Witam i proszę o radę- domek dla lalek

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
ODPOWIEDZ
beticz
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2013, 16:18
Kontakt:

Witam i proszę o radę- domek dla lalek

Post autor: beticz »

Witam,

Szukając prezentu dla córki zupełnie przypadkiem odkryłam miniatury domków dla lalek. Popularna skala to 1:12, ale wolałabym chyba coś większego jak dla lalek barbi.
Proszę o radę a mianowicie, mam córkę 5 lat (dodatkowo długi czas będzie dzieckiem, jest opóźniona w rozwoju i dość niezgrabna, dlatego boję się tych małych elementów czy to nie za trudne dla niej będzie . Chciałabym kupić (zrobić ) domek dla lalek i go umeblować. Widzę, że w skali 1:12 jest masę mebelków i innych maleńkich cudów, a w skali 1:6 to już bieda.

Nie ukrywam, że chyba na jej wiek lepsza wersja byłaby większa, ale mam obawy czy uda mi się znaleźć, kupić, coś stworzyć dla lalek barbi.
Nie ukrywam, że zdolności nie mam żadnych tak więc raczej muszę się nastawić na sukcesywne dokupowanie wyposażenia.

Doradźcie mi czy mimo trudnej dostępności wejść w skalę 1:6 czy poczekać aż dorośnie i zdecydować się na skalę 1:12?

Będę wdzięczna za opinie

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam i proszę o radę- domek dla lalek

Post autor: Mad-Telepath »

Witaj! Jeśli córeczka jest "dość niezgrabna", to pewnie wynika to z opóźnionego rozwoju małej motoryki. Nie jestem fachowcem, ale przypuszczam, że zabawa mniejszym domkiem mogłaby być dla niej dobrym ćwiczeniem :] W tej skali będzie Ci dużo łatwiej znaleźć mnóstwo świetnych mebelków i akcesoriów, które mogą ją zachęcić do zabawy.
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Witam i proszę o radę- domek dla lalek

Post autor: privace »

Ja myślę, że o wiele ważniejsze jest pytanie, czy będziesz miała czas i możliwość sprawować ciągłą pieczę nad tym domkiem? Bo małe łapki chętnie psują i wkładają wszystko do buzi ;)
W przypadku gdy domkiem córeczka ma się bawić sama- lepiej dziecku kupić solidny produkt nie patrząc na skalę, ale na jego trwałość, coś w stylu domków Eichhorn
Obrazek
Obrazek
(fotki podebrane ze sklepów) kosztują ok 200-300zł w zależności od wielkości, a ich główną zaletą jest właśnie trwałość.
Jeśli natomiast masz zamiar pomagać dziecku, bawić się z nim, dbać, by niczego nie odgryzło i nie wsadziło do buzi albo do noska (5 latka wciąż może mieć takie pomysły) to wszystko zależy od twojej chęci, gustu i (co tu kryć) zawartości portfela. Małe rączki słabo sobie radzą z drobniejszą skalą, ale większa trudność oznacza również większe wyzwanie i stymulację. Więc odpowiednia będzie zarówno popularniejsza skala 1:12, jak i skala "Barbiowa".

beticz
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2013, 16:18
Kontakt:

Re: Witam i proszę o radę- domek dla lalek

Post autor: beticz »

Co do brania do buzi to z tym akurat nie mam problemu, gorzej z tym gubieniem przedmiotów. Na pewno na tym etapie musiałbym bawić się z nią :D .
Z jednej strony wiem, że lepszy byłby większy dla niej rozmiar, bo jednak z tą motoryką małą ma duży problem, ale z drugiej strony właśnie chodzi o zdobycie tego umeblowania (co i tak będę robić sukcesywnie, bo jednak ceny są nie małe), mam mętlik w głowie . Ale z drugiej strony domek dla barbi musiałby mieć spore wymiary co też nie jest bez znaczenia, pokoik jest normalnych wymiarów, salonów nie posiadam niestety. Hmm

Prawdę mówiąc to chyba ja bym miała na razie większą uciechę niż ona :D

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Witam i proszę o radę- domek dla lalek

Post autor: Only NM »

Umeblowania powiadasz, polecam kanł My Froggy Stuff - wszystko jest po angielsku, ale nawet jeśli ktoś nie zna tego języka to wszystko jest pokazane.
http://www.youtube.com/results?search_q ... 3Etl3liA0k
Link do mebelków, to są na prawdę bardzo proste do wykonania rzeczy, ze zwykłych śmieci takie jak pudełka po płatkach :)
Tak w ogóle to mamy chyba temat o domkach dla lalek (chyba że mi się forum pomyliło).
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
aszeko
Posty: 63
Rejestracja: 05 mar 2013, 12:07
Kontakt:

Re: Witam i proszę o radę- domek dla lalek

Post autor: aszeko »

W skali 1:12 jest dużo domków drewnianych i plastikowych; można kupić same mebelki, a domek zrobić samemu.
W skali 1:6 to wydaje mi się, że raczej są głównie plastikowe domki dla Barbie, a tam z kolei jest mniej mebelków, dużo jest po prostu w postaci naklejek na ściankach i rzeczywiście wymiary są dość spore.
Jeśli nie chcesz robić sama, to MaRaKla zajmuje się tworzeniem domków i mebelków na zamówienie, głównie chyba w skali 1:6, to można sobie dopasować do możliwości swojego mieszkania :)
post27359.html#p27359
lalkowydomek.blogspot.com

beticz
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2013, 16:18
Kontakt:

Re: Witam i proszę o radę- domek dla lalek

Post autor: beticz »

Dzieki dziewczyny za podpowiedzi, domek to może i mąż by mi zrobił jak go ladnie poproszę :) gorzej już zresztą. Pozastanawiam się jeszcze nad tą skalą.

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Witam i proszę o radę- domek dla lalek

Post autor: Only NM »

Dla Barbie zdecydowanie 1/6 bo 1/12 to są mebelki dla laleczek SHELLY - choć przyznam wtedy jest spory wybór. Polecam kanał My froggy stuff, to kopalnia idealnych pomysłów.
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Somarie
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2013, 15:18
Kontakt:

Re: Witam i proszę o radę- domek dla lalek

Post autor: Somarie »

Moim zdaniem wytyczną dla skali powinno być przede wszystkim, jak twoja córeczka radzi sobie z zabawkami i jakie jej bardziej odpowiadają - czy lalki wielkości Barbie, czy też wielkości dzieci Barbie czyli Shelly/Evi i im podobne, no i zabawa którymi jest mniej frustrująca, biorąc pod uwagę problemy z motoryką. Czy wolałaby np mebelki interaktywne - coś gra, świeci itp, czy bez tego typu bajerów (takie są najczęściej dostępne dla Barbie i podobnych, często w komplecie z lalką.)
Co do dostępności to wydaje mi się, że równie łatwo jest znaleźć ładne rzeczy i w jednej i w drugiej skali, i to nie tylko w sklepie z zabawkami. Do tego dochodzi mozliwość lekkiego przerobienia mebelków, np przemalowania czy dodania detali choćby flamastrami do ozdabiania (są takie, którymi mozna malować po plastiku) czy oklejenia materiałem lub filcem - przykłady mozna zobaczyć w tym temacie (jak i różnorakie znaleziska zastosowane niezgodnie z przeznaczeniem :D), a dostepne mebelki choćby na Allegro. Warto także zajrzeć do tego działu forum po przykłady mbelków zrobionych własnoręcznie.

beticz
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2013, 16:18
Kontakt:

Re: Witam i proszę o radę- domek dla lalek

Post autor: beticz »

Witam ponownie.

Troszke to trwało, ale postanowione. Ze względu na motorykę zakupię jednak domek dla lalek barbie. Po negocjacjach z mężem, musiałam troszkę posprzedawać starych zabawek i ubranek ,a by uzbierać większość kasy, wybrałam domek firmy Kidkraft.

I tu moja prośba do Was, czy któras widziała na żywo te domki i czy warte są swojej ceny. Poszłam w drewno, nie w plastik, bo liczę na to, że będą masywniejsze i trudniejsze do "zniszczenia" (mam jeszcze małego dwulatka, tajfuna, no i Zuzia też za "zgrabna" nie jest :-))

Wybrałam dwa modele i już dalej nie umiem dokonać wyboru. Oto one:

http://www.youtube.com/watch?v=N8hRv0y3Eoc


http://www.youtube.com/watch?v=Nrf9vcwA3ug

Jako, że mąż nie podziela mojego entuzjazmu zabawkowego, dlatego proszę Was o opinie :D

Bardziej kolorystyka skłania mnie do tego "księżniczkowatego", ale w tym nowoczesnym jest świecąca lampa, dzwiękowe klawisze, no i dźwiękowa ubikacja!
Poza tym pytanie czy ten wygląd nowowczesny nie będzie bardziej ponad czasowy (jak już moje dziewczę urośne i będzie starsze, bo muszę wziąc pod uwagę, że jednak będzie bawić się zabawkami dłużej niż zdrowe dziewczynki.

Wiem, że każdego opinia jest subiektywna, ale mimo to proszę.

Awatar użytkownika
Nolkia
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2020, 15:36
Kontakt:

Re: Witam i proszę o radę- domek dla lalek

Post autor: Nolkia »

Ja proponuję taki domek dla lalek: https://www.al.to/p/451652-lalka-i-akce ... wieki.html Jest świetny. Bardzo dobrze zrobiony. Naprawdę wart jest swojej ceny. Nic się z nim nie dzieję, a moja córeczka go uwielbia. Codziennie się bawi. Jeśli będziecie miały jakieś zapytania, to dajcie znak. :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości