Lokówki dla lalek

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lokówki dla lalek

Post autor: Czarnab1 »

Spotkał się może ktoś z taką mini lokówką do robienia afro? Czy to samoróbka?
https://www.instagram.com/p/BfixP2qAaor ... royaldolls

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Lokówki dla lalek

Post autor: Neytiri »

Właśnie też się zastanawiałam co to za urządzenie. Widziałam jednak u kogoś innego, jak robił takie drobne loczki u lalki, wykorzystując metalowy patyczek do sushi, nagrzany podobno prostownicą. Nie mam pojęcia jak to w praktyce wygląda, wydaje mi się, że trudno nagrzać taki szpikulec równomiernie i szybko później traci ciepło zanim zdążymy zakręcić loczka. Może wspomagają się dodatkowo jakimiś dobrymi produktami do kręcenia włosów, utrwalającymi ten efekt.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Lokówki dla lalek

Post autor: barbusia77 »

mozna spróbować nakręcić LUTOWNICA :rotfl:
<3

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lokówki dla lalek

Post autor: Czarnab1 »

Obawiam się że standardowa lutownica może spalić włosy. Do roztopienia cyny potrzebna jest wysoka temtemperatura. Włosy pójdą z dymem. To może jest jakieś urządzenie do nagrzewania i nakręcania drucików. Wygląda technicznie, kojarzy się z elektroniką. Sama nie wiem, ale wynalazek jest genialny. :zakochany: :slinka:

-- 31 mar 2018, o 15:41 --

To faktycznie może być lutownica o niskiej mocy poniżej 50W z regulacją temperatury ze zmienionym grotem. Może wersja mini. Poszukam w necie.

niemiłamonika
Posty: 643
Rejestracja: 26 lut 2014, 19:10
Kontakt:

Re: Lokówki dla lalek

Post autor: niemiłamonika »

Tu widać to trochę więcej ale nadal nie mam pojęcia co to.
https://www.instagram.com/p/BeVa5gQAoXy ... royaldolls
A teraz się zastanawiam czy to musi być stricte pod prądem. Czy to nie jest metalowy przyrząd ogrzewany w np. lokówce aż do odpowiedniej temperatury.

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lokówki dla lalek

Post autor: Czarnab1 »

To jednak nie wygląda na lutownice. Za delikatne jest, więc raczej nie nagrzewa się powyżej 100 stopini. To coś innego.

niemiłamonika
Posty: 643
Rejestracja: 26 lut 2014, 19:10
Kontakt:

Re: Lokówki dla lalek

Post autor: niemiłamonika »

Nie wiem jak działa aplikator termiczny do np dżetów.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Lokówki dla lalek

Post autor: barbusia77 »

Zasięgałam porady mojego faceta ktory stwierdził ze to moze byc stacja lutownicza w ktorej mozna ustawić niższa temperaturę np 50 stopni :mysli:
<3

niemiłamonika
Posty: 643
Rejestracja: 26 lut 2014, 19:10
Kontakt:

Re: Lokówki dla lalek

Post autor: niemiłamonika »

No i chyba miał rację, nawet podobna końcówkowo.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Lokówki dla lalek

Post autor: Asiasta »

Szukam karbownicy do włosów z regulacją temperatury. Wiem w internecie jest masa ale gł. cena przekracza 150 zł, a ja nie chce wydawać tyle kasy na coś, czego nie będę używać. Potrzebuję ją jedynie do stylizacji włosów lalek.
W wątku poświęconym lalkom Totally Hair widziałam wasze modele ale są za drogie lub obecnie niedostępne na Polskim rynku.
Znalazłam karbownicę - KARBOWNICA SATURN ST-HC0306 za 43,00 zł i tyle jestem w stanie zapłacić. W danych technicznych podano, że można regulować temperaturę do max 190 stopni C. Mnie interesuje to jaka jest minimalna temperatura i nigdzie nie jest podane. Czy ktoś z was posiada ten model?
Napisałam do jednego sprzedawcy na allegro zapytanie ale Pani nie potrafiła mi powiedzieć jaką minimalną temperaturę można ustawić :/.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości