Próbuję szyć

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
Awatar użytkownika
Ciabas
Posty: 416
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:33
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: Ciabas »

Jewel dziękuję Ci za zaspokojenie mojej ciekawości :* i już kończę z nogami ;)
Chciałabym w każdym obudzić bohatera

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: jewelsnake »

Nie ma problemu, cieszę się, że zaspokoiłam Twoją ciekawość!
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: jewelsnake »

Nowe uszytki, same bluzeczki i jedna sukienka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Online
Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: barbusia77 »

:slinka: genialne!
<3

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: Kamelia »

Wszystkie fantastyczne, ale pierwsza koronkowa jest po prostu obłędna! Przepiękna!

Awatar użytkownika
Erysia
Posty: 64
Rejestracja: 08 maja 2017, 11:45
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: Erysia »

Wspaniałe ciuszki :) Najbardziej chyba mi się podoba bluzeczka koronkowa i w kwiaty niebieska.
Gdyby były w "ludziowym rozmiarze" sama bym nosiła :D
"Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba." -J.R.R. Tolkien
https://panna-niepowazna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: lwica »

Śliczne ubranka ale number 1 to pierwsza bluzeczka z koronki,cudeńko. :serducho:

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: ingrid »

Jewelsnake Nawet się nie zastanawiaj i nie zniechęcaj, tylko szyj. Ty pięknie szyjesz, naprawdę masz talent, ja się trochę na tym znam. Twoje ciuszki są na wysokim poziomie. To nic, że uszycie kreacji zajmuje Ci kilka dni, ale aby coś dopracować, to potrzebujesz niekiedy czasu, to są miniaturki, jak sklejanie modeli samolotów, przyjemność i ogromna satysfakcja, przy tym precyzja. Przyjdzie zapewne czas, że wejdziesz w rytm szybszego szycia. Pamiętam Twoje inne prace, jak chociażby spodnie, które mnie osobiście zachwyciły. Natomiast z tą maszyną, to wiesz, u mnie także nie specjalnie jest miejsce na maszynę, dlatego poprzestałam, jak na razie na tej małej kompaktowej, tyle, że pomimo jej zalet, że jest malutka, różowa i milutka, to za wiele nie da się na niej zrobić, brakuje ściegów, funkcji, aby dopieścić ubranko, po za tym szycie niemal na kolanie, też do komfortowych nie należy. Jak więc masz jakieś miejsce, gdzie możesz w miarę spokojnie usiąść, a do tego Twoja maszyna jest wielofunkcyjna, to naprawdę warto się jej uczyć, oswajać z tym szyciem i próbować, przełamać opór, kto wie, może z czasem z lalek przejdziesz w szycie odzieży dla ludzi ;)

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: Balbinka »

Śliczne ubranka :) szycie w ręku i na maszynie to dwa różne światy. Oba fajne, ale dla mnie bardziej relaksujące jest szycie w ręku :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: jewelsnake »

Ingrid, u mnie wszystko zależy od materiału, Jeśli jest normalny, to szyję w miarę szybko, raglanowa bluzeczka zajmuje mi około godziny, sukienka z pasów około 4 godzin.Gdy materiał jest taki jak u tej sukienki w kropki, naciągający się, przesuwający się i ogólnie irytujący to szlag mnie trafia i odkładam to szycie na później, zamiast tego biorę się za coś mnie frustrującego. Podczas szycia gadamy z siostrą jak kiedyś kobiety przy skubaniu pierza XD

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze!

Balbinka, to prawda. Obecnie mam tyle problemów,że szycie stało się terapią uspokajającą, gdyby nie to to pewnie umarłabym ze stresu.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: Kamelia »

Tak szybko?! Takie równiusieńkie ściegi?! O matko kochana, to nie możliwe... Po pierwsze, że taki ścieg równy jak maszynowy jest niemożliwy, a po drugie w tym czasie. O ludzie...

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: ingrid »

Gadanie z siostrą podczas szycia bezcenne :serducho: Ja osobiście, to nie mam za bardzo kompanki, czy kompana do wspólnego szycia, przepiękna sprawa usiąść z kimś, szyć wspólnie i gawędzić, popijać np. gorącą czekoladę :zakochany:

Z tkaninami właśnie tak bywa, czasami coś idzie gładko, innym razem nie chce się ułożyć, ślizga się, czy marszczy, to tak z mojego, jak i Twojego doświadczenia. Chociaż te różne ściegi i opcje w maszynach są właśnie, jak się nie mylę pod różne gatunki tkanin, coś do delikatnych, do obrzucania, marszczenia, ściegi artystyczne, haftujące, podwójna igła, czy klasyczne, albo stopka podwijająca. Ty sporo, jak się domyślam szyjesz i tak ręcznie, jest pewnie dłużej, ale przy wprawie również ślicznie to wygląda, dodatkowo można wyćwiczyć sobie precyzję, no i tkanina jest raczej mniej irytująca.

U mnie jest kilka dylematów względem szycia. Raz, że nie cierpię, jak mi się siepie materiał, to mnie wyprowadza z równowagi chyba najbardziej. Dodatkowo brakuje mi overlocka, aby niekiedy coś szybko i od ręki zabezpieczyć, obrzucić. No i moja maszyna nie specjalnie radzi sobie z grubszymi tkaninami, wtedy w sumie też przechodzę na szycie ręczne ;)

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: jewelsnake »

Pentesilea, dziękuję :blush:
Ingrid, zgadzam się w 100%.


Totalny eksperyment.
Obrazek
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: lwica »

Eksperyment wyszedł znakomicie, :klaszcze: ubranko jest śliczne. :serducho: Widać,że Lea jest dziewczyną na luzie,ma własny styl i wie w co się ubrać. ;)

Awatar użytkownika
Erysia
Posty: 64
Rejestracja: 08 maja 2017, 11:45
Kontakt:

Re: Próbuję szyć

Post autor: Erysia »

Gdyby mnie tak wszystkie eksperymenty wychodziły, byłabym bardzo szczęśliwym człowiekiem ;)
Wspaniałe ciuszki, spodnie są ekstra! :)
"Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba." -J.R.R. Tolkien
https://panna-niepowazna.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości