Totally Hair Barbie Tribute

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

W tym roku przypada 25 rocznica wydania Totally Hair Barbie - najlepiej sprzedającej się Barbie wszech czasów, magicznej ikony lat 90.
Zanim trafią do nas reprodukcje THB, zachęcam do publikowania zdjęć Waszych "Totalek" - czy to w wersji oryginalnej, czy też w innych stylizacjach.
Oto moja Totally Hair Brunette :) :serducho:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
roroDolls
Posty: 595
Rejestracja: 19 cze 2016, 11:17
Lokalizacja: Krakow / Norwich
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: roroDolls »

oh oh! musze w koncu odszczurzyc! jest powazna okazja!


Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: lwica »

Dziewczyny wasze totallki są przepiękne,wspaniałe i cudowne. :serducho: Uwielbiam Barbie Totally Hair mam u siebie blondynkę :happy: ale bez oryginalnej sukienki.Normalnie patrzę i patrzę i coraz bardziej mam dziką ochotę mieć taką u siebie. :slinka: A zwłaszcza Whitney z dziubkiem,ona jest po prostu idealna. :zakochany: :slinka: :zakochany:

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Też bym chciała mieć Whitney :) Ona jest najrzadsza i najdroższa z całej serii - gdyby zrobili jej wersję repro to byłby szał :D Ale wystarczający zawrót głowy już wywołuje repro blondynka więc pewnie na niej Mattel poprzestanie :rotfl:

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: ingrid »

To i ja chcę się pochwalić swoją. Lalkę kupowałam osobno, a ubranko osobno, jeszcze brakuje pierścionka, posiada zastępcze obuwie, ma wadę na jednej nóżce, a także obciętą grzywkę i rozprostowane włosie, daleko jej do doskonałości, chociaż zamyka się w swojej symbolice. Tak bardzo bardzo chciałabym wznowioną serię, najlepiej ze trzy, jedną w pudełku, drugą na stojaku, a trzecią do zabawy :P

Obrazek

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: lwica »

Ingrid Twoja totallka jest śliczna. :) No i wiadomo przydałoby się mieś przynajmniej po jednym egzemplarzu każdej z totallek. :P
A to i ja pokażę moją ślicznotkę. :happy:
Obrazek

Wersja czarno-biała. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Miranda »

A przejrzałam sobie rosyjskie forum. I jednak z użytkowniczek żałuje, że Totally Hair jest kopią tej sprzed 25 lat.
A co Wy o tym sądzicie? Dobrze, że jest to kopia, czy chcielibyście czegoś nowego?

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: lwica »

Ja się bardzo cieszę,że to jest wierna kopia tej ikony sprzed wielu lat. :D Bo jak by zrobili z niej jakiś nowoczesny stwór jak nowe playline to już na pewno nie byłoby to samo.Ja mam jednak wielki sentyment do oryginału i wierna kopia mi jak najbardziej odpowiada.A jeżeli uda mi się ją kupić to na 100% pozostanie nieskazitelna i czysta,znaczy zapudełkowana :happy:

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: ingrid »

Lwica, Twoja ma fabrczną niemal fryzurkę, gdybym miała wolny ciuszek, to zaraz bym Ci go podesłała, by lala miała swój look, ale ciężko o tę sukieneczkę, sama na swoją polowałam, niemal jak lwica właśnie czatując na Allegro.

Miranda Według mnie, to chyba najlepiej, że lalka pije do swojej pierwotnej wersji, ba, nawet nie nazwałabym jej kopią, reprodukcją, a wznowionym wydaniem. Po co zmieniać treść? To jest, jak ukochana książka, treść pozostaje ta sama, przekaz ten sam, styl, język, rozdziały, jedynie Okładka jest ewentualnie inna, w tym przypadku pudełko, ono jest, jak okładka, inne, ciekawe, miłe, ale głębia pudełka, tak jak treść książki pod okładką pozostają takie same. Ja się cieszę z takiego wznowienia i uczciwie przyznam, że z niezwykłą przyjemnością chętnie zamówiłabym wiele lalek z dawnych lat, które dzisiaj są już trudno dostępne, a i trudno jest je zastąpić innym modelem :>

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: lwica »

Dziękuję Ingrid za dobre chęci. :* Ja również widziałam tą oryginalną sukieneczkę dwa razy ale na OLX ale jak zadzwoniłam to już było nieaktualne. :( Moja totallka też nie jest idealna karbowane włoski miejscami już się rozprostowały i ma plamkę na brodzie co niczym się zmyć nie chce,nawet paznokciem to to drapałam ale paskudztwo nie schodzi.
A zauważył ktoś,że one niby takie same stylowo są ale każda z tu pokazanych lalek ma inaczej ułożoną grzywkę?

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Neytiri »

Cudowne panny <3 A te ich piękne włosy są niepowtarzalne, od lat takich nie widziałam u lalek Barbie.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Czarnab1 »

Piękne są Wasze Totalki. Wszystkie bym przygarnęła. :slinka: Marzą mi się jakaś brunetka albo Afroamerykanka. O dwóch nawet nie myślę. :zakochany: :serducho:
Maja piękny mold, wspaniałe włosy i te kolory na sukience... ehhh W witrynie przyciąga do siebie wzrok. Wyróżnia się zdecydowanie, nawet Hollywood Hair obok niej gaśnie, pomimo złotych dodatków. :D

Ingrid, ja swojej Totally odtworzyłam fale. Też miała wyprostowane włosy. Splotłam w jednakowe warkocze, na dole gdzie włosy są cieńsze splatałam dwa warkocze ze sobą, żeby fale były w miarę równe. Po rozpuszczeniu warkoczy, włosy były za mocno pofalowane (skróciły się o połowę). Po próbie rozczesania wyglądały okropnie, więc nie radze tego robić. Włożyłam włosy do gorącej wody na dosłownie 3 sekundy (woda chwilkę odstała po zagotowaniu). Po wyjęciu szybko spłukałam zimną wodą. Po wyschnięciu wyglądają prawie jak nowe. Nie mają już swojego blasku i mają przesuszone końcówki, ale jestem zadowolona z efektu. Zabieg wykonałam na lalce z lewej strony.

Poniżej moje gwiazdy :serducho: :serducho:
Obrazek2xTotally Hair by Czarnab1, on Flickr
ObrazekTotally Hair Barbie (1991) by Czarnab1, on Flickr
ObrazekTotally Hair Barbie 2 (1991) by Czarnab1, on Flickr

Gdzieś w necie widziałam zdjęcia replik z zbliżenia, mają troszkę inny odcień cienia na powiekach (lekko jaśniejszy) i niebieski bardziej wychodzi na powiekę. Lalki z lat 90 mają bardziej subtelny, ale i tak chcę replikę!!!

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Każda Totallka ma swój urok - nawet te, które trochę przeszły przez 25 lat nadal mają wokół siebie tę aurę ciepła i otuchy. :)
Ja bardzo się cieszę, że repro jest wierna oryginałowi. Amerykanie mają takie powiedzenie "If it ain't broke, don't fix it"; po co zmieniać coś, co tego nie potrzebuje? A Totally Hair to doskonałość designu. I nawet wydana chwilę później jej "bogatsza" wersja, czyli Hollywood Hair Barbie, już nie robi takiego wrażenia.

-- 4 lut 2017, o 01:50 --

Znalazłam na flickr dokładniejsze zdjęcie reprodukcji:

https://flic.kr/p/QuDyAE

Ma intensywniejszy makijaż i nieco pełniejsze usta niż oryginał. Brwi też trochę grubsze, ale mimo drobnych różnic i tak jest fantastyczna :serducho:

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: ingrid »

Śliczna jest, niemal idealna, jak sprzed lat, drobne niuanse absolutnie nie psują całości, jest chyba nawet lepiej, niż moglibyśmy się spodziewać/zakładać. Nasze laleczki po latach nie straciły blasku, wciąż bije od nich te uderzenie kolorów, cały Splendor, nie mniej odświeżona w pudełku jest niczym przeniesienie się w przeszłość, lalka w stanie idealnym, fabrycznie nowiutka, ciepła, jak chrupiący chlebek dopiero wyjęty z pieca, ciekawe, czy do tego pachnąca charakterystycznie. Ten, kto nabył klasyczną pierwotną wersję w stanie idealnym, lub nawet pudełkowym, to może większej różnicy nie odczuje, ale moja kruszyna po przejściach wobec tej nowej wersji w pudełku jednak ujawnia swój przebieg. Ja czasami sobie żartuję, że te same lalki wracają do mojej kolekcji w nowej formie, puszczając takie oczko odświeżenia. Bywało, że sprzedałam jakąś staruszkę komuś na repaint i dokładnie ten sam, bądź podobny model za chwilę spotkałam/nabyłam w lepszym stanie, jakby wracała dokładnie ta sama lalka, ale w lepszej kondycji.

Czarna dziękuję za poradę w kwestii włosów. Ja swojej Totallitce wrzątkawałm fryzurkę, aby odzyskała blask, ale nie wiedziałam, jak się zabrać za fale. Chciałam jej zrobić kilka drobnych warkoczy, wtedy pewnie miałaby sianko, taką trwałą ondulację, a raz jeden, jak robiłam Skipperce Anglezy, to ostatecznie otrzymałam Afro, mogę się podzielić, jak zrobić dość ciekawe lalkowe Afro :P , samą Skipperkę wysłałam w świat, chociaż w nowej fryzurze było jej całkiem twarzowo.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości