pojawiła się u mnie chyba Hiszpanka z 2008, ponieważ lalka spodobała mi się sama w sobie, następnie trafiłam Szkotkę na wyprzedaży za ok. 35zł i postanowiłam kupić Polkę, uznając, że tak symbolicznej lalki nie może zabraknąć w moim zbiorze (zresztą Polkę podziwiałam w sklepie zabawkowym w dzieciństwie, więc znałyśmy się od lat). No i po Polce ruszyła cała pasja do dotw, gdzie w miarę możliwości kupowałam jakiś kolejny model (zazwyczaj trafiając na okazję).

Maćki, Superstarki oraz jedna GG

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
VintageVixen
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:55
Kontakt:

Re: Dolls Of The World

Post autor: VintageVixen »

Calkowicie obiektywnie musze stwierdzic, ze Polka jest bardzo udana. Patrzy sie na nia i wiadomo od razu co to za kraj i oddaje pieknosc naszej kultury i naszych pieknych kobiet. Szkotka jest tez bardzo ciekawa, podoba mi sie jej mold, jest troszke inny, zawsze czytam opinie ze Mackie jest nudnym moldem i ze wszystkie tak samo wygladaja i nie moge sie z tym zgodzic. Widac to bardzo dobrze u Szkotki, ze ma taka inna mimike twarzy, taki blysk w oku i jak sie na nia patrzy to prawie jakby miala taki wyniosly usmieszek. Austryjaczka ma genialna fryzure, ale twarz jakas taka mdla, moze przez kolor szminki.
Ogolnie bardzo gratuluje takiej kolekcji, podoba mi sie konsekwencja w kupowaniu ich wszystkich. Sama mysle nad DOTW, ale jak juz jedna sie kupi to potem rozpoczyna sie szalenstwo wiec chyba narazie skupie sie na moich staruszkach :P

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Dolls Of The World

Post autor: ingrid »

Szkotka jest faktycznie wyjątkowa i też łapię się na tym, że ona mi się jakoś nie kojarzy z Mackie, a to niby pospolity jednolity mold. Maćki są zazwyczaj do siebie podobne, struktura tej twarzy jest w pewien sposób jednostajna, nie mniej niemal za każdym razem interesująca. Ja osobiście bardzo lubię Maćkowe lalki, ze swoich dotw wybitnie podobają mi się Szkotka właśnie, Francuzka, Brytyjka, Rosjanka, czy nawet Hiszpanka Matadorka :>

Polka to bardzo udany projekt, przypomina mi nasze Krakowskie lalki, jest w niej zawarte tak wiele, cudne buciki, charakterystyczne warkocze uwieńczone wstążkami, jarzębinowe korale, wianek, haftowana kamizelka, biała bluzeczka i barwna pasiasta spódnica. Polka dumnie reprezentuje nasz kraj i bardzo się z niej cieszę. Od Polki chyba nawet zaczęła się nowa era dotw, lalek bardziej poważnych z twarzy, o strojach mocniej dopracowanych oraz złożonych.

Austriaczka na żywo jest urocza, chociaż przed kupnej tej laleczki miałam do niej jakieś większe oczekiwania. Wszystko jest cacy, jedynie spódnica jawi się dla mnie jakaś taka licha nieco i drażnią mnie spadające buciki z grubych skarpetek (myślałam, że ma rajstopy).

Szwedka w całości mnie przekonuje, chociaż jej też jakoś lubią spadać pantofelki. Zdziwiłam się, że Szwedka wyceniana jest tak tanio, a przecież to bardzo oryginalny i jedyny w swoim rodzaju projekt. Szwedka i Austriaczka przyszły do mnie z Tajlandką z zagranicy, a kosztowały niemal tyle, co koszt wysyłki.

Ja wpierw zbierałam Disneyki, chciałam nabyć jak najwięcej podstawowych bohaterek/bohaterów, w pewnym momencie uzbierałam większość poszukiwanych, jak Jane, Esmeralda, Kida, Megara, Pocahontas, czy Mulan. Disney Mattel robił piękne lale, ale są w nich tak unikatowe i drogie modele, że odpuściłam sobie wydania specjalne i inne takie. Lalki świata, to właściwie moja najbliższa barbiowa seria, te laleczki staram się systematycznie uzupełniać w miarę możliwości, inne serie przewijają się bardziej, czy mniej, a dotw jest zbiorem przewodnim, na którym skupiam znaczną uwagę. Najbardziej cieszy mnie chyba to, że wiele lal kupiłam okazyjnie, nawet za 30-40zł, czy dostałam z wymiany lalkowe.

Wrzucę trochę jeszcze zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Dolls Of The World

Post autor: Mangalarga »

Przyznam szczerze, że Polka to jedno z moich ulubionych wydań Superstara, chętnie bym ją nabyła, choćby golutką :serducho:
Obrazek

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Dolls Of The World

Post autor: lwica »

Ingrid kochana bardzo Ci gratuluję :brawo: i troszeczkę zazdroszczę.Polka jest faktycznie całą kwintesencją zawartą w naszej tradycji :D .Jest przepiękna a jej strój jest bardzo dopracowany.Japonka w kimonie cudowna,a ta lalka ze złotym czubkiem na głowie Marokanka czy nie wiem skąd ona jest,także wyjątkowa. Hiszpańskie tancerki flamenco są takie eleganckie i mają boskie suknie.A te zwierzaczki na zdjęciach to były do lalek dołączone w komplecie?

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Dolls Of The World

Post autor: ingrid »

Zwierzaki dodawali w dotw, w serii walizkowej, ale te malutkie, niektóre są widoczne, jak np. u Meksykanki, ten malutki piesek chihuahua.

Superstarki w seriach dotw mają dojrzalsze buzie, mold ten sam, ale malunek inny, odmienny dla playline, Polka, Austriaczka, czy Kanadyjka wyglądają dość oryginalnie, chociaż w Kanadyjce wybitnie dobrze wykorzystali tę buźkę, szczególnie dodając włosy o odcieniu syropu klonowego.

Marokanka nie ma nic na głowie ;) , na głowie nietypowo mają tak, Inkaska, Tajlandka, Sumatra-Indonezja :) , Inkaska ma buźkę Goddesski i te charakterystyczne drobne warkoczyki, Tajlandka, to Kira, a Sumatra, to również Goddesska i ma dłuższe włosy.

Awatar użytkownika
VintageVixen
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:55
Kontakt:

Re: Dolls Of The World

Post autor: VintageVixen »

[quote="ingrid"]Szkotka jest faktycznie wyjątkowa i też łapię się na tym, że ona mi się jakoś nie kojarzy z Mackie, a to niby pospolity jednolity mold. Maćki są zazwyczaj do siebie podobne, struktura tej twarzy jest w pewien sposób jednostajna, nie mniej niemal za każdym razem interesująca. Ja osobiście bardzo lubię Maćkowe lalki, ze swoich dotw wybitnie podobają mi się Szkotka właśnie, Francuzka, Brytyjka, Rosjanka, czy nawet Hiszpanka Matadorka :>

Polka to bardzo udany projekt, przypomina mi nasze Krakowskie lalki, jest w niej zawarte tak wiele, cudne buciki, charakterystyczne warkocze uwieńczone wstążkami, jarzębinowe korale, wianek, haftowana kamizelka, biała bluzeczka i barwna pasiasta spódnica. Polka dumnie reprezentuje nasz kraj i bardzo się z niej cieszę. Od Polki chyba nawet zaczęła się nowa era dotw, lalek bardziej poważnych z twarzy, o strojach mocniej dopracowanych oraz złożonych.

Austriaczka na żywo jest urocza, chociaż przed kupnej tej laleczki miałam do niej jakieś większe oczekiwania. Wszystko jest cacy, jedynie spódnica jawi się dla mnie jakaś taka licha nieco i drażnią mnie spadające buciki z grubych skarpetek (myślałam, że ma rajstopy).

Szwedka w całości mnie przekonuje, chociaż jej też jakoś lubią spadać pantofelki. Zdziwiłam się, że Szwedka wyceniana jest tak tanio, a przecież to bardzo oryginalny i jedyny w swoim rodzaju projekt. Szwedka i Austriaczka przyszły do mnie z Tajlandką z zagranicy, a kosztowały niemal tyle, co koszt wysyłki.

Ja wpierw zbierałam Disneyki, chciałam nabyć jak najwięcej podstawowych bohaterek/bohaterów, w pewnym momencie uzbierałam większość poszukiwanych, jak Jane, Esmeralda, Kida, Megara, Pocahontas, czy Mulan. Disney Mattel robił piękne lale, ale są w nich tak unikatowe i drogie modele, że odpuściłam sobie wydania specjalne i inne takie. Lalki świata, to właściwie moja najbliższa barbiowa seria, te laleczki staram się systematycznie uzupełniać w miarę możliwości, inne serie przewijają się bardziej, czy mniej, a dotw jest zbiorem przewodnim, na którym skupiam znaczną uwagę. Najbardziej cieszy mnie chyba to, że wiele lal kupiłam okazyjnie, nawet za 30-40zł, czy dostałam z wymiany lalkowe.

To tak a propos Disneya, czy posiadasz moze Alladyna? Przepraszam za off top

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Dolls Of The World

Post autor: ingrid »

Owszem, posiadam, klasycznego (taki z moldowanym fezem), w oryginale miał strój włóczęgi, oraz dodatkowy strój księcia, a dodatkowo lampę oraz Abu. Mój Aladyn ma tylko strój włóczęgi, niestety całej reszty (butów, lampy, małpy) nie udało mi się dostać. Prócz tej wersji wydali jeszcze chyba plażowego Aladyna i może jeszcze jakiś model, ale raczej nie wielu ich było. Mogę wrzucić jakąś fotkę :>

Awatar użytkownika
Łucja - Puca
Posty: 36
Rejestracja: 27 mar 2016, 18:01
Lokalizacja: Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń / Kiedy indziej: Polska, Pomorskie, Sztum
Kontakt:

Re: Dolls Of The World

Post autor: Łucja - Puca »

Ja wprawdzie mam jedną wydaną w 1997, czyli Polish Barbie, lecz chyba też mogę pospamić fotkami prawda?
Po przerwie wracam do blogowania: szycie-i-takie-tam-lalki.blogspot.com !

,,- Co to jest słoń?
- Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia.
Nie dzięki przyznawaniu się do ignorancji od czterdziestu lat cieszyła się sławą znawczyni natury. ''
Terry Pratchett

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości