Playline 2018

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
Awatar użytkownika
rafau-der-schlimmste
Posty: 51
Rejestracja: 10 lip 2016, 21:56
Lokalizacja: Wiedeń, Austria
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: rafau-der-schlimmste »

Mam słabość do ubranek z Hello Kitty. I chyba w ogóle do tej kotki, albo pana kotka z kokardką - a kto wie :rotfl:

Dwa lata temu sprezentowała mi mama porcelanowy, mini serwis z Hello Kitty do herbaty :serducho:

-- 8 kwi 2018, o 10:12 --

W przyszłym tygodniu zajrzę do ToysRUs i zobaczę co nowego mają. Ostatnimi czasy niesympatycznie w ich sklepach wygląda. W przedziale z lalkami jest puściej niż kiedykolwiek a przed świętami nie zatroszczyli się nawet o nową dostawę. MtM nasze ToysRUs nie mają od kiedy pierwsze zostały ponownie, w nowym opakowaniu na rynek wprowadzone. Fashionisfki mają zawsze bieżące, ale ich nie kupuję. MH nie ma co wspominać i wygląda na to, że dla mnie jedyny powód, żeby ich odwiedzić są ubranka. Szkoda, bo tak chętnie kiedyś na polowania chodziłem. No cóż, więcej na Integrity Toys przeznaczę

Co wy kupujecie? Chyba tylko te fashionisfki czy też podobają się wam te tenisistki i cukierniczki z nadrukowanymi guzikami? :rotfl:
W Austrii jest tylko jedno miejsce gdzie sprzedają kolekcjonerskie Barbie, ale mają ich zwykle może z 5 różnych i cześć. Andy Warhol Barbie 183€ :klaszcze:

//Nie cytujemy zdjęć! Tylko linki. Miranda

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: Czarnab1 »

Miranda pisze:
Czarnab1 pisze:Są tak naprawdę nikim, nie mają zawodu, nie wiadomo po co są, w co się nimi bawić? Mogą się szybko znudzić dzieciom.
A tu się nie zgodzę. Czy naprawdę lalka musi mieć z góry określoną rolę? Dla mnie to jest akurat fajne, że z taką lalką mogę zrobić, co mi się podoba, bo ogranicza mnie tylko moja wyobraźnia. W co się nimi bawić? We wszystko! Taka lalka z "no name życiem" może być i aktorką, i tancerką, i policjantką, itp. Wyobraźnia górą.
Sama lalka wyobraźni nie rozwinie. Poza obleśnymi ubrankami Mattel nie porodukuje ciekawych akcesoriów i ubranek dla lalek playline. Nie śledzę jakoś szczególnie zabawek Mattela, ale w oczy nie rzuciły mi się jakieś ciekawe akcesoria.
Jeśli ktoś ma utalentowanych rodziców, którzy uszyją dzieciom różne ubranka, może wykonają mebelki i akcesoria, to jest szansa na dobrą zabawę. Większość może tylko dokupić ubranka, któtych styl zapożyczono prosto z piaskowincy i bawić się w dzieci dorosłymi lalkami.
Mattel jest tego świadomy, dlatego sprzedaje masę tanich lalek, żeby rodzice kupowali kolejne, gdy poprzednie szybko się znudzą.

Podsumowując odnoszę się do historii Barbie. Ruth Handler wyprodukowała Barbie żeby dzieci mogły bawić się w dorosłych, różne zawody, miała stanowić inspiracje o czym Mattel chyba zapomniał. :|
Od innych producentów lalek tego nie oczekuję, ale Mattel ma określoną misję dla Barbie, którą powinni realizować do końca.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: Miranda »

Czarnab1 pisze: Sama lalka wyobraźni nie rozwinie. Poza obleśnymi ubrankami Mattel nie porodukuje ciekawych akcesoriów i ubranek dla lalek playline. Nie śledzę jakoś szczególnie zabawek Mattela, ale w oczy nie rzuciły mi się jakieś ciekawe akcesoria.
Jeśli ktoś ma utalentowanych rodziców, którzy uszyją dzieciom różne ubranka, może wykonają mebelki i akcesoria, to jest szansa na dobrą zabawę. Większość może tylko dokupić ubranka, któtych styl zapożyczono prosto z piaskowincy i bawić się w dzieci dorosłymi lalkami.
Mattel jest tego świadomy, dlatego sprzedaje masę tanich lalek, żeby rodzice kupowali kolejne, gdy poprzednie szybko się znudzą.

Podsumowując odnoszę się do historii Barbie. Ruth Handler wyprodukowała Barbie żeby dzieci mogły bawić się w dorosłych, różne zawody, miała stanowić inspiracje o czym Mattel chyba zapomniał. :|
Od innych producentów lalek tego nie oczekuję, ale Mattel ma określoną misję dla Barbie, którą powinni realizować do końca.
Hmmm... kategorię "ciekawe" traktuję jako coś bardzo subiektywnego, więc trudno tu polemizować. Ale jak mogę narzekać na jakoś samych lalek, to dla mnie interesująco wygląda seria career - dodatki tam naprawdę były ciekawe. Problem zapewne z tym, co można u nas dostać.
Ubranka też bywały ciekawe - nie tylko w różu, ale też w innych, stonowanych kolorach. Takie codzienne. Uwagi do nich pewne miałam, ale ogólnie dla mnie na plus.
I ogólnie mogę słuchać narzekań na Mattela, ale bez przesady. W obecnych czasach, jak mi nie pasuje produkt danej firmy, to kupuję coś innego. Poważnej konkurencji w segmencie lalek dla dzieci Mattel specjalnie nie ma, ale jeśli chodzi o akcesoria, ubranka rynek jest na tyle bogaty, że wystarczy tylko poszukać. Dla tych, co nie chcą wydawać mnóstwa pieniędzy, pozostają poradniki na YT.
Lalka dla dziecka jest nudna? To, rodzicu, postaraj się, aby taka nie była. Pokaż dziecku, jak można się bawić. Mówię to ja, osoba, która z patyków mogła wyczarować całą wioskę. :P

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: Miranda »

arigato78 pisze:Dobry wieczór. Jestem typowym narzekającym Polaczkiem ;-)

Te różowe usta u lalek o bardzo ciemnej karnacji wyglądają wręcz śmiesznie i nawet ciemnoskórzy jutjuberzy z kręgu lalkowego zastanawiają się o "co chodzi"?
Na kanale "Sunny and Lola" (https://www.youtube.com/watch?v=-zPv8pOmCZc&t=624s) jest już recenzja Fashionistas nr 90 o rzekomo najciemniejszym odcieniu skóry wśród fashionistek. Lalka ładna (bo ma buziaka J'Lo, ładny malunek twarzy i fajną kieckę przełamującą koloryt skóry), ale według mnie wspomniany właśnie kolor skóry nie pasuje w ogóle do twarzy lalki. Ten facemold kolorystycznie powinien się zatrzymać na poziomie J'Lo, ewentualnie na poziomie ciut ciemniejszym. Ale robić na bazie tego odlewu twarzy aż tak ciemnoskórą lalkę playline to jest nawet wbrew naturze (tak samo jak albinoski z moldem Nikki). Dzieciom jest wszystko jedno, ale z nas - świadomych konsumentów Mattel robi sobie jaja w biały dzień. Jest różnorodność, kilkadziesiąt odcieni włosów, kilkanaście odcieni skóry, 4 typy sylwetki... Ale co z tego, skoro część lalek wygląda komicznie w takim zestawieniu??? To są takie losowe twory... Żeby ich ceny przynajmniej były sensowne za sztywne pozy i ciuchy zrobione na odpiernicz. I dlaczego niektóre lalki (a podobają mi się 3) są dostępne w zestawach z dwoma dodatkowymi ciuchami, co zwiększa ich wartość conajmniej dwukrotnie? WTF! To jest chore. Amen.
P.S. A dopasuj sobie teraz, durny posiadaczu Barbie Fashionistas, do ulubionej lalki ciałko Made To Move. Hahahahahahaha. Amen.
Nie chce mi się wydzielać, więc cytuję całość.
Ceny to oni mają fajne, ale w Stanach. Dlaczego u nas wychodzi to tak drogo, nie wiem. Samym kursem pewnie tego tłumaczyć nie można.
Co do samej zmiany polityki firmy - dopóki będą mieli zadowalający je zysk, dopóty będą nie przejmować się narzekaniami.
Nie mówiąc już o tym, że samo środowisko kolekcjonerów jest mocno podzielone, nie tylko u nas, ale i na świecie. Na jednej z międzynarodowych grup na FB nie udało się nic wspólnie ustalić i nie powstał żaden skuteczny list-apel, który by można było wysłać do Mattela.

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: Pink Flamingo »

Miranda pisze:Nie mówiąc już o tym, że samo środowisko kolekcjonerów jest mocno podzielone, nie tylko u nas, ale i na świecie. Na jednej z międzynarodowych grup na FB nie udało się nic wspólnie ustalić i nie powstał żaden skuteczny list-apel, który by można było wysłać do Mattela.
Tak samo jest i u nas, petycja, którą zalinkowałem na forum jakiś czas temu też spełzła na niczym :)

Mattel ma swoje zalety i wady, o tych drugich często zdarza mi się wspominać ;) Ale wydaje mi się, że nie jest tragicznie, nowe Fashionistas są bardzo przyjemne dla oka, jakość moim zdaniem jest do przyjęcia, zwłaszcza od kiedy zrezygnowano z kleju we włosach. Jeżeli ich ceny dochodzą u nas do 50 zł, to drogo, za 30-kilka kupiłem ostatnio 2 na promocji, niby tylko dla ubranek;) (które zresztą są wykonane całkiem porządnie, nie mogę narzekać). Wyglądają jak modelki w kampaniach marek modowych, albo jak po prostu fajnie ubrane młode dziewczyny, które mija się na ulicy, podoba mi się, że projektanci Mattel dotrzymują kroku współczesnej modzie.

Wiesz Mirando, a propos tej konkurencji Mattela, czytałem przy okazji rewolucji z wprowadzeniem nowych typów ciałek, że kiedy wyszła animacja "Frozen" i pojawiły się związane z nią lalki, wtedy po raz pierwszy od wielu lat Barbie została zdetronizowana z pozycji nr 1 wśród najchętniej kupowanych lalek - do gry weszła Elsa :) I myślę, że lalki z kreskówek produkowane przez Hasbro i Disney Store są realną konkurencją dla Mattel, zwłaszcza kiedy firma straciła licencję na lalki z produkcji Disneya.
rafau-der-schlimmste pisze:W przyszłym tygodniu zajrzę do ToysRUs i zobaczę co nowego mają. Ostatnimi czasy niesympatycznie w ich sklepach wygląda.
Bo ToysRUs ogłosiło bankructwo i będą zamykać sklepy - obiło mi się to o uszy jakoś przed świętami.

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: Soihime »

rafau-der-schlimmste napisał(a):
W przyszłym tygodniu zajrzę do ToysRUs i zobaczę co nowego mają. Ostatnimi czasy niesympatycznie w ich sklepach wygląda.

Bo ToysRUs ogłosiło bankructwo i będą zamykać sklepy - obiło mi się to o uszy jakoś przed świętami.
Czekam, aż i u nas zrobią wyprzedaże, tak jak w stanach :D.

Awatar użytkownika
rafau-der-schlimmste
Posty: 51
Rejestracja: 10 lip 2016, 21:56
Lokalizacja: Wiedeń, Austria
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: rafau-der-schlimmste »

Soihime pisze:Bo ToysRUs ogłosiło bankructwo i będą zamykać sklepy - obiło mi się to o uszy jakoś przed świętami.

Czekam, aż i u nas zrobią wyprzedaże, tak jak w stanach :D.
Słyszałem o tym, ale ogłoszenie bankructwa nie zawsze idzie w parze z zamykaniem sklepów, więc o tym nie myślałem. Może tylko niektóre zostaną zamknięte? U nas nie ma żadnych wyprzedaży.

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: reiha »

u nas w końcu też zamykają? w tamtym roku ktoś z forum linkował artykuł, z którego wynikało że europejskie TRU dalej będą działały.

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: EvilCupcake »

Z tego co wiem, to u nas TRU ma dalej funkcjonować normalnie. No i nawet w Stanach nie było jakiś wielkich wyprzedaży z powodu zamykania sklepów, bo większość asortymentu poszła do hurtowni. W większości miejsc było tylko -20% na wszystko.

Awatar użytkownika
rafau-der-schlimmste
Posty: 51
Rejestracja: 10 lip 2016, 21:56
Lokalizacja: Wiedeń, Austria
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: rafau-der-schlimmste »

Czarnab1 pisze:Sama lalka wyobraźni nie rozwinie. Poza obleśnymi ubrankami Mattel nie porodukuje ciekawych akcesoriów i ubranek dla lalek playline. Nie śledzę jakoś szczególnie zabawek Mattela, ale w oczy nie rzuciły mi się jakieś ciekawe akcesoria.
Jeśli ktoś ma utalentowanych rodziców, którzy uszyją dzieciom różne ubranka, może wykonają mebelki i akcesoria, to jest szansa na dobrą zabawę. Większość może tylko dokupić ubranka, któtych styl zapożyczono prosto z piaskowincy i bawić się w dzieci dorosłymi lalkami.
Mattel jest tego świadomy, dlatego sprzedaje masę tanich lalek, żeby rodzice kupowali kolejne, gdy poprzednie szybko się znudzą.
Ahhh ile ja bym dał jak byłem mały za ta taką nudną lalkę w obleśnym ubranku, nie wspominając już mebelków :zakochany:

-- 13 kwi 2018, o 13:16 --

Chyba tylko w Stanach będą sklepy ToysRUs zamykać. U nas też mogliby je pozamykać i nawet na moment bym się nie obrócił. Nie ma czego żałować. Kiepska różnorodność w zabawkach, nie zaopatrywali porządnie sklepów przed świętami, sugerowanie czym powinni się chłopcy a czym dziewczynki bawić, odwieczne kłamstwo, że mają najniższe ceny i do tego ta śmieszna karta klienta. Raz czy dwa razy na rok wysłali mi bony na specyficzną markę np 3€ na Playmobil i jeden kupon 20% na dowolny produkt o ilę nie jest tańszy niż xxxx Ładne kwiatki za to, ile rocznie na Monster High, Barbie i Lego u nich wydawałem. Rozumiem, że nie wszystko zależało od samego ToysRUs, ale my jesteśmy tylko klientami i nas ich niekompetencja nie powinna interesować. Nam się w końcu należy wybór w jakościowych produktach. Can I get amen ....

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: EvilCupcake »

Tak czy siak TRU ma lepsze ceny niż Smyk, który liczy sobie za zwykłe, sztywne barbie jak za zboże. xD

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: reiha »

ale za to w smyku internetowym można złapać dobre ceny, a przesyłka do sklepu jest za darmo.

widziałam że w stanach powstał crowdfunding na przywrócenie TRU :face: to tak jakbyśmy my zrobili zbiórkę na tesco, biedna firma pewnie zarabia za mało skoro chce się zamykać, więc trzeba ją trochę wspomóc :facepalm: nie mam pojęcia jak to się skończyło.

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: Pink Flamingo »

O rety, crowdfunding dla TRU... Amerykanie rzeczywiście są... specyficzni.
W każdym razie, niech się spieszą ze zbiórką, bo Isaac Larian z MGA Entertainment złożył ofertę kupna Toys R Us za 675 milionów dolarów.

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: Pink Flamingo »

I część wypustu Fashionistas 2018 na większych zdjęciach + ciekawostka z linii WWE: http://papusilemele.com/en/2018/04/16/n ... wwe-bonus/
Hm, Ada z zalinkowanego bloga pisze, że Rockstar Glam to mold Gigi Hadid, co o tym myślicie? Gigi w cenie Fashionistki? Propozycja nawet kusząca ;)

Edit: przeniosłem tutaj, bo z rozpędu wkleiłem do Kolekcjonerskich nowości :) To pewnie przez ekscytację pulchną blond Tereską ;P

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Playline 2018

Post autor: Pink Flamingo »

Pudełkowe zdjęcia nowych MtMek, w komentarzu napisano, że lalka z kokiem jest na ciałku Tall i jest to potwierdzone:
Obrazek
I insta, z którego pochodzi zdjęcie: https://www.instagram.com/fair_margaret_dolls/, otagowane Szwajcaria czyli wychodzi na to, że lalki są w sprzedaży w Europie? Hmm, ciekawe, co to może oznaczać dla nas? :cwaniak: ;)
źródło

Edit: I na pudełku jest polski tekst! To już dobrze wróży :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości