Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: Miranda »

Nie jestem zaznajomiona w temacie, ale wydaje mi się, że warto napisać jedno pismo.
Co do formy, to nie wiem. W sumie mailem szybciej, tradycyjnie mozna wysłać też z potwierdzeniem odbioru. :D
Jakby się dało, to można by i media zainteresować.

-- sobota, 9 lipca 2016, 13:47 --

A jeszcze mam takie pytanie - czy w Europie sa oficjalne sklepy Mattela?

paulina.jarysz
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2015, 14:39
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: paulina.jarysz »

Ja bym jeszcze bardzo chciała większy wybór akcesoriów i ubrań, bo lalki lubię sobie pooglądać, ale to głównie meble i ubrania są moimi zainteresowaniami. Chętnie się podpiszę, mogę nawet pomóc w tłumaczeniu :)

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: Pink Flamingo »

Bardzo się cieszę, że temat wywołuje emocje i ciekawą dyskusję.
Może skorzystajmy ze strony, która daje możliwość napisania petycji i zbierania podpisów, wtedy wszystko będzie transparentne - będziemy mogli spamować nią wszystkich z naszego lalkowego otoczenia - a i wszyscy będą mieli możliwość podpisania - nie każdy bloger jest naszym forumowiczem, a temat warto rozszerzyć na całe nasze rodzime środowisko kolekcjonerskie :)

Jeżeli mam być szczery, to temat możliwości wysyłki do Europy ze strony thebarbiecollection.com nie do końca do mnie przemawia - wiecie, kurs dolara, cła, vaty, te sprawy. Wolałbym wnioskować o oficjalny sklep Mattel lub właśnie europejską wersję strony thebarbiecollection.com z możliwością zamawiania lalek i opłatach w naszej walucie, wysyłce produktów z polskiej centrali itd., to może być sporo zachodu, ale warto zakomunikować, że to byłoby coś dla nas interesującego.
Albo, w pierwszej kolejności, to, o czym pisała ingrid wcześniej i co mi się spodobało - na razie polskie przedstawicielstwo lalek z linii kolekcjonerskich (+fashionistki) i po prostu większa ich dostępność przez polskiego dystrybutora.

Pokazujemy, że zależy nam na poważnym traktowaniu, chcemy być zauważeni i szanowani tak, jak kolekcjonerzy w Stanach. Wierzę też i mam nadzieję, że jeżeli pokażemy nasze zainteresowanie wydawaniem "lalkowych złotówek", potraktują to poważnie, bo to przecież najprostsza linia oporu - klient sam prosi firmę o możliwość kupowania większej ilości ich produktów - wymarzona sytuacja ;)

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: ingrid »

Jeżeli chodzi o telewizję, to myślę, że to dobry pomysł, ale zarazem mało prawdopodobny, nie wiem, czy jakiekolwiek oficjalne media chciałyby poruszać temat w sposób bezpośredni, gdzie firma i nasze krajowe przedstawicielstwo jawiłyby się w mało przyjaznym świetle. W mediach o wiele szybciej przeszłaby sytuacja, gdzie zaproszonych kilku kolekcjonerów wysunęłoby pewne sugestie i przy okazji pokazaliby odnośnik, że faktycznie w internecie jest zabrany szeroki głos kolekcjonerów kwestii dostępność, różnorodności itp. Wpierw, według mojej opinii najlepiej byłoby iść tak, jak zaproponował Flamingo, chyba, że ktoś ma jeszcze lepszy pomysł ;)

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: Pink Flamingo »

Wróciłem do tematu i napisałem coś takiego. Jestem totalnie zielony w kwestiach petycji online, ten serwis wydał mi się najbardziej profesjonalny. Spójrzcie na to Waszymi oczami - czy jest coś, co chcielibyście zmienić? Starałem się zawrzeć nasze najważniejsze argumenty i jednocześnie oddać szacunek naszemu potencjalnemu partnerowi ;)
http://www.activism.com/pl_PL/petycja/p ... and/195624
Mam nadzieję, że 1000 podpisów uzbieramy w mig, także, gigantyczna prośba do nas wszystkich - rozprzestrzeniajmy petycję gdzie popadnie.

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: lwica »

Uważam,że ująłeś w petycji wszystkie nasze lalkowe oczekiwania i prośby do Mattela.Jestem jak najbardziej ZA.Nie mogę podpisać petycji.Wyskakuje mi,że nick jest w użyciu.A może ona jest już przeze mnie podpisana tylko tego nie widać.Jak sprawdzić czy podpisałam petycję?

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: Pink Flamingo »

Dziękuję lwico. Wydaje mi się, że podpis pod petycją w tym serwisie jest równoznaczny z zalogowaniem się i trzeba uzupełnić wszystkie pola w sekcji "podpisz" - tej za reklamami na dole, albo tej z prawej strony w czerwonej ramce, z czerwonym "guzikiem" "podpisz", tuż przy zdjęciu Barbioch, ale to właśnie chyba ta opcja dla już zalogowanych :) Spróbuj proszę i zobacz czy się udało. Ja niestety jestem laikiem w działaniu programistycznym i dopiero teraz widzę, że ta strona trochę mi się wiesza, mam nadzieję, że to przez duży ruch pod petycją :)

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: lwica »

Petycja podpisana udało się przez Facebooka.
Kochani podpisujcie się,im nas będzie więcej tym lepiej i szybciej być może uda się coś załatwić.Tylu jest miłośników Barbie na naszym forum.Pamiętajcie w grupie jest siła i moc.

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: Neytiri »

Też podpisałam :) Jeśli macie dostęp do innych forów lalkowych to podzielcie się tym linkiem.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: Pink Flamingo »

Dziękuję Wam przeogromnie! Też apeluję do blogowiczów - jeżeli chcecie i macie możliwości, to bardzo proszę o rozprzestrzenianie petycji. W kupie moc :)

JoannaS
Posty: 832
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:30
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: JoannaS »

Wydaje mi się, że podpisałam, ale muli internet w naszej mazurskiej miejscówie.

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: BarbieDream »

Tez podpisalam, jak bede w domu dorzucę to poście na blogu

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: ingrid »

Kapitalna petycja, napisana przede wszystkim rzeczowo, merytorycznie, a co najważniejsze trzyma wysoki poziom, treść jest oficjalna i niekolokwialna. Mam ogromną nadzieję, że ten nasz odzew nie pozostanie bez echa i zostanie w jakiś sposób rozpatrzony, a także że trafi do osób kompetentnych, uwrażliwionych na potrzeby klientów, potrafiących odnieść się do wysuniętych sugestii. Ja się pod tą petycją podpisuję! Uważam, że to ogromny krok z naszej strony i zarazem silny oręż.

Dorzuciłabym na marginesie jeszcze jeden punkt, mianowicie rzecz dotyczy plastikowych kotwic mocujących głowy lalek z pudełkiem. Nie wiem czemu konkretnie mają służyć takie mocowania, czy prewencji wobec kradzieży, lub stabilizować produkt, wiem jednak, że te kotwice lubią pozostawiać nieestetyczne ślady, wgłębienia, ciężko je wyjąć, a czasami potrafią nawet zniszczyć lalce głowę. Inne mocowania, takie jak żyłki, paski mocujące lalkę do opakowania również potrafią zostawiać nieestetyczne odgniecenia, odciśnięcia, czy wgłębienia. Powinni więc rozpatrzyć także zaprojektowanie alternatywnej formy pakowania lalek, takiej, która nie ingeruje w produkt.

Awatar użytkownika
Dampirg85
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2013, 23:44
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: Dampirg85 »

Super petycja! :klaszcze: Oczywiście już podpisałem się pod nią i z chęcią umieszczę odnośnik do niej na swoim blogu. :ok:
Mocno 3mam kciuki za jej powodzenie. :jupi:

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Petycja / list otwarty kolekcjonerów z forum.

Post autor: Pink Flamingo »

Nawet nie wiecie, jak mocno ja trzymam kciuki, aż do krwi :)
Bardzo liczę przede wszystkim na ilość podpisów i to, że marketingowcy Mattel Poland, zobaczą w nas kasę - taka prawda, jesteśmy klientami, z których portfelami trzeba się liczyć, ot co. A my po prostu chcemy mieć wybór i dostęp do lalek w zasięgu naszych możliwości.

ingrid, dziękuję Ci za miłe słowa, aż się zawstydziłem normalnie :) I zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości co do kaleczących lalki mocowań i opakowań, ale też obawiam się, że to temat do "wyższej instancji" - amerykańskiej centrali Mattel. Na razie mamy jedną petycję, jeżeli się uda, to zyskamy otwarte drzwi do kolejnych próśb i sugestii :)
A jeszcze a propos opakowań, z miejsca przepraszam za offtop, przeglądałem dziś w auchanie nowe Fashki i chciałem sobie 1 sprawić, na poprawę humoru, bo dzień miałem męczący, długi i trochę straszny. Widzę, że Mbili z ładnym makijażem, bez odprysków, usta dobrze naniesione, oczy równe, no to nie ma bata, jedna jedyna na półce i taka ładna, to biorę! Aż tu patrzę na całe pudełko i widzę, że nie ma butów! A innego egzemplarza brak... Niech podła złodziejska kreatura upadnie mordą na jeża, o!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości