Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Ashley Shell »

Niedawno powstały kolejne ciuszki do mojej kolekcji :)

Obrazekbarbie rapunzel 1998 by Ashley Shell, on Flickr

Obrazek3 look barbie 1994 by Ashley Shell, on Flickr

ObrazekBarbie Chic 1997 by Ashley Shell, on Flickr

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Neytiri »

Są naprawdę świetne, jakby żywcem wyjęte vintage suknie Barbie. Czuć w tym klimat klasycznego, dobrego stylu Mattela :)
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Czarnab1 »

WOW! Suknie stylu superstarek. Przepiękne :serducho: :serducho: :serducho:

Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Aarjelin »

kurcze śliczne x3 też tak mi się miło styl kojaży :3 Zwłaszcza ta pierwsza urocza :serducho: taka królowa śniegu :3
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Ashley Shell »

Dziękować :D Po X latach szycia mogę powiedzieć, że coś w końcu potrafię uszyć dla barbie :) Sukienek w tym stylu będzie coraz więcej ;)

Aarjelin Bo to jest taka moja Królowa Śniegu, która powstała na początku mojego lalkowania :) W 2011 wyglądała tak
ObrazekRapunzel 1998 - Snow Queen Barbie OOAK by Ashley Shell, on Flickr

Obrazekmy barbie's world by Ashley Shell, on Flickr


Awatar użytkownika
Yuki-chan
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2015, 22:11
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Yuki-chan »

https://zapodaj.net/53797f93cf62c.jpg.html

Dwa zestawy w kratkę, trochę w stylu anime school uniform, szyte ręcznie. Modelka Barbie MTM, docelowo przeznaczone były na ciało Azone (nie miałam go przy sobie w trakcie pracy), więc musiałam poskracać i zwęzić T^T
STOP MAKING DRAMA YOU'RE NOT SHAKESPEARE

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Neytiri »

Bardzo fajne te kraciaste stylizacje :)
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Yuki-chan
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2015, 22:11
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Yuki-chan »

Neytiri pisze:
10 lut 2021, 19:15
Bardzo fajne te kraciaste stylizacje :)
Dziękuję :D :D :D
STOP MAKING DRAMA YOU'RE NOT SHAKESPEARE

Awatar użytkownika
Yuki-chan
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2015, 22:11
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Yuki-chan »

https://zapodaj.net/2fd9ba10ea264.jpg.html
https://zapodaj.net/727abe486e64b.jpg.html

Dwa outfit'y z mojej najnowszej mini kolekcji dla blythe :>
STOP MAKING DRAMA YOU'RE NOT SHAKESPEARE

Awatar użytkownika
mobe
Posty: 821
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: mobe »

Okej, uwaga!
Już od dawna chciałam szyć dla swoich lalek, ale nigdy mnie jakoś nie naszło, żeby usiąść i coś uszyć. Napatrzyłam się, jak wy szyjecie no i powoli rozkręcana aktywność forum daje mi taką nadzieję, na powrót do hobby.
Uszyłam dzisiaj pończoszki oraz sukienkę dla mojej Bratz Mini na ciałku La Dee Da.
Jest to moje trzecie szycie w życiu, dwa pierwszy miały miejsce jak byłam dzieciakiem jakieś dwadzieścia lat temu xD więc proszę o wyrozumiałość, ale też chętnie przyjmę rady!

Na początku powiem wam tak, z wniosków, które wyciągnęłam - La Dee Da mają tak drobne ciała, że to chyba niekoniecznie był dobry pomysł aby zaczynać przygodę z szyciem akurat od tej lalki, no ale siłą rzeczy na nią nie mam właściwie ciuchów, bo nawet monsterkowe są za duże.
Dwa - jest jakiś sposób aby zabezpieczyć dekolt i rękawy żeby materiał się nie strzępił, a żebym nie musiała robić "zakładki"? W sensie jakiś sposób obszycia, ktoś mi poleci?
Myślę, że dorobię do tej sukienki kołnierzyk, bo cały strój robiłam z myślą o modzie lat 60 i na pewno jeszcze do tego usiądę.

Zaczęło się od pończoch. Obejrzałam tutorial, wyciągnęłam skarpetki koronkowe z szafy aby je poświęcić i... wyszedł mi gips XD ale przynajmniej poprawiłam sobie humor tą bezkształtną skarpetą.
Obrazek
Przy drugiej próbie postanowiłam rysując szablon trochę "wyprostować" profil stopy i zszywać materiał ciaśniej, wzięłam również inny, cieńszy materiał, ale wciąż rozciągliwy i rezultat mnie zadowolił. Zdjęcie jest trochę rozmazane, to chyba z radości, że coś uszyłam. Pończochy wyszły trochę za długie żeby móc wystawać spod sukienki ale to nic i tak mi się podobają.
Obrazek
Potem usiadłam do sukienki. Zaczynało się już trochę ściemniać a ja odpaliłam kolejny tutorial, owinęłam lalkę folią i taśmą (niestety nie miałam papierowej), zrobiłam wykrój, ale trochę go pozmieniałam, aby sukienka nie była dopasowana w pasie, a prosta jak tuba, jak w latach 60.
No i wyszła tak. Myślę, że nie najgorzej jak na pierwszą próbę uszycia lalkowej sukienki, w dodatku tak malutkiej. Z tyłu zostawiłam miejsce na wszycie rzepu ale nie wiem czy to będzie tak naprawdę koniecznie, to musiałby być chyba bardzo cieniutki rzepik.
Obrazek
Obrazek
Tak jak wspomniałam klimat ma być lat 60, myślę, że w przyszłym tygodniu usiądę, aby zrobić jakieś buciki, bo nie mam dla niej żadnych. Chciałabym, aby miała stokrotki we włosach, jakiś wianek. Ktoś ma jakiś pomysł na takie malutkie kwiatuszki? Widziałam tutorial na bransoletki z zaplataniem "kwiatka", ale nie jestem do końca przekonana czy wizualnie będzie to pasować.
Na pewno będę zmieniać minimalnie makijaż Bratz aby dopełnić efektu.

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Soihime »

Bardzo ładnie Ci poszło. Co do zabezpieczania przed pruciem... A myślałaś może o posmarowaniu końca materiału klejem do tkanin? To taki luźny pomysł, bo też się mocno nie znam.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Kamelia »

Taka malota na początek to rzeczywiście od razu na głęboką wodę... ;)

Historia o pończochach super, a efekt przy drugim podejściu naprawdę ekstra. I sukienka wyszła bardzo dobrze. Ja bym wszyła haftkę, rzepów szczerze nie lubię. Ale jeśli już, to przy tak maleńkim ubraniu trzeba znaleźć rzepy dla niemowląt. Są delikatniejsze i cieńsze. Choć nadal - polecam haftkę.

Przy takim materiale trzeba obrzucić brzeg, aby się dalej nie strzępił. A najlepiej byłoby zrobić odszycie. Nie bardzo umiem wytłumaczyć, ale jak wpiszesz w wyszukiwarce "wykończenie dekoltu odszycie" (albo obłożenie, pod obiema nazwami wyskoczy) to znajdziesz to na ładnie krok po kroku na zdjęciach.

Awatar użytkownika
mobe
Posty: 821
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: mobe »

Dziękuję!
Nie pomyślałam w ogóle o haftce, ale to dlatego, że nie znałam takiej możliwości xD Na pewno to będzie wygodniejsze, tak zrobię.
Próbowałam na skrawku materiału trochę stopić krawędź zapalniczką, niestety, nie jest to najwyraźniej nic z poliestrem i nie zadziałało. Zdecydowanie będę musiala poćwiczyć wykończenia na jakimś większym projekcie, bo ten malutki dekolt na razie nie wchodzi w grę, póki co obszyłam go grubszą nicią żeby się jakoś trzymał. Myślę, że dorobię kołnierzyk w przyszłości, ale dzisiaj dwie próby wykonania go wylądowały w śmietniku.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości