Maszyna do dziania- rozmiar lalkowy(mattel)!!

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
Awatar użytkownika
Morrighan
Posty: 128
Rejestracja: 03 sty 2015, 20:24
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: [Poszukuję] Maszyna do dziania- rozmiar lalkowy(mattel)!

Post autor: Morrighan »

Privace znalazłam dzisiał w sh.
Obrazek

ale wydaje mi się, że ma ułamane to coś do naciągania nici. Działać działa, ale splot wychodzi luźny. Trzebabyłoby dorobić kawałek tej części. Ta wełna na zdjęciu już była w tym zamieszczona, ale poplątana strasznie. Sprawdzałam czy działa i w sumie ładnie oczka robi.
Obrazek

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: [Poszukuję] Maszyna do dziania- rozmiar lalkowy(mattel)!

Post autor: privace »

Zazdroszczę umiarkowanie, bo naprawić bym nie umiała. Zrób kawałek rurki i wsadź jakąś lalkę dla porównania :)
To nowsza wersja- na oko wygląda na większą, ma więcej tych haczyków (te z lat 70` miały 16 haczyków) więc rurę robi chyba szerszą niż na lalkę?
Szalenie żałuję że nie ma zbyt wielu zdjęć i filmów z tamtego okresu gdy to się sprzedawało- na tych co są, to nowsze wersje i nie ma "przymiarek" na Barbie. Bo przyznaję bez bicia, że skali na oko ocenić nie potrafię i takie np. zdjęcia niewiele mi mówią:
ObrazekMy Barbie circular knitting machine by Plusea, on Flickr

Awatar użytkownika
Morrighan
Posty: 128
Rejestracja: 03 sty 2015, 20:24
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: [Poszukuję] Maszyna do dziania- rozmiar lalkowy(mattel)!

Post autor: Morrighan »

Srednica tego kółka od haczyka do haczyka to 13 cm. Szczerze nie wiem czy ta jest większa od tej starszej. Ta napewno nie jest taka stara bo na naklejce od spod widnieje 2007r. Lexibook Limited Mattel. Może ta średnica tego wyrobu z włóczki pasuje na sukienki dla barbie, bo raczej na pończochy, czy szalik to napewno będzie za duża. Chociaż z drugiej strony po co produkować coś pod szyldem barbie i nie będzie to na lalki pasować, tylko np na misie :D Jeżeli chciałabyś "pobawić się" takim urządzonkiem i wiesz jak je naprawićć to z chęcią Ci wyśle. Kupiłam to tylko z ciekawości jak i czy wogóle działa :) Gdybyś nie założyła tego wątku to pewnie przeszłabym obok tego i nie zwróciła na to uwagi :D

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: [Poszukuję] Maszyna do dziania- rozmiar lalkowy(mattel)!

Post autor: privace »

Pod szyldem Barbie produkowane są laptopy, globusy, toaletki dla dziewczynek, nie tylko zabawki w rozmiarze lalkowym...
Ona mi wygląda na taką do robienia skarpetek itp (jak np. ta z Singera https://www.youtube.com/watch?v=hsLTWzMrIVgs ), czyli za wielkie dla dla Barbie, dla większych lalek byłoby dobre...
Do naprawiania nie mam talentu :(

Awatar użytkownika
Morrighan
Posty: 128
Rejestracja: 03 sty 2015, 20:24
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: [Poszukuję] Maszyna do dziania- rozmiar lalkowy(mattel)!

Post autor: Morrighan »

Masz racje. Wielkoścciowo nawet będzie odpowiadać tej z filmiku. Czyli na skarpetki i szaliki, ale nie dla lalek. To znaleźć tą starszą wersje będzie bardzo bardzo trudno :/
A co do tej to na filmiku, to ta część co jest ułamana nie spełnia ważnej funkcji. Myślałam, że to jest do napinania włóczki, a to jest chyba po to, aby włóczka się nie plątała.

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Poszukuję] Maszyna do dziania- rozmiar lalkowy(mattel)!

Post autor: Lacrima »

Morrighan wyslalam pw! Od dawna szukam maszyny dziewiarskiej ale robiacej na plasko ale taka na okraglo w rozmiarze skarpetkowym to jeszcze lepiej! A facet chetnie mi naprawi bo nawet myslal by mi z lego zrobic xd Jesli tylko chcesz sie pozbyc.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: [Poszukuję] Maszyna do dziania- rozmiar lalkowy(mattel)!

Post autor: privace »

O widzicie, jaki przydatny wątek xD
Nie wiem jak ta konkretnie- ale widziałam na filmikach, że niektóre mają możliwość robienia na płasko (dochodzi się do miejsca początku i kręci korbką w odwrotną stronę).

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Poszukuję] Maszyna do dziania- rozmiar lalkowy(mattel)!

Post autor: Lacrima »

Ta tez moze na plasko, ale ktos pisal ze krawedz potrafi byc nie rowna :/
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Morrighan
Posty: 128
Rejestracja: 03 sty 2015, 20:24
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: [Poszukuję] Maszyna do dziania- rozmiar lalkowy(mattel)!

Post autor: Morrighan »

Odpisałam na PW :)

albi
Posty: 52
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:23
Kontakt:

Re: [Poszukuję] Maszyna do dziania- rozmiar lalkowy(mattel)!

Post autor: albi »

Też by mi się taka przydała.Lubię dziergać,lecz czasem jest to męczące.Taka maszynka byłaby świetnym rozwiązaniem

wielka_mama
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2015, 09:02
Kontakt:

Re: [Poszukuję] Maszyna do dziania- rozmiar lalkowy(mattel)!

Post autor: wielka_mama »

Już niedostepna i ta większa ("skarpetkowa"), ale przynajmniej widać jaka firma - może robią też mniejsze...
http://www.ravelo.pl/maszyna-dziewiarsk ... 58123.html

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości