Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
Awatar użytkownika
Carmazin
Moderator
Posty: 739
Rejestracja: 10 cze 2015, 20:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Carmazin »

Piękne te sukienki i obie wyglądają drogo :D sama bym w takich chodziła <3

Awatar użytkownika
Pokrzyva
Posty: 245
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:58
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Pokrzyva »

Hej,

melduję pierwsze podejście do szycia :D Za łatwo nie mogło być, więc zaczęłam od materiału ''skóropodobnego''... Pocięłam starą torebkę :rotfl: A wszystko po to, żeby stworzyć piracki kapelusz - tricorn dla moich lalek:

Obrazek
Obrazek


Idealnie nie jest, gorzej, jest baardzo daleko od ideału, bo dwie warstwy tej ''skóry'' to zdecydowanie zbyt gruby materiał jak na takie małe cudo i bardzo niewygodnie się to zszywało - niestety, z drugiej strony była brzydka, sraczkowata siatko-podszewka, której nie szło odczepić, chyba klejona, więc musiałam dać dwie ''skórki''. Poza tym do środka włożyłam jeszcze kartonik, inaczej nie trzymało kształtu, więc brzeg kapelusza ma prawie pół centymetra grubości i wygląda jak pierogi ruskie XD Koniec końców - w sumie tylko ogólny kształt tu nie jest do bani :D Chociaż na Tereskę minimalnie za duży, wymiar łba wzięłam z MtM. Na pewno powstanie kolejna wersja tego kapelusza, bo człowiek uczy się na błędach, może z czegoś aksamito-podobnego, no i chciałabym dodać czarną/złotą lamówkę. Tak czy inaczej - pierwsza próba za mną! Dodaję, bo chyba nie było tu jeszcze tego typu ciuchów, wykonanie słabe, ale - pierwsze :) A i wykrój chyba dość nietypowy i ciekawy.

Pozdrawiam ;)

zdjęcia robione papryką
Tu powinien być jakiś motywujący, głęboki tekst.

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Annorelka »

W pierwszym podejściu od razu się porywać na coś tak złożonego jak kapelusz - gratki!

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Pink Flamingo »

Moich eksperymentów z nieobrębionymi brzegami ciąg dalszy - z jednej strony to oszczędność czasu, kiedy nie trzeba podwijać ani obszywać tkaniny, z drugiej, jeżeli chcę się uzyskać efekt "pierzasty", trzeba się trochę nad robotą pochylić ;)
ObrazekLuchia_BW_04s by Michał O., on Flickr
ObrazekLuchia_BW_07s by Michał O., on Flickr

Awatar użytkownika
roroDolls
Posty: 595
Rejestracja: 19 cze 2016, 11:17
Lokalizacja: Krakow / Norwich
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: roroDolls »

juz sie zachwycalam - czy mozna jakies zblizenie na 'pierzastosc' bo wyzarta biel i nie moge podziwic;-)

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Neytiri »

Piękne zdjęcia <3 Czarno-biała kolorystyka, oświetlenie, wszystko tak pomysłowo zgrane, ekstra efekt :) A kreacje proste, ale bardzo efektowne. Ogromnie podoba mi się czarna suknia, lalka wygląda bardzo elegancko. Biały kostium natomiast najwyraźniej pokazuje efekt pierzastości, trzeba się przyjrzeć żeby dojrzeć, że to nie piórka, ale tkanina. Domyślam się jednak, że to wcale nie takie proste zadanie, a samo strzępienie tkaniny może być czasochłonne i wymaga staranności oraz pewnej wprawy.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: lwica »

Pink Flamingo białe ubranko ślicznie wygląda i efekt pierzastości udało Ci się w pełni uzyskać. :klaszcze: A czarna suknia jest cudowna,przepiękna i obłędna. :zakochany: I właśnie to zdjęcie lalki,która też jest śliczna i ma czarną suknię,powinno trafić na okładkę jakiegoś magazynu z aktualnymi trendami mody. :D A co tu będę dużo mówić,ty facet po prostu masz mega talent i tyle. :serducho:
Powinieneś te zdjęcia wysłać na jakiś konkurs,na 100% byś go wygrał. :win:

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Pink Flamingo »

O rety, Neytiri i lwico, dziękuję Wam bardzo za miłe słowa! :serducho: :buzki: Szalenie mi miło, że moje uszytki się Wam podobają :) Mam ostatnio słabość do tych nieobrębionych brzegów, to jest coś, co się albo lubi albo nie. Niektórym się zdecydowanie nie podobają, bo kojarzą z niedoróbką, siepiącym się materiałem, niedopracowaniem projektu. I lepiej ciąć ze skosu, to wtedy się tkanina nie siepie, ale za to idzie jej więcej. Na szczęście przy szyciu lalkowym nie ma takich obaw o metraż :)

roro, postaram się cyknąć jeszcze pierzastą kieckę w dziennym świetle, coby biel nie dawała tak po oczach :) (na tych zdjęciach i tak ją trochę przyciemniłem...).

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Kamelia »

Czarna suknie jest po prostu obłędna. Coś pięknego!

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Balbinka »

Jesteś mistrzem!!! To dopracowanie i pomysły na całość to jest po prostu mistrzowskie :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: KiciaKocia »

Obrazek
Testowa wersja outfitu Karsha. Muszę jeszcze poprawić płaszcz i zrobić inne zapięcie, ale jestem zadowolona z całości jako takie. Kolory dobrze na nim wyglądają plus całość wygląda tak jak chciałam, więc YOLO.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."


Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: KiciaKocia »

Mi nie - moim zdaniem za bardzo rozłazi się na sprzodu. Wolałabym, żeby płaszcz 'schodził' się do kupy. Z czasem to poprawię i zrobię wersję zapinaną na zatrzaski.
W ogóle do całego outfitu należy jeszcze peleryna z kapturem, ale przez to, że jest czarna to zawsze wychodzi jak jednolita plama.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: KiciaKocia »

Mój prywatny udział w tych tysiącach Littlefee poubieranych w praktycznie identyczne kiecki. Na szczęście to outfit zastępczy, żeby nie latała goła zanim nie zbiorę materiałów na ubranie właściwe.
Obrazek
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Nasze ubranka dla lalek - wątek zbiorczy ..

Post autor: Arima »

Aj tam, bardzo fajna kiecka :) W sam raz na lato.

A ja zainspirowałam się Axlem Rose i "udziergałam" tank top i spodenki. :P
Obrazekback to the 80s by Nana Arima, on Flickr

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości