Farbowanie włosów lalek

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: barbusia77 »

niemiłamonika pisze:Zrobiłam odrosty Barbioszce.Tu efekty:
http://moniaszyje.blog.pl/2016/03/24/gl ... ty-poszlo/
LOL monia te odrosty wyglądają genialnie :klaszcze: jak żywe :ok:
<3

Awatar użytkownika
Michał
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: Michał »

Czyli się przydałem? To ten mój sposób? :)

niemiłamonika
Posty: 643
Rejestracja: 26 lut 2014, 19:10
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: niemiłamonika »

Michał pisze:Czyli się przydałem? To ten mój sposób? :)
Hehe tak chyba Twój delikatne namalowanie akrylową na wierzchu włosów.


Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: Annorelka »

Spróbowałam na mojej lalce i metody farba + aceton/zmywacz oraz aceton/zmywacz+marker i niestety nie zadziałały zbytnio, po około 6 warstwach (!!!) kolor zmienił się minimalnie.
A to nie miała i tak być drastyczna zmiana koloru. Z takiego blondu:
http://sta.sh/224qcpdaxfcp?edit=1
Na taki rudawo-blond:
http://i0.wp.com/therighthairstyles.com ... .jpg?w=500

I nie wyszło. :( Używałam oczywiście ciemniejszego odcienia niż chciałam uzyskać, bo wiem, że nie wszystko się wchłonie.

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: reiha »

na youtube mają markery do tkanin, nie wiem czy są u nas dostępne?
https://www.youtube.com/watch?v=DU2OKq7nebA
na innym filmie zmywają kolor acetonem, to było straszne, straszne, zniszczyć takie ładne, ogniste włosy :((

Awatar użytkownika
takes
Posty: 228
Rejestracja: 11 lip 2015, 15:54
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: takes »

Ja właśnie przetestowałam markery na bazie alkocholu "Touch" i pomalowałam kosmyk brązowych włosów pomarańczowym kolorem, złapało barwę bardzo dobrze i woda nie zmyła i wygląda naturalnie.
Chce moją Holidaykę zrobić rudą pod konkretną postać ale boje się jechać z całością włosów.. mimo, że po to ją kupiłam. Na pewno lepsze niż reroot - bo kształt włosów ma śliczny ale jak one się będą układać po takim malowaniu...

Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: Aarjelin »

takes pisze:Ja właśnie przetestowałam markery na bazie alkocholu "Touch" i pomalowałam kosmyk brązowych włosów pomarańczowym kolorem, złapało barwę bardzo dobrze i woda nie zmyła i wygląda naturalnie.
Chce moją Holidaykę zrobić rudą pod konkretną postać ale boje się jechać z całością włosów.. mimo, że po to ją kupiłam. Na pewno lepsze niż reroot - bo kształt włosów ma śliczny ale jak one się będą układać po takim malowaniu...
Oj prosze, koniecznie się podziel zdjęciami z postępów prac :prosi: akurat temat dla mnie bardzo aktualny bo rozmyślam jakby najlepiej z szatynki zrobić blondynkę :mysli:
Myślałam nad rerootem albo ogoleniem i peruką... no ale lalka nowa, włosy dobrej jakości i szkoda mi ich :|
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3

Awatar użytkownika
takes
Posty: 228
Rejestracja: 11 lip 2015, 15:54
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: takes »

No nie jest taki szał jak myślałam, że będzie. Musiałam spłukać i umyć włosy po malowaniu, końcówki w ogóle nie złapały koloru. Jeszcze spróbuję poprawić ale będzie bardziej rudy odcień niż pełny kolor, myślałam że będzie fajny naturalny ale troche słaby jest ale na jaśniejsze włosy może się lepiej sprawdzi coś takiego.
przed
Obrazek

po
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Carmazin
Moderator
Posty: 738
Rejestracja: 10 cze 2015, 20:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: Carmazin »

ładnie wyszło :D

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: lwica »

Bardzo ładny kolor wyszedł. :D I widać,że włoskom nie zaszkodził marker bo są błyszczące.

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: Ner »

Cześć, chciałam się pochwalić wynikami eksperymentu z farbowaniem włosów henną.
Użyłam lalki barbie o platynowych, nylonowych włosach.
Henna to była sypana Delia Cosmetics w kolorze brązowym.
Proszek rozrobiłam z utleniaczem zamieszczonym w opakowaniu przez producenta i nałożyłam na włosy lalki.
Nie pamiętam, ile trzymałam na włosach(proponuję dobę), ale przy myciu nie spływał z nich cały kolor.
Po wyschnięciu włosy były miękkie, a farba się nie ścierała pod wpływem dotyku.
W razie pomazania główki świetnie działa maść benzacne.
Włosy malowałam kilka miesięcy temu, potem stała pod oknem i nic w jej kolorze się nie zmieniło.

Efekty do zobaczenia u mnie w Winylowym Orszaku:
https://winylowyorszak.blogspot.com/201 ... diety.html

Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: Aarjelin »

Ner, Kurcze, dopiero teraz dokopałam się do twojego postu o hennie :szok: , pooglądałam zdjęcia na blogu i nowy odcień wyszedł niesamowicie ciekawie :zakochany: taki zupełnie inny i oryginalny x3
Zastanawiam się też jak się sprawują włoski po tym czasie? Albo czy próbowałaś jeszcze eksperymentów na innych kolorach czupryn? Strasznie to interesujące x3
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Farbowanie włosów lalek

Post autor: Ner »

Lalka stoi na półce, była wielokrotnie macana i przy czymś takim nic się jej nie działo. Włosy też nie są lepkie w dotyku, choć może nie takie śliskie, jak normalnie. Nie myłam ich od tamtego czasu, może coś by się jeszcze wypłukało, ale nie bałabym się jakiejś mocnej utraty koloru.

Może następnym razem, jak będę sobie trzaskać brwi, to jakiejś pannie strzelę ombre, ale na razie nie mam kandydatki ;P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości