Nietypowe Lalki Mattela

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: ingrid »

Przejrzałam otworzone wątki, ale nie znalazłam żadnego, który oddawałby w pełni moją myśl wobec niektórych modeli. Te, które chcę zaprezentować jako pierwsze właściwie można by obsadzić w kilku tematach, ale nie chodzi o kolor skóry, mold, czy typ ciałka, a o zupełną nietypowość, niestandardowy rozmiar, czy bajerancką funkcję.

Tak więc zachęcam do dzielenia się zdjęciami nietypowych lalek. (Fashionistki typu Curvy, Tall, czy Petite do zupełnie nietypowych już raczej się nie zaliczają, gdyż zaczęły budować pewnego rodzaju standard, nie mniej też można je wrzucać).

Chadzając po różnych miejscach, SH, czy bazarkach trafiałam na różne motywy, ale abym coś nabyła czasami potrzebuję chyba specjalnego impulsu. Było, że wysoką Anne od Disney Store odłożyłam na miejsce, ale obok Barbie Supersize nie mogłam jakoś przejść obojętnie. Poniżej zdjęcia ostatnio kupionych. Miałam właściwie wziąć jedynie Christie, gdyż nie mam żadnej superstarki o ciemnej buźce, a ta jawiła mi się podwójnie atrakcyjna w swojej odsłonie, ale namówiona przez sprzedawcę wzięłam i Barbie, co by się kobita nie marnowała.

Te lalki są z bodajże 1976 roku i mają na plecach sygnaturę USA (tak, tak Barbie zapewne przywieziona z oryginalnego sklepu USA :P ). Jak na takie laleczki z przebiegiem trzymają się przyzwoicie, chociaż przebieg jest zauważalny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie porównawcze

Obrazek

W oryginalnych ciuszkach (ciuszki trochę popękały, ale jeszcze dają radę).

Obrazek

W dodatkowych strojach

Obrazek

W kontraście z inną nietypową lalą.

Obrazek

Zdjęcie grupowe ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
roroDolls
Posty: 595
Rejestracja: 19 cze 2016, 11:17
Lokalizacja: Krakow / Norwich
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: roroDolls »

haha ale cuda, nieco gabartytowe;-)
milego nowego zycia drogie panie!

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: ingrid »

Oj tak, gabarytowe bardzo :P , dlatego jedną pannę zdecydowałam koniecznie wypuścić w świat. Zostały złapane w dość dobrym czasie, gdzie jeszcze sporo można z nimi zrobić i zachować ich powiew świeżości.

Myślę, że Christinka śmiało się nadaje na moją nową modelkę do szycia.

Awatar użytkownika
roroDolls
Posty: 595
Rejestracja: 19 cze 2016, 11:17
Lokalizacja: Krakow / Norwich
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: roroDolls »

obowiazkowo - posagowa...

-- 4 lip 2017, o 12:55 --

..a ode mnie ciekawostka Matellowska z targu.
Kiedys pokazywalam przelotnie : Teen Trends Gabbi
Niby bjd z cudnym naburmuszonym pysialkiem...

Obrazek

ma z 16" ale jeszcze nie mam porownawczego

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

na razie usunelam platynowy koltun i nachalnie barbiowata kolorystyke..teraz czekam na wolna chwile i wene...

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: EvilCupcake »

Ingrid piękną masz tę SuperSize AA, perełka niemałych rozmiarów. :D

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: ingrid »

RoRo Twoja lala także nietypowa, a do tego artykułowana, więc może pozować. Tylko czemu taki golasek? Koniecznie trzeba coś jej odszyć i stylizować. Ja bym ją ubrała w taki szkolny uniform, plisowaną spódniczkę, sweterek bez rękawków i pod spodem jakąś ładną bluzeczkę, a na głowie opaskę, do tego przydałyby się buciki, ale z tym pewnie ciężko.

EvilCupcake Już od dość dawna tak trochę mi się marzyła superstar AA, a jak się pojawiła, to faktycznie w mega odsłonie. Troszkę mnie rozbawia cała sytuacja, kawał konkretnej lalki, tylko gdzie to teraz trzymać takiego olbrzyma ;) ?

Awatar użytkownika
DragonLady
Posty: 571
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:29
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: DragonLady »

Na półce z książkami ;), bo do witrynki nie wlezie (wypróbowane na Tonnerkach ;)).
:rotfl:

Bardzo fajne laleczki pokazujecie. Duże Baśki robią wrażenie, chociaż przyznam się, że z tej pary mnie również bardziej podoba się ciemnoskóra. Szczególnie oczy i włosy :).
Gabbi jest interesująca ze względu na budowę, ale jej proporcje gryzą mnie w głowę - ten jej łeb... au ;). Wygląda jak zwinięty od innej lalki :P.

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: Czarnab1 »

Ingrid piękne są Twoje supersize. Marzę o takiej lalce i zazdroszę obu egzemplarzy. :serducho: :slinka: Gratuluję! :serducho:

Awatar użytkownika
roroDolls
Posty: 595
Rejestracja: 19 cze 2016, 11:17
Lokalizacja: Krakow / Norwich
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: roroDolls »

Dzieki. Gabbi sfotografowana na gotraco po zdobyciu... jeszcze nieopracowalam... strasznie mamkowe ma te proporcje... mam 'wolne cialko' od duzej disneyowskiej Cindirelli i mysle czy nie przelozyc jej albo Czinczowny... ale natlok 12" niepozwala wciaz, hahhaa

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: barbusia77 »

Barbie SS jest boska :serducho:
<3

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: Miranda »

Muszę kiedyś obfocić tę duża współczesna, ale najpierw muszę ja odziać. Na razie siedzi w koszulce od mojego loliciego faceta. :]

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: ingrid »

Czarnab1 Nie zazdrość, kto wie, może i Tobie niespodziewanie wpadnie taka lala do kolekcji, lub jakaś inna, która również niezwykle Cię zaskoczy :)

Miranda Ty masz sporo zaległości ze zdjęciami :P :>

lonion
Posty: 129
Rejestracja: 08 maja 2016, 21:26
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: lonion »

Staruszki owszem niesamowite, ale mnie się najbardziej duża baletnica podoba <3

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: Miranda »

@ingrid
A to czasu brak, a to warunków. ;)
Z tych wszystkich, to i dla mnie baletnica jest numerem jeden. :)

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Nietypowe Lalki Mattela

Post autor: ingrid »

Baletnica przypomina nawet Tonnerki, dość rzadki zabieg Mattela i oryginalny, tylko te moldowane buty wpływają troszkę na klasę tego modelu, ale przynajmniej nie ma obawy, że się zgubią. W założeniu lalka była interaktywna i jeśli dobrze kojarzę, to reagowała na ruch.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości