Totally Hair Barbie Tribute

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Miranda »

Eksperymentuj, a my chętnie popatrzymy i podpatrzymy.

@PinkFlamingo
To super, jest szansa, że się i nas pojawi, a jak nie to, że łatwiej będzie ze Stanów sprowadzić, albo z Europy.

Awatar użytkownika
VintageVixen
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:55
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: VintageVixen »

Znalazlam ja na takiej stronie, sklep jest w UK wyglada na to wiec, dotarla juz tam....ciekawe co z reszta Europy. Jedyne co mnie zastanawia (chyba bardziej denerwuje) czemu jest taka roznica cenowa, kiedy w US kosztuje ona $25. Sprowadzenie jej do sklepu jest az tyle warte...
https://www.smythstoys.com/uk/en-gb/toy ... rbie-doll/

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Polecam ciekawą video recenzję porównawczą reprodukcji z oryginałem. Oprócz różnic kolorystycznych, wynika z niej, że repro jest nieco mniejsza/drobniejsza i ma rzadsze włosy. Wg mnie oryginał bardziej urzeka, a repro to taki miły cukiereczek na pocieszenie: https://youtu.be/4C0JHNo4iPw

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Odpuszczając sobie reprodukcję, postanowiłam odrestaurować 26-letnią Totallkę :)
Zagęściłam i wymodelowałam jej grzywkę, a także na nowo pokarbowałam jej włosy.
I tak oto dostała "drugie życie" :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


JoannaS
Posty: 832
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:30
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: JoannaS »

Jest przepiękna :)

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Stary_Zgred »

Dollytopia pisze:Odpuszczając sobie reprodukcję, postanowiłam odrestaurować 26-letnią Totallkę :)
Super! Jednak te stare egzemplarze są o 100% ciekawsze od nowych - kompletnie inne buźki, ładniejsze fryzury. Na początku, kiedy dowiedziałam się o reprodukcjach, to aż przebierałam nogami z chęci zakupu, ale teraz kompletnie mi się podejście zmieniło.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciabas
Posty: 416
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:33
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Ciabas »

Zdjecie numer 3 mówi do mnie "Jestem boska. Bierz mnie!" :D Fantastyczna lalka. Jako dziecko miałam podobną Barbie z karbowanymi włosami i była to moja najukochańsza z lalek. Chciałabym mieć ją znowu, ale za chiny nie wiem co to za model był ;(
Chciałabym w każdym obudzić bohatera

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Miło, że Wam się podoba, kochane :)
Super! Jednak te stare egzemplarze są o 100% ciekawsze od nowych - kompletnie inne buźki, ładniejsze fryzury. Na początku, kiedy dowiedziałam się o reprodukcjach, to aż przebierałam nogami z chęci zakupu, ale teraz kompletnie mi się podejście zmieniło.
To prawda, u mnie też entuzjazm wobec reprodukcji ostygł po obejrzeniu recenzji na YT. Zwłaszcza, że włosy repro to polipropylen, inny w dotyku od miękkiego kanekalonu, który najlepiej nadaje się do karbowania. Poza tym reprodukcja straszy ceną. Wystarczy jeszcze trochę dołożyć i już można kupić oryginał w pudełku.
Jako dziecko miałam podobną Barbie z karbowanymi włosami i była to moja najukochańsza z lalek. Chciałabym mieć ją znowu, ale za chiny nie wiem co to za model był
W pierwszej połowie lat 90. było sporo Barbie z karbowanymi włosami. Sprawdź w wyszukiwarce takie pozycje jak Benetton Barbie, Rappin' Rockin' Barbie, Earring Magic Barbie, Glitter Beach Barbie, Dance Moves Barbie, Western Stampin' Barbie - może to któraś z nich :D

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: BarbieDream »

Fantastyczna metamorfoza :) czym karbowałaś włosy?

Awatar użytkownika
Ciabas
Posty: 416
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:33
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Ciabas »

Dollytopia niestety to żadna z nich, ale dziękuję za pomoc :* wierzę, że któregoś dnia znajdę moją Barbie :) a narazie powzdycham do twojej piękności ;)
Chciałabym w każdym obudzić bohatera

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Neytiri »

Dollytipia, genialna przemiana! Zdecydowanie przywróciłaś lalce dawny blask, a wręcz wzbiłaś się o poziom wyżej, wygląda przepięknie :) To pokazuje że warto poświęcić trochę pracy tym staruszkom, bo jednak mają w sobie taki urok, jakiego nawet reprodukcje nie są w stanie oddać. I również przyłączam się do pytania, czym karbowałaś jej włoski?
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Dziękuję Wam :serducho: Także uważam, że z lalki "po przejściach" można wiele wydobyć; poświęcając jej trochę pracy i serca można przywrócić jej dawny blask, a nawet nadać szlifu, którego nie miała w oryginale (np. rootować pasma w innym odcieniu, zmienić grzywkę). Zresztą większość mojej kolekcji to lalki "odratowane", po metamorfozach, taka widocznie moja misja :D
W odpowiedzi na Wasze pytanie - używam karbownicy ceramicznej Gemei Gm-1953 Professional Hair Iron, na ustawieniach temp. 140-150°C. Nabyłam ją na Allegro naprawdę niedrogo. Przed karbowaniem polecam zwilżyć włosy - będą lepiej chronione, a karb wyjdzie ładniejszy :)

-- 18 maja 2017, o 01:40 --

I moja kolejna odsłona Totally Hair. Tym razem stworzyłam grzywkę inspirując się fryzurą Marilyn Monroe :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: lwica »

Dollytopia przepięknie teraz wygląda Twoja Tottalka. :serducho: Zagęszczenie grzywki wyszło super i te karbowane włoski są boskie.Teraz Twoja Barbie wygląda jak oryginał wyjęty prosto z pudełka. :zakochany:

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Pink Flamingo »

Dollytopia, chylę czoła nad Twoją pracą, obie TH wyglądają absolutnie rewelacyjne! Superstarki mają swój nieodparty urok, zazdroszczę Ci 2 takich wyjątkowych piękności ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości