Dzikie pomysły na robienie swoich bucików, pytanie o klej oraz pigment/brokat

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
ODPOWIEDZ
Kotniwiec
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2022, 19:13
Kontakt:

Dzikie pomysły na robienie swoich bucików, pytanie o klej oraz pigment/brokat

Post autor: Kotniwiec »

Hej,
Napiszę może post zbiorczy, żeby się nie rozdrabniać. Od kilku dni w oczekiwaniu na materiały i pierwszą lalkę oglądam nałogowo tutoriale oraz wszelkie makeovery lalek. Na szczęście część materiałów już mam, bo mój chłopak maluje figurki z Warhammera. :D Są jednak rzeczy, o które muszę dopytać. Jednym z nich jest pomysł na własną fabrykę butów dla lalek, z tym że jest to pełna improwizacja z wykorzystaniem tego, co u mnie leży i się kurzy w domu. xD
Pomysł polega na tym, żeby najpierw zrobić formę na odlew z tej takiej gliny dwukolorowej. Tzn. ulepić kosteczkę, wcisnąć tam buta, wyjąć buta, poczekać aż się utwardzi. Następnie wyłożyć formę folią spożywczą, nogę lalki owinąć też folią, nalać bazy do budowania paznokci (xDD), wsadzić nogę lalki, usunąć nadmiar bazy, a potem spróbować to jakoś utwardzić pod lampą. Powiedzcie mi, czy to ma rację bytu czy peron już całkiem mi odjechał?

Druga rzecz, to pytanie o klej. Mam w domu klej Hasulith. Jest to klej uniwersalny. Na jednej z stron jest opis "bezbarwny klej do biżuterii. Wykorzystuje się go przede wszystkim do klejenia elementów z metalu, szkła, kamieni ozdobnych, drewna, skóry, porcelany i niektórych twardych plastików. Ze względu na to, że jest to klej na bazie acetonu, nie powinno się go stosować do klejenia miękkich plastików i pianek. "
Ja kojarzę jednak, że kiedyś chyba nawet używałam go do klejenia kaboszonów z żywicy. Czy ten klej w ogóle ma rację bytu przy np. przyklejaniu pasm włosów do peruki? Albo przy przyklejaniu czegokolwiek do lalki? Wolę się upewnić.

A teraz pytanie o brokat: Dollfie pokazała, że czasem używa brokatów/pigmentów Pearl Ex. Czy jak zabezpieczę po malowaniu tym matowym sprejem, to czy ten brokat nadal będzie miał taki połysk jak zawsze? Czy kładzie się go po pryskaniu?

Z góry dziękuję za odpowiedź. <3

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 190
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Dzikie pomysły na robienie swoich bucików, pytanie o klej oraz pigment/brokat

Post autor: kenereri »

Ja bym użyła do zabezpieczenia werniksu w płynie, vallejo, nawet fimo błyszczącego, albo prościej lakieru albo żywicy utwardzanej UV. Wtedy masz zabezpieczenie, które ciężko ruszyć. To samo z brokatami. Celowałabym w lakiery, brokaty i pyłki do hybryd lub żeli do paznokci. Powinno się dobrze trzymać i łatwo je dostać. I zywica UV przy takim majsterkowaniu jest nieoceniona.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość