Gdzie kupić materiały do szycia?

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
Ever99
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2013, 08:28
Kontakt:

Gdzie kupić materiały do szycia?

Post autor: Ever99 »

Gdzie kupujecie materiały?? Mam pomysł by może kupić jakieś stare ubrania w ciuchlandzie, jak myslicie??

Awatar użytkownika
Agszop
Posty: 122
Rejestracja: 12 mar 2013, 03:47
Kontakt:

Re: Gdzie kupić ?

Post autor: Agszop »

Ja kupuje na Allegro, sprzedają juz od pól metra, niektórzy od 10cm. Czasami szukam u tych którzy sprzedają na tzw tłuste cwiartki.

Awatar użytkownika
nmin
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2012, 23:18
Lokalizacja: Watford (UK)
Kontakt:

Re: Gdzie kupić ?

Post autor: nmin »

Trochę ścinków walało mi się po domu w rzeczach babci, która była krawcową. Nic specjalnego, ale na początek wystarczyło.

Co do kupowania, to moje pierwsze dwie lalki są malutkie, a i nowa duża to chuda szczapka, więc nie potrzebują dużo materiału. Poluję na... majtki. Kupuję ładne wzorki na przykład na rynku za kilka złotych, niedawno były też bardzo fajne trzypaki w Biedronce, zaopatrzyłam się w rozmiar XL, bo największy :P Na bluzeczkę spokojnie wystarczy, a dla małych nawet na kilka koszulek i rajtki. Jakość materiału nie jest najgorsza. Mam też chusty na głowę z Pepco, takie ze ściągaczem, kosztowały jakieś trzy złote.

No i niedawno wyzbyłam się uprzedzeń typu "po co zawracać kobiecie głowę odcinaniem 10 cm" i kupiłam tkaninę w sklepie z materiałami ;)
Dolls Around The Corner [Blog] [Facebook]

Ever99
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2013, 08:28
Kontakt:

Re: Gdzie kupić ?

Post autor: Ever99 »

Fajny pomysł z majtkami : D ja miałam jakieś stare ubrania ale mało tego było wiec wszystko juz mi sie skończyło : //

-- 27 mar 2013, o 21:14 --

A co myślicie o ciuchach z ciuchlandu : ))?

Awatar użytkownika
nmin
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2012, 23:18
Lokalizacja: Watford (UK)
Kontakt:

Re: Gdzie kupić ?

Post autor: nmin »

A co tu myśleć? Jeśli trafisz na ładną, niezniszczoną tkaninę, to bierz i tyle ;)
Dolls Around The Corner [Blog] [Facebook]

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Gdzie kupić ?

Post autor: Szklanooka »

Ever99 pisze:A co myślicie o ciuchach z ciuchlandu : ))?
Ja gustuję właśnie w materiałach z używanych ubrań i lubię też pomacać sobie tkaninę przed zakupem, dlatego rzadziej kupuję przez internet. Najlepiej jak w sklepie ubrania wiszą kolorami i oczywiście wybieram te niespranie i w bardzo dobrym stanie. Najbardziej lubię szyć z nieelastycznych materiałów, wtedy ściegi wychodzą mi równe i ubranka wyglądają elegancko. Przykładowo te dwie sukienki uszyłam z męskich koszul w cenie 4 zł za sztukę link Obrazek
Wszystkiego jednak nie da się kupić w szmateksach, więc koronki i dodatki kupuję w pasmanterii. Niektóre taśmy ozdobne czy koronki są takie szerokie, że spokojnie da się z nich uszyć całą spódnicę dla lalki.

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Gdzie kupić ?

Post autor: Mono »

Po pierwsze - NIE TEN DZIAŁ. Jeśli o materiałach do szycia, to w dziale SZYCIE.
A po drugie - proszę o nazwę tematu bardziej obrazującą jego treść. Samo "gdzie kupić" nie mówi nic.

Zapoznaj się proszę ze strukturą i Regulaminem forum.


Ja zawsze kupuję materiały w lumpeksie. Choć ostatnimi czasy trochę się zapędziłam i musiałam rozdać trochę, żeby mi się z szafy nie wysypywało :hihi:
W piżamach jest największy wybór kolorów i wzorów. I w dziecięcych ciuszkach.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
elianka
Posty: 701
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:38
Kontakt:

Re: Gdzie kupić ?

Post autor: elianka »

Ja jestem jeszcze bardziej ekologiczna, bo w lumpeksie kupuje ubrania dla siebie a jak mi się znudzą to szyję z nich ubranka :D:D:D
Poza tym kupuję ubranka dziecięce. Najczęściej są niezniszczone i mają wzorki, o jakie mi chodzi - kropki, pieski, misie i takie tam :)
Nie jestem dziwna. Jestem po prostu z edycji limitowanej.

Mój lalkowy blog

Awatar użytkownika
Majulika
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2012, 22:36
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić materiały do szycia?

Post autor: Majulika »

lumpki, allegro -polecam panią z loginem tkaniny1 - tanio i dobra jakość - ostatnio patent do polecenia -na dekoria.pl można zamówić do 10 gratisowych próbek tkanin. kawałki wielkości pocztówki -bardzo fajne np te drukowane w komiksy -na mini kiece dla barbie wystarczają :)

Awatar użytkownika
ayaaida
Posty: 147
Rejestracja: 19 kwie 2013, 15:04
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Gdzie kupić materiały do szycia?

Post autor: ayaaida »

Hej, czy mógłby mi ktoś polecić jakiś sklep internetowy, w którym mogłabym kupić jakieś aplikacje do naszywania/naprasowania na lalkowe ubranka? Zależy mi, żeby te naszewki czy naprasowanki były możliwie jak najmniejsze, może macie jakieś zaufane miejsce? Na allegro co mi się jakiś wzór spodoba, to bym nim mogła całą lalkę okręcić, niczego maleńkiego nie mogę trafić :/

Awatar użytkownika
astridnat
Posty: 1052
Rejestracja: 25 mar 2012, 02:01
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Gdzie kupić materiały do szycia?

Post autor: astridnat »

Ja dostałam w pasmanterii. Taka myszkę na przykład:
Obrazek

To naprasowanka. Kupiłam też małą taksówkę (0,5x1 cm) Też do naprasowania.
Widziałam podobne tutaj:

http://www.e-pasmanteria.pl/pl/c/LATY-TERMOPRZYLEPNE/86 tylko musisz przejść na dalsze strony (bodajże od 5). Są różne rozmiary może znajdziesz coś dla siebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Medithanera
Posty: 349
Rejestracja: 29 mar 2013, 00:44
Lokalizacja: Silent Hill
Kontakt:

Re: Gdzie kupić materiały do szycia?

Post autor: Medithanera »

To ja też z pytaniem...
Można gdzieś kupić metalowe zaciski o średnicy 5 i/lub 4 mm? Przeszłam chyba wszystkie pasmanterie w mieście, w internecie sprawdziłam we wszystkich miejscach, które przyszły mi do głowy i nic, ale na kilku ubrankach z czwartej albo piątej ręki mam takie.
Czy coś takiego w ogóle jest w sprzedaży, czy to jakieś super-limitowane edycje?

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: Gdzie kupić materiały do szycia?

Post autor: Magalita »

Medithanera pisze:To ja też z pytaniem...
Można gdzieś kupić metalowe zaciski o średnicy 5 i/lub 4 mm? Przeszłam chyba wszystkie pasmanterie w mieście, w internecie sprawdziłam we wszystkich miejscach, które przyszły mi do głowy i nic, ale na kilku ubrankach z czwartej albo piątej ręki mam takie.
Czy coś takiego w ogóle jest w sprzedaży, czy to jakieś super-limitowane edycje?
W mojej jednej pasmanterii dorwałam takie zatrzaski - 4 mm czarne - 2 albo 3 zł za 6 sztuk. Jak chcesz to zapytam jak będę przy okazji
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

Awatar użytkownika
Medithanera
Posty: 349
Rejestracja: 29 mar 2013, 00:44
Lokalizacja: Silent Hill
Kontakt:

Re: Gdzie kupić materiały do szycia?

Post autor: Medithanera »

W mojej jednej pasmanterii dorwałam takie zatrzaski - 4 mm czarne - 2 albo 3 zł za 6 sztuk. Jak chcesz to zapytam jak będę przy okazji[/quote]

Może jednak nie będę robić kłopotu, ale dziękuję za informację. Teraz wiem, że nie szukam czegoś co nie istnieje.

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Gdzie kupić materiały do szycia?

Post autor: Szklanooka »

ayaaida pisze:Hej, czy mógłby mi ktoś polecić jakiś sklep internetowy, w którym mogłabym kupić jakieś aplikacje do naszywania/naprasowania na lalkowe ubranka? Zależy mi, żeby te naszewki czy naprasowanki były możliwie jak najmniejsze, może macie jakieś zaufane miejsce? Na allegro co mi się jakiś wzór spodoba, to bym nim mogła całą lalkę okręcić, niczego maleńkiego nie mogę trafić :/
Nie wiem czy nadal aktualne, ale natknęłam się na maleńkie naprasowanki u CoolCata LINK

Tak przy okazji - znacie może jakieś internetowe sklepy w których można dostać jakieś ładne i drobne koronki (tak do 25 mm szerokości) - poza Etsy i eBayem - czy w Polsce da się w ogóle dostać coś ładnego? Stacjonarnie w pasmanteriach nie mają nic co by mi odpowiadało i wyglądało proporcjonalnie na lalkach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fotki pożyczone z leekeworld.com

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości