Przebarwienia na ciele lalki

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: reiha »

Alfo farba którą jest pomalowany skalp ściekła? Wtedy może zwykły zmywacz? (ale jeśli to nie farba, to zmywacz może bardziej naciapać, więc nie słuchaj moich rad :P)

Awatar użytkownika
Kurei
Posty: 29
Rejestracja: 11 sie 2013, 17:40
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Kurei »

Mam takie pytanie. Moja Spectra ma bardzo okrutne i widoczne odbarwienie wokół ust. Poprosiłam więc mamę, bo akurat jechała do apteki, żeby kupiła benzacne, jednak ona kupiła coś, co nazywa się maść ichtiolowa. Na opakowaniu pisze, że ma działanie ściągające, przeciwbakteryjne o słabym działaniu, jest to właściwie maść na trądzik i wypryski i zawiera lanolinę. I tu pojawia się moje pytanie, a dokładnie dwa pytania. 1. Czy ktoś z Was miał w rękach taką maść i próbował ją zastosować? 2. Czy powinnam ryzykować i użyć jej na lalce?
Boję się, że zrobi coś z plastikiem albo rozniesie odbarwienie na większą część twarzy ;(

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: privace »

Nie mam pojęcia, ale to jest zupełnie inny skład chemiczny. W przypadku benzacne nawet na ulotce jest ostrzeżenie, że "może powodować odbarwienia włosów i tkanin" i o to działanie właśnie chodzi przy wywabianiu plam na lalkach.
Trzeba było zaznaczyć wyraźnie, że nie chodzi o jakikolwiek lek na pryszcze, bo pewnie pani w aptece powiedziała, że to lepsze i tańsze ;)

Awatar użytkownika
LolitaDolls
Posty: 589
Rejestracja: 12 cze 2014, 16:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: LolitaDolls »

http://www.requiemart.com:
Any brand of zit creme will do it, if you have one on hand you can use that. I just bought the cheapest brand at my local store.
;)

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: privace »

Byłabym sceptyczna- te nowoczesne kremy wysuszające pryszcze to jednak coś innego niż stara maść wyciągająca ropę...
Chociaż z drugiej strony zwykłe masło też działa, więc może działa tu sama "tłustość", a nie konkretny związek chemiczny :mysli:
Możesz spróbować i dać znać za jakiś czas, czy zadziałało...

Awatar użytkownika
Kurei
Posty: 29
Rejestracja: 11 sie 2013, 17:40
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Kurei »

Spróbuję najpierw masłem, a maść użyję na razie na trupku. Jak nic nie zrobi z gumą (chociaż wiem, że to pewnie inny rodzaj gumy) a masło nic nie da to wypróbuję ją i dam znać ;)

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Lacrima »

Z tego co mi wiadomo masc ichtiolowa to konkretnie przyspiesza formowanie ropni, przez co szybciej mozna np. je przeciac. Jak dziala na lalki? - nie wiem. Benzacne ma w sobie nadtlenek benzoilu ktory ma wlasciwosci utleniajace i w ten sposob wysusza. Z tego co czytalam podobnie na sprzety dziala perhydrol. Co ma do tego maslo nie wiem bo sie tym nie interesowalam, ale pewnie podobnie jak jelczeje autooksydacyjnie?
Podsumowujac lepiej uzyj wody utlenionej.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Elin
Posty: 97
Rejestracja: 02 kwie 2015, 09:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Elin »

Kupiłam tą biedną Chelsea z myślą, że ślady po markerze w 5 minut zmyję zmywaczem do paznokci- a tu psikus. Próbowałam zmywacza, wody utlenionej, perfum, dezodorantu i nic. Myślicie, że Benzacne pomoże czy nie warto próbować?

Obrazek

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Magalita »

Elin pisze:Kupiłam tą biedną Chelsea z myślą, że ślady po markerze w 5 minut zmyję zmywaczem do paznokci- a tu psikus. Próbowałam zmywacza, wody utlenionej, perfum, dezodorantu i nic. Myślicie, że Benzacne pomoże czy nie warto próbować?

Obrazek
pomoże
wystaw ładnie na słońce, zmieniaj benzacne jak tylko wyschnie na świeże i będzie ok, nie zniechęcaj się po dwóch czy tam 3 dniach... czasem nawet caly miesiąc potrafi to zająć ;)
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

JoannaS
Posty: 832
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:30
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: JoannaS »

Marker trwały do płyt zszedł po benzacne na mojej lalce.

Awatar użytkownika
Elin
Posty: 97
Rejestracja: 02 kwie 2015, 09:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Elin »

Magalita i JoannaS dzięki za odpowiedź, będę próbować. :)

Awatar użytkownika
PucioKluska
Posty: 10
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:17
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Benzacne

Post autor: PucioKluska »

Czytałam że na wywabianie plam z lalek dobra jest maść 10% a ja przez głupotę/złośliwość aptekarki mam 5%... Zadziała czy darować sobie? Jeżeli było już takie zapytanie lub w złym miejscu założone to łajam się pokornie.

Awatar użytkownika
Rhaenys
Posty: 101
Rejestracja: 05 gru 2014, 10:37
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Rhaenys »

Jedno i drugie jest żelem. Zadziała ale wolniej.

Awatar użytkownika
PucioKluska
Posty: 10
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:17
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: PucioKluska »

A dziękuję najmocniej :)

Awatar użytkownika
mysceneee
Posty: 63
Rejestracja: 05 lip 2013, 17:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: mysceneee »

Ten żel działa razem ze światłem?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości