MSC - gdzie? jak? zamienniki?

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
ODPOWIEDZ
otpqml
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2018, 21:11
Kontakt:

MSC - gdzie? jak? zamienniki?

Post autor: otpqml »

Witam serdecznie wszystkich, którzy zajmują się repaintem i postanowili tu zajrzeć. Mam proste pytanie, a w sumie kilka. Jak to jest z MSC? Gdzie najlepiej się zaopatrzyć w ten specyfik i czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi dokładnie, jak używać tego w praktyce?
No i chyba najczęstsze pytanie, czy są jakieś tańsze zamienniki, które można dostać w Polsce? Lub co można zrobić żeby zmatowić twarz lalki tak, by dało się na niej rzeczywiście coś namalować?

Bardzo prosiłabym o odpowiedzi obeznanych w temacie, jestem całkiem zielona i dopiero zaczynam swoją przygodę z przerabianiem lalek :)

Awatar użytkownika
Carmazin
Moderator
Posty: 740
Rejestracja: 10 cze 2015, 20:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MSC - gdzie? jak? zamienniki?

Post autor: Carmazin »

Hej, MSC kupisz spokojnie na allegro. Potrzebujesz matowego. Pryskasz na odtłuszczoną twarz lalki z odległości ok 20 cm. MSC jest toksyczny więc potrzebujesz maski. Nie znam innego dobrego zamiennika w puszce, ale jeśli masz aerograf jest kilka opcji.

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: MSC - gdzie? jak? zamienniki?

Post autor: Arima »

Gdzieś czytałam, że Tamiya TS-80 może być takim odpowiednikiem MSC.

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: MSC - gdzie? jak? zamienniki?

Post autor: Ner »

Kolega ostatnio żarliwie polecał mi AK Wernish Ultra Matte. Niestety, trudno było mu wytłumaczyć, że owy lakier jest w butelce, a ja nie mam aerografu :P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości