Totally Hair Barbie Tribute

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: BarbieDream »

Żeby wyszły takie fale - tak jak pisała Czarna - trzeba zrobić warkoczyki, wrzątkować i orzelać zimną widą, ale po wyschnięciu nie rozczesywać, bo powstanie właśnie siano lub afro. Każdy trzeba rozpleść delikatnie i ewentualnie porozdzielać pasma palcami :)

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Czarnab1 »

Nie napisałam, że warkocze też były we wrzątku. Jest dokładnie tak, jak pisze BarbieDream. :D
Ingrid, spróbuj ze swoją. Tylko nie rób za cienkich warkoczy, bo fale będą za małe. Jak nie wyjdzie to możesz znów wyprostować.

Ja niestety gdzieś podziałam zdjęcia z poszczególnych etapów. U mnie warkocze były grubości ok 6mm przy głowie na suchych włosach, gdzie włosy mają większą objętość. Wyszło koło 7-8 warkoczy na głowę, ale moja ma nawet gęste włosy, prawie żadnych ubytków. Splatałam tak do miejsca, gdzie się mocno przeżedzają. Potem splatałam 2-3 ze sobą, żeby fale były równe na końcówkach. Sama ocenisz na swojej totalce. Powodzenia

Z grzywką też da się coś zrobić nad parą. Nie wygląda, źle, ale można jej optycznie zwiększyć objętość.

Jak jesteś z wawy, to mogę pomóc przy metamorfozie.

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: ingrid »

Ciekawe, jak oni fabrycznie robią Totallkom te loki, one chyba po rozczesaniu nie są takie sianowate. Jak będę miała trochę wolnego czasu, to postaram się przysiąść na tą fryzurą, nie wiem tylko ile/ tudzież, jak grube te warkocze zrobić. I to napisałam, a w tym samym niemal czasie napisała Czarna czytając mi chyba w myślach. Dziękuję więc za szczegółowe wskazówki ;)

A Afro, to mi wyszło poprzez zawijanie drobnych pukli włosów wokół własnej osi i zakręcanie ich w ślimaczka. Następnie takiego ślimaka przyciskałam np. szpilką do głowy. Pamiętam, że tych zawijasków było dość gęsto, a po rozwinięciu zamiast anglezów były takie bardziej sterczące czułki, które po rozczesaniu ułożyły się w pękatą jednostajną fryzurę.

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Czarnab1 »

Mi się wydaje że oryginalnie mają karbowane włosy. Ja bym się tego nie podjęła na swoich lalkach, bo boję się, że je spalę za wysoką temperaturą.

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Pink Flamingo »

Piękne są Wasze Totalki, zazdroszczę, że udało się Wam upolować tak kultowe lalki. Mnie omijały wszystkie takie okazje, polowałem na egzemplarz nrfb, ale to dość duża kasa, dlatego cieszy mnie bardzo nowa repro, doskonała okazja do posiadania tak wyjątkowej lalki w dość niewygórowanej cenie :)
Jako kolekcjoner rozpieszczony życzyłbym sobie, żeby Mattel wypuścił 2 wersje TH - to w końcu rocznica wypustu najlepiej sprzedającej się Barbie! Repro jest doskonała w każdym calu i nic bym w niej nie zmieniał. Dodatkowo chciałbym, żeby powstała kolejna lalka w serii "Superstar forever" - ten mold na ciałku MM jako lekko uwspółcześniona interpretacja Totally Hair, jak to było z Golden Dream i Dream Date.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Miranda »

To powiem Wam, że ja też się cieszę z tego, że to repro to jest rzeczywiście reprodukcja. Na innym ciele to już by nie była ta sama lalka.

Awatar użytkownika
VintageVixen
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:55
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: VintageVixen »

Czekalam na ta reprodukcje, wlasnie z oczekiwaniami, ze bedzie taka sama. Mysle, ze zmienianie ciala czy wprowadzanie jakis dziwacznych zmian, zeby dostosowac ja do dzisiejszych czasow, byloby bez sensu. Przeciez ma byc repro, a po drugie, jesli cos jest dobre to po co zmieniac (Mattelu powinienes brac to za motto ^^ ) Wszystkie wasze ukazane na forum sa piekne i nie stracily blasku mimo uplywu lat. Zdziwilo mnie jednak ze sukienka jest tak ciezka do zdobycia wedlug Lwicy i Ingrid bo ja czesto natrafialam na nia i myslalam, ze to ze wzgledu na jej popularnosc w latach 90tych, ze ja wszyscy mieli i taki wysyp tych sukienek, chyba ze ujawniala sie przede mna bo jej nie potrzebowalam.
A to moja Totalka, brakuje jej pewnych elementow bizuterii niestety.


Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Guga
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2016, 19:27
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Guga »

Wasze laleczki są piękne! Zadbane i w super stanie, nic tylko podziwiać.

A oto moja Totally Hair Barbie - królowa kolekcji ;)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
roroDolls
Posty: 595
Rejestracja: 19 cze 2016, 11:17
Lokalizacja: Krakow / Norwich
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: roroDolls »

..a ja myslalam zeby cala armia wsuwek zostawionych na mokrych wlosach zrobic takie wlasnei drobne zygzaki...

mam tez karbwnice z 10 temperaturami... sprobuje te nizsze na jakiejs brzydulce i dam znac...

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Guga, Twoja Totallka jest w stanie idealnym, jakbyś właśnie wyjęła ją z pudełka w 1992 roku :happy: Zjawiskowa po prostu!
VintageVixen - Twoja jest urocza, pomimo braku oryginalnej długości ma śliczne odświeżony karb i oryginalny strój :serducho:

Tymczasem w gdzieś w Ameryce, kobitka wchodzi do marketu i zgarnia do koszyka trzy świeżutkie repro xD Dlaczego my tak nie możemy? :beczy:
Rzeczona szczęśliwa Amerykanka zrobiła video recenzję Totally Hair Repro:

https://youtu.be/eRUm9o3zc6c

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: lwica »

VintgeVixen i Guga wasze totallki są prześliczne. :zakochany:

O matko jaka szczęściara,zazdroszczę jej normalnie.Dlaczego my w Polsce tak fajnie nie mamy,no Mattelu dlaczego? :/

Awatar użytkownika
azulla
Posty: 75
Rejestracja: 12 maja 2013, 14:12
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: azulla »

Wszystkie wasze lalki są super... mimo, że niektóre mają trochę inny image :] każda jest wyjątkowa :ok:

Awatar użytkownika
Guga
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2016, 19:27
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Guga »

Bardzo dziękuję! :) Gdy znalazłam ją na ebayu nie mogłam uwierzyć, że używana lalka od "niekolekcjonera" może być w tak dobrym stanie. Karby są idealnie zachowane na całej długości, bardzo pomogła im odżywka do włosów i płyn do płukania. Lalka przybyła do mnie z kompletną biżuterią, oryginalną sukienką i prawie wszystkimi dodatkami. Gdy wzięłam ją do rąk po domowym spa rzeczywiście miałam wrażenie, jakbym dopiero co odpakowała ją z oryginalnego pudełka. Zdarzały mi się wtopy na ebayu, ale to był strzał w dziesiątkę. Jest moją perełką :zakochany:

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Pink Flamingo »

Wow, Guga, jestem pod ogromnym rażeniem, że kupiłaś swoją TH używaną, w życiu bym nie pomyślał! Wygląda jak dopiero co wyjęta z pudełka.

Dollytopia, dzięki za linka do recenzji :)

Zauważyłem, że na thebarbiecollection TH już mogą kupić wszyscy, bez ograniczeń klubowych i ilościowych. Może jest jakiś cień szansy, że trafi do nas? Tak jak repro Black&White Bathing Suit można dorwać w naszym necie.

Awatar użytkownika
roroDolls
Posty: 595
Rejestracja: 19 cze 2016, 11:17
Lokalizacja: Krakow / Norwich
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: roroDolls »

raportuje z radoscia, ze uzylam karbownicy /ceramiczne, babyliss/ nastawionej na 3 z 10 na wilgotnych wlosach wspolczesnej Barbie (nie wiem ktore to tworzywo...).
trzymalam ok 5 sekund.

efekt bardzo fajny...
Obrazek
Obrazek

co ciekawe i wazne NIEznikajacy po zmoczneiu i rozczesaniu wlosow!
Obrazek

odmaczam maja Totalke i zglaszam sie na ochotnka do dlaszych eksperymentow;-)
...albo moze lepiej najpierw benettonke;-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości