Przebarwienia na ciele lalki

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Mono »

Ja kiedyś posmarowałam lalce usta Brevoxylem i się rozpuściły po jednej dobie.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Madelaine
Posty: 556
Rejestracja: 23 cze 2012, 20:03
Lokalizacja: Olsztyn i okolice
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Madelaine »

Usta się rozpuściły? W sensie makijażu czy kształtu?
Zaintrygowałaś mnie... ;)
Czasem się leci ładnie, czasem się na dupę spadnie
---
http://drugiezyciemad.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Mono »

Madelaine pisze:Usta się rozpuściły? W sensie makijażu czy kształtu?
Zaintrygowałaś mnie... ;)
Przepraszam, że wyraziłam się tak niejasno, często używam skrótów myślowych :zawstydzony:
Rozpuściła się farba na ustach. Mold pozostał nienaruszony.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Drakalcia
Posty: 17
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:23
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Przebarwienia - jak sobie z nimi poradzić?

Post autor: Drakalcia »

Czesc.
Stworzylam ten watek z nadzieja ze mi pomozecie :D
Od dluzszego czasu zmagam sie z przebarwieniami na glowce mojej pullip. Ale wlasnie, czy sa to przebarwienia o.o Z tego co mi widac to cos powstalo w miejscu, gdzie moja pullip miala przyklejonego wiga, oczywiscie wszystko przykleilam klejem magic, a jakzeby inaczej. Probowalam zmywac to wszystkim czym tylko moglam. Czyli tylko letnia woda z malenka iloscia mydla, ale to cholerstwo nie chce zejsc. Przypuszczam tez ze moze byc to klej, a raczej jakas pozostalosc, ale mysle, ze na tyle razy ile to scieralam, to ten klej powinien juz zejsc. :<

Ma ktos moze jakis pomysl?

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: Przebarwienia?

Post autor: EvilCupcake »

A możesz dodać jakieś zdjęcie jak to wygląda? ;)

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Mangalarga »

Mono pisze:Ja kiedyś posmarowałam lalce usta Brevoxylem i się rozpuściły po jednej dobie.
Myślicie, że ta maść (lub Benzacne) pomoże na ślady po farbie powstałe przy zmywaniu firmowego malowania z łebka? Byłam trochę nieuważna i lalka ma teraz "sińce" tu i ówdzie :/
Obrazek

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: BarbieDream »

Mangalarga pisze: Myślicie, że ta maść (lub Benzacne) pomoże na ślady po farbie powstałe przy zmywaniu firmowego malowania z łebka? Byłam trochę nieuważna i lalka ma teraz "sińce" tu i ówdzie :/
Benzacne wszystko mi ładnie usunął, dokładnie wczoraj - po jednym słonecznym dniu :)

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Lacrima »

Ma ktoś doświadczenie z usuwaniem przebarwień po czerwonych ubraniach z mulatkowych model muse? Kilka razy nakładałam na ciemniejsze ciałka i mimo że na początku jaśniały to po paru godzinach wracało do normy, tak samo będzi ez model muse? I czy czerwony dłużej się "wyciąga" od granatu czy czerni?
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Medithanera
Posty: 349
Rejestracja: 29 mar 2013, 00:44
Lokalizacja: Silent Hill
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Medithanera »

Opowiem wam zabawną historię.
Wspominałam chyba już o tej lalce jakiś czas temu. Leżałą sobie w szafce razem z innymi winylkami czekającymi na czyszczenie i odpicowywanie.
Wreszcie kupiłam sobie benzacne. Bez wielkiej nadziei na to, że pomoże, bo lalka miała namalowaną wielką plamę na policzku mazakiem (chyba), i to jakimś takim porządnym, radzieckim tuszem, bo górna warstwa (jakiś milimetr) była czysta w miarę, plamiszcze wyzierało z głębi.

Mówiłam trochę o tym, że nie mam pomysłu na to jak ją wyczyścić. I że może jeśli plamy nie da się usunąć, to spróbuję zrobić jej jakiś makijaż z zewnątrz. CZYMŚ. Nie miałam pomysłu na to czym, zajęłam się innymi lalkami (mam je porozrzucane po trzech domach).

No to podobno było tak:
Mój brat kończył robić model, zostało mu trochę cielistej "farbki", postanowił zrobić mi niespodziankę i naprawić lalkę. Podobno nawet się udało, ale kiedy wyschło zrobiło się "Jak Rowanowi Atkinsonowi z portretem matki na tej wystawie w komedii".
Dziewczyna mu doradziła zmywacz do paznokci, ale farba nie zeszła. Pogorszyli sprawę.
Pognali do sklepu z artykułami dla plastyków, kupili farby akrylowe. Podobno zaczęło wyglądać dobrze, ale tylko w tym jednym miejscu - więc pomalowali jej całą twarz. Wieczorem to zrobili.
Rano podobno lalka zaczęła wyglądać koszmarnie, niczym to nie chciało zejść, szorowali tak, że pozbawili ją rzęs, nie zeszło do końca, potraktowali ją jakimś rozpuszczalnikiem...

Wybaczylibyście czy pognali na poszukiwania drugiej takiej samej (przy czym znalezienie jest prawie niemożliwe)?

Awatar użytkownika
IHime
Posty: 200
Rejestracja: 18 lut 2012, 12:17
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: IHime »

Zależy, co to za model konkretnie. Jeśli jest do odzyskania, niech się brat chociaż dołoży. Chciał dobrze, ale co to za majstrowanie przy cudzych rzeczach bez pytania. ;) Ale pewnie bym się też pochichrała i wybaczyła.

Awatar użytkownika
Medithanera
Posty: 349
Rejestracja: 29 mar 2013, 00:44
Lokalizacja: Silent Hill
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Medithanera »

IHime pisze:Zależy, co to za model konkretnie. Jeśli jest do odzyskania, niech się brat chociaż dołoży. Chciał dobrze, ale co to za majstrowanie przy cudzych rzeczach bez pytania. ;) Ale pewnie bym się też pochichrała i wybaczyła.
Tu nie z ceną kłopot, ale w zdobyciu. Raz, że z tego co wiem ona była krótką serią. Dwa, że sprzed czterdziestu lat. Trzy, że w ZSRR. Nawet jeśli się gdzieś jeszcze jakieś uchowały, to pewnie leżą na jakimś strychu czy piwnicy i nikomu nie przyjdzie do głowy, że dla kilku wariatów takie trupiszcze mogłoby być rarytasem. Dostałam inną w zamian, ale inna to zawsze "inna".
Chichram się i to nawet bardzo, bo zaczęli od przeglądania molotok w nadziei na znalezienie takiej samej, a szukali "brunetki średniej wielkości" bo żadne z nich nie pamiętało jak wyglądała zanim się roztopiła :D

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: barbusia77 »

Moja barbioszka pod grzywka ma jakby siniaka O.o Zastosowalam benzacne za Wasza rada i zobaczymy co bedzie. Mam nadzieje ze pomoze :prosi:
<3

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: barbusia77 »

Smaruje tego "siniaka" od paru dni i jest coraz jaśniejszy :jupi: Jeszcze parę aplikacji benzacne i lalka jak nowa będzie ;)
<3

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Annorelka »

W wakacje moja MyScenka z przebarwieniami niebieskimi wokół oczu (nie wiem skąd się wzięły, chyba od oryginalnego makijażu..) leżała w maśle przez tydzień i nic nie pomogło... zmieniałam masło codziennie (jak to brzmi XD) i wystawiałam twarz na słońce.
Ostatecznie namalowałam jej maskę . ;D

Awatar użytkownika
Lukrecja
Posty: 593
Rejestracja: 06 mar 2013, 11:24
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Lukrecja »

A próbowałyście usuwać te wszystkie przebarwienia magiczną gąbką? Ja mam taką do usuwania śladów farby i tuszu (bodajże Elektroluxa). Świetnie ściera z lalek stary brud i wszelkie malunki długopisem i markerem, oprócz markerów fluorescencyjnych. Tylko trzeba bardzo uważać bo ściera również oryginalny makijaż :]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości