Szukam wykroju.

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
Awatar użytkownika
LuLu
Posty: 895
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:20
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: LuLu »

Jakie cudowne! Małe dzieła sztuki. Znalazłam kilka które połączę w jedno i będzie to co sobie wymyśliłam :D Teraz tylko muszę znaleźć odpowiedni materiał. Bardzo dziękuję :serducho:
Somarie pisze:Zamiast szyć usiłuję wyzdrowieć i grzebię w wykrojach :wysmiewa:
Znam ten ból. Jestem przeziębiona od połowy września i nie mogę się wyleczyć, a chyba podłapałam jeszcze grypę żołądkową... ;(
Broken Doll in the Middle of Chaos...
_____________
FochLand zaprasza: http://lulu-for-dolls.blogspot.com

Awatar użytkownika
Dampirg85
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2013, 23:44
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: Dampirg85 »

Witam...
Mam pytanie, czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć lub już posiada, wykroje do tego typu ubranek:

1)
ObrazekObrazek

2)
ObrazekObrazek

3)
ObrazekObrazek

4)
ObrazekObrazek

Zdjęcia by Nina

Będę BARDZO wdzięczny za pomoc. :padam: :padam: :padam:

UPDATE:
Domyślam się, że dla większości to będzie banalnie proste zadanie, ale czy potrafiłby mi ktoś podpowiedzieć jak uszyć taki fartuch?? :zawstydzony:
Moja siostra pożyczyła maszynę do szycia i chciałem by mi pomogła uszyć kilka prostych ubranek. ^^
ObrazekObrazek
Zdjęcia by summer-sun

Awatar użytkownika
Imago
Posty: 744
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:54
Lokalizacja: JG
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: Imago »

A ja szukam czegoś na Lalaloopsy Littles. Bo wszystko co znalazłam jest na sprzedaż i w sumie się nie dziwię, bo to czyjaś praca. Ale może jednak? Zwykłe coś? :D
Coś w tym stylu:
Obrazek
<- obstawiam, że zamek na przedzie to atrapa jest bo Loopski mają ubranka na rzep z tyłu
(oryginał kosztuje z 30zł - nie stać mnie^^)
"Każda głupia potrafi być czarownicą z runicznym nożem, ale trzeba wysokiego kunsztu, by być czarownicą z obierakiem do jabłek!"
http://ask.fm/ImagoImaginacjaImagowska

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: reiha »

Czwórka to zwykły pasek szerokości lalki, wystarczy wszyć na dół zmarszczony prostokąt, musisz tylko uważać z ramiączkami - mi zawsze wychodzą za luźne.

Powiedziałabym Wam jak szyję rzeczy na szerokich ramiączkach, ale to trochę żenujące :facepalm:

Wycinam trzy prostokąty trochę szersze od lalki i trochę dłuższe, niż potrzebuję. Jeden staje się przodem. Na górze z prawej strony zszywam go z jednym tyłem, z lewej z drugim tyłem. Zakładam na lalkę, spinam szpilkami, żeby się nie przesuwał i zszywam przy ciele lalki, wtedy wiem, że na pewno będzie pasowało :P Później wycinam dekolt, miejsce pod pachami, zszywam trochę tyłu od dołu, w resztę wszywam rzep (ostatnio kupiłam zatrzaski, ale jeszcze ich nie przetestowałam).

Coś w tym stylu:
Obrazek
Wszystko po lewej stronie.

Przy jedynce pewnie nie trzeba nawet obszywać lalki, wystarczy prosto zszyć boki prostokątów, bo bluzka nie jest dopasowana.
Przy 2 i Lalaloopsowej wystarczą krótkie prostokąty i duży zmarszczony prostokąt na dół, pewnie maszyna potrafi marszczyć. Ja to robię ręcznie i zajmuje mi to milion godzin. Przy trójce długi prostokąt jak na obrazku, o ile ominiesz dwuczęściowość góry.
Widziałam, że Froggy szyje podobnie, ale zaznacza ołówkiem miejsce zszycia, więc może użyć do tego maszyny i nie miętosi tak lalki http://www.youtube.com/watch?v=zuxCjj1Hp68.

Awatar użytkownika
Dampirg85
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2013, 23:44
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: Dampirg85 »

Dampirg85 pisze:Witam...
Mam pytanie, czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć lub już posiada, wykroje do tego typu ubranek:
DALSZA TREŚĆ ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERACJĘ
Czy ktoś mi pomoże, czy ktoś ma jakieś szablony do tego typu ubranek?? :|

Awatar użytkownika
Pat
Posty: 727
Rejestracja: 09 kwie 2012, 09:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: Pat »

Jedynka jest banalna. Kształt idealnie widać na pierwszym zdjęciu. To tylko dwa kawałki materiału zszyte razem. Narysuj chociażby na kartce ten kształt i dopasuj do rozmiaru lalki. Tył różni się tylko tym że ma płytsze wcięcie.
Dolls... Dolls everywhere...

Awatar użytkownika
Dia
Posty: 261
Rejestracja: 23 lis 2013, 21:32
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: Dia »

A dwójka nie jest przypadkiem samą górą jedynki + wszyty na dole inny materiał? Takie mam wrażenie...

Awatar użytkownika
MajorMistakes
Posty: 1399
Rejestracja: 26 lis 2012, 05:48
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: MajorMistakes »

Banał banałem, ale jeśli to ten flickr, który mam na myśli- to jakie wykonanie!
Wisdom comes from experience. Experience is often a result of lack of wisdom.

http://offwithmyheadhead.blogspot.com/

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: privace »

Bardzo proszę Cię Dampirg, żebyś nie cytował sam siebie- zwłaszcza z kilometrem zdjęć. Jeśli ktoś miałby takowe wykroje, to by zamieścił- powtarzanie tego samego po raz kolejny nie sprawi, że nagle ktoś cudem się obudzi, że ma taki wykrój.

Awatar użytkownika
Lucy Phere
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2014, 01:08
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: Lucy Phere »

Ja bym była bardzo wdzięczna za wykrój sukienki w typie hmm syreny (?) Obcisła, mocno zwężany i rozkloszowany gdzieś przed kostkami doł, który daje efekt takiego płynięcia,sunięcia po podłodze. Chodzi mi o to, że chcę zamienić lalę w mamuśkę z Rodziny Addamsów :D I właśnie po to chcę się nauczyć szyć, a tę sukienkę muszę jakoś stworzyć. Choćby miała być na niej na stałe, przyklejona superglue ^^
Z nocy, co wokół mnie zapada,
Czarnej jak samo piekła łono,
Bogu czy bogom – dzięki składam
Za duszę swą niezwyciężoną.
[...]
Nieważne, jak jest wąska brama
I spis kar jak się ciągnie zwojem,
Bo swego losu jestem panem
I kapitanem duszy swojej.

Awatar użytkownika
astridnat
Posty: 1052
Rejestracja: 25 mar 2012, 02:01
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: astridnat »

Jeśli będziesz skłonna poczekać 2-3 tygodnie, to zrobię ci taki wykròj,(chwilowo jestem na wyjeździe,a jak wrócę to muszę najpierw ogarnąć inny projekt). Jeśli zaś chciałabyś pokombinować na własną rękę, to proponuję wydłużyć nieco ten wykròj http://barbiefashions.blogspot.com/2013 ... ienka.html najlepiej tak, żeby przód przechodził łagodnie w dłuższy tył i do tego dodać syreni dół krojony z wycinką koła. jeśli tył będzie dluzszy to ogon będzie się ciągnął po ziemii i to da wrażenie "suniecia"
Obrazek

Awatar użytkownika
Lucy Phere
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2014, 01:08
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: Lucy Phere »

Astridnat byłabym Ci bardzo,bardzo wdzięczna i jestem gotowa poczekać nawet i dłużej. Szczególnie, że teraz sama nie mam czasu na zabranie się za szycie. Za 2-3 tygodnie byłoby idealnie, ale oczywiście wszystko zależy od Ciebie. Do tego czasu popróbuję na jakiejś szmatce tego wykroju co podałaś i z tego co znalazłam na YouTube
Z nocy, co wokół mnie zapada,
Czarnej jak samo piekła łono,
Bogu czy bogom – dzięki składam
Za duszę swą niezwyciężoną.
[...]
Nieważne, jak jest wąska brama
I spis kar jak się ciągnie zwojem,
Bo swego losu jestem panem
I kapitanem duszy swojej.

Awatar użytkownika
Dampirg85
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2013, 23:44
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: Dampirg85 »

Czy posiada ktoś może wykrój potrzebny do uszycia takich super spodni dla lalek z MH ?? ^^
Obrazek

Pytam, bo mam idealny materiał ale nie wiem jak zrobić takie spodnie. :bezradny:
Będę wdzięczny za pomoc. :prosi:

Awatar użytkownika
hamtaro_wielki
Posty: 151
Rejestracja: 30 gru 2011, 12:21
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: hamtaro_wielki »

Dampirg85 pisze:Czy posiada ktoś może wykrój potrzebny do uszycia takich super spodni dla lalek z MH ?? ^^
Pytam, bo mam idealny materiał ale nie wiem jak zrobić takie spodnie. :bezradny:
Będę wdzięczny za pomoc. :prosi:
Masz może spodenki od Steffi?
na obrazku dokładanie nie widze czy jest na zewnętrznej stronie nogi szew? Jeśli jest potrzebne są 4 kałwalki materiału, jesli nie ma to 2... Ja przerobiłam spodnie od Steffi (ale tego starszego typu) i szpilkami dopasowałam do ciałka Draculaury zostawiając minimalny luz, tak żeby biduli dało rade je zdjąć :) Zależy czy materiał jaki masz jest dość rozciagliwy i łatwo sie dopasowuje i czy nie należy do tych łatwo zaciągających się :)
Moge spróbować rozrysować wykrój takich spodni, ale to może potrwać z racji problemów z dostawcą internetu :/

Awatar użytkownika
LuLu
Posty: 895
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:20
Kontakt:

Re: Szukam wykroju.

Post autor: LuLu »

Dampirg85 Nie jest to może dokładnie to samo czego szukasz, ale myślę, że po małych modyfikacjach byłoby ok---> filmik
Broken Doll in the Middle of Chaos...
_____________
FochLand zaprasza: http://lulu-for-dolls.blogspot.com

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości