Mold Superstar

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Mold Superstar

Post autor: Miranda »

Superstar - najbardziej znany, wręcz ikoniczny mold Barbie. Wydany w 1976 roku stał się symbolem złotych lat firmy Mattel.
Znacie? Posiadacie?
Zapraszam do dyskusji.
Obrazek
źródło

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: lwica »

Mirando oczywiście,że znam i oczywiście,że posiadam.Większość moich Basiek ma właśnie mold superstar.Jest przepiękny,unikatowy i ponadczasowy.
A to moja Barbie Superstar 1976
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: Miranda »

Moje Superstarki.
Pierwsza Barbie w ogóle. Fashion Play Promenade 1989. Do tej pory mam jeszcze do niej oryginalną sukienkę (na razie schowana dość głęboko).
ObrazekDSCF0448 by Miranda Miranda, on Flickr

I rok 1988. Barbie Super Star.
ObrazekDSCF0435 by Miranda Miranda, on Flickr

Awatar użytkownika
VintageVixen
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:55
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: VintageVixen »

To jest prawdziwa Superstarka z gwiazdami w oczach jak na taka gwiazde przystalo. Jest przepiekna, w dodatku posiadasz ja w oryginalnym stroju i kolczykach, takie troszke przesadzone lalki to jest dla mnie kwintesencja Barbie i zlotych czasow Matella :)

Awatar użytkownika
VMarcin
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: VMarcin »

To był, jest i będzie zawsze najlepszy mold Mattela. Powstało po nim jeszcze dziesiątki innych, żaden nawet nie zbliżył się do tego. Superstarek stał się klasą samą w sobie, oczywiście można mieć swoje preferencje itd. ale z nim jest jak z Marilyn Monroe, nie każdemu się podoba, ale każdy zna i uznaje za ikonę, tak już jest i koniec. Osobiście mam dziesiątki lalek z tą twarzą, dla mnie każda ładna, każda inna, aczkolwiek najbardziej lubię te z okresu 85-95 duże oczy, duży make-up, mega kolory i ciałka tnt. No po prostu kwintesencja Barbie i już ;)

Awatar użytkownika
roroDolls
Posty: 595
Rejestracja: 19 cze 2016, 11:17
Lokalizacja: Krakow / Norwich
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: roroDolls »

gwiezdzista boska... glowing in dark jest jeszcze chyba ostatnia trauma z dziecinstwa do zaleczenia - musze zdoby:-))

ALE ALE...
po co MNOZYC BYTY skoro jets juz watek o 70, 80 i 90 latach - poswiecony /jakos tak jednak/ superstarom...bo Tereski maja osobny, widomo...
Krysie tez bym widziala bo kocham..

Awatar użytkownika
VintageVixen
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:55
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: VintageVixen »

roroDolls pisze:gwiezdzista boska... glowing in dark jest jeszcze chyba ostatnia trauma z dziecinstwa do zaleczenia - musze zdoby:-))

ALE ALE...
po co MNOZYC BYTY skoro jets juz watek o 70, 80 i 90 latach - poswiecony /jakos tak jednak/ superstarom...bo Tereski maja osobny, widomo...
Krysie tez bym widziala bo kocham..
Watek o latach 70, 80 i 90 jest watkiem ogolnym czyli Barbie i jej przyjaciolki a nawet pojawiali sie tam panowie. Ten watek dotyczy moldu Superstar i jako ze jest ikoniczny w calej historii Barbie twierdze, ze zasluguje na swoj wlasny watek.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: Miranda »

VintageVixen pisze:To jest prawdziwa Superstarka z gwiazdami w oczach jak na taka gwiazde przystalo. Jest przepiekna, w dodatku posiadasz ja w oryginalnym stroju i kolczykach, takie troszke przesadzone lalki to jest dla mnie kwintesencja Barbie i zlotych czasow Matella :)
Dzięki za miłe słowa. :) Sprawdzałam cenę lalki na zagranicznych aukcjach, ale jej cena była dla mnie zbyt wysoka (a interesowała mnie lalka tylko w oryginalnym ubraniu). A tu taka okazja się trafiła, więc nie zastanawiałam się długo i nabyłam. :) To dla mnie symbol tego moldu i epoki lat 80-tych i 90-tych.

I rzeczywiście, jak ktoś napisał na rosyjskim forum, teraz moldów jest o wiele więcej, zmieniają się częściej, są bardzo ciekawe, ale Superstar chyba już na wieki pozostanie tym ikonicznym, który kojarzyć się będzie ze złotym okresem w historii Mattela. Dla mnie samej Superstar jest tym najulubieńszym i najpiękniejszym, najbardziej dopracowanym.

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: Mangalarga »

Ja z jakiegoś powodu nie szaleję za tym moldem. Mimo, że to jest twarz Barbie z czasów mojego dzieciństwa - może dlatego, że nie miałam za małego żadnej lalki z tej epoki (moja pierwsza Barbie miała już twarz GG) i nie mam do niej takiego sentymentu. Ale mimo to mam jedną w swoich zbiorach, rudowłosą Kanadyjkę :)

Obrazek
Dow Canada by Miss Vinyl, on Flickr

(Fota nie moja...)

Ma przesympatyczny pyszczek, podoba mi się jej delikatny makijaż. Tylko włosy chcę jej zmienić, moim zdaniem ten mold nie pasuje do tak ostrych kolorów (są wręcz czerwone) - dostanie coś jaśniejszego i delikatniejszego :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Łucja - Puca
Posty: 36
Rejestracja: 27 mar 2016, 18:01
Lokalizacja: Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń / Kiedy indziej: Polska, Pomorskie, Sztum
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: Łucja - Puca »

Mam jedną lalkę z tym moldem, a zza wielkiej wody leci do mnie kolejna. Jak wrócę do Polski podzielę się zdjęciami. :)
Po przerwie wracam do blogowania: szycie-i-takie-tam-lalki.blogspot.com !

,,- Co to jest słoń?
- Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia.
Nie dzięki przyznawaniu się do ignorancji od czterdziestu lat cieszyła się sławą znawczyni natury. ''
Terry Pratchett

Awatar użytkownika
Daga
Posty: 591
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: Daga »

Superstarka, czyli jak dla mnie kwintesencja barbiowatości. Żaden inny mold nie może się równać z tym :D

Choć modele z taką twarzą zapełniają moją wishlistę po brzegi, zaplątało się ich w moim zbiorze tylko kilka...
* Tropical Splash/Hawaii Barbie (1995)
* Nicole Miller City Shopper Barbie (1996)
* Blossom Beauty Barbie (1996)
* Songbird Barbie (1995)

Dwie ostatnie na zasadzie "uratuj z lumpa, znajdź nowy dom". Nadal aktualne ;)

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: Stary_Zgred »

Zamieniłam jedną superstarkę na drugą i nie żałuję, bo zawsze chciałam lalkę z zapaleniem spojówek.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: Arima »

Śliczna jest, nawet z tym zapaleniem. ;)

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: Czarnab1 »

I :serducho: Superstar.

Z barbiowych lalek kolekcjonuję głównie superstarki. Nie wrzucam fotek bo mam ich koło setki. Większość jest na flickr. Uwielbiam ten mold od pierwszej Superstar po lalki z końcówki lat 90-tych. Najbardziej podobają mi się lalki z lat 80-tych, kiedy były malowane ręcznie, tak mi to wygląda, bo malunek nie jest idealnie symetryczny. Mogę się oczywiście mylić, nigdy nie sprawdzałam. Mold z lat 90-tych został wzbogacony kolorystycznie z różnymi refleksami, jest bardzo ładny, ale czasami przesadzony i malowany z szablonu, według mnie stracił delikatność jaką miały barbie 70 i 80.
Superstarki przez sztywne ciałka nadają się świetnie do wystawienia w witrynie, z pozowaniem do zdjęć jest gorzej, albo ja nie potrafię wydobyć z nich piękna w różnych pozach. Ich niesamowicie kolorowe i pięknie uszyte stroje oraz fryzury bosko wyglądają za szybką. Nie mam obrazów ani innych dekoracji w sypialni gdzie stoi kolekcja, główną ozdobą tego pomieszczenia są właśnie lalki - superstarki, któte w 90% kupiłam w sh lub z drugiej ręki, mimo to wyglądają cudownie :serducho: :serducho: :serducho:

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Mold Superstar

Post autor: barbusia77 »

Superstarki.... hmmm moje dzieciństwo... wzdychanie do nich w Pewexie a potem do witryny sklepowiej :slinka: Delikatny makijaż - tylko lekki cień pasujący kolorystycznie do ubrania,gęste lśniące włosy. Uwielbiam je :serducho: Pewnie dziś zapytawszy kogokolwiek o lalkę Barbie,każdy skojarzy ją właśnie z tym moldem z lat 80-90 tych.
<3

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości