Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!

Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Aarjelin »

Ależ ta Steffcia krasna :zakochany: i własnie, że bardzo dobrze, że nie znalazłaś czarnych :D jeno wykorzystałaś te złote obszycia, bo świetnie pasują :3 i jak pisałaś, dzięki nim urocza seniorita wygląda jeszcze bardziej wytwornie ^^
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3


Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Arima »

Świetna Hiszpanka wyszła.
I widzę fioletową i czerwoną lamę. :)
Też lubię ten rodzaj tkaniny i jej metaliczny połysk.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Dokladnie. Material stal długo na półce w sklepie i miejscami kolor jest starty. Nie przeszkadza mi to, ponieważ po uszyciu stroj bedzie wyglądał na stary. Skipper sun sensation rowniez ma otarcia na swoim. Lalki będą do siebie pasować

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Będąc na l4 znalazłam chwilkę na uszycie stroju dla Kiry.
Dziękuję Pentesilea za uszyty wcześniej przez ciebie strój. Ułatwiło mi to szycie, ponieważ wymiary miałam już gotowe. Wystarczyło je tylko przenieść na materiał, a dokładnie odrysować kształty już wcześniej uszytego bikini. Wprowadziłam małe modyfikacje ale dzięki twojemu strojowi nie musiałam nanosić żadnych poprawek, gdyż uszyty przeze mnie strój pasował jak ulał.
Oczywiście starałam się uszyć bikini jak najbardziej zbliżone do oryginalnego. Dolna cześć wyszła mi chyba lepiej od górnej. Mimo tego strój mi się podoba. xD
Uszyte przez Pentesilea bikini otrzymała Christie Hawaii Barbie i w końcu trafiła na półkę, na której już od dawna powinna stać. Czyli do lalek w strojach bikini. :serducho:

Obrazek27298616129_2fd4237162_o by Asiasta, on Flickr

Online
Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Kamelia »

Super wyszło, teraz materiał jest idealny. :)

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Pentesilea pisze:Super wyszło, teraz materiał jest idealny. :)
Dziękuję. Odcień jest ciut za ciemny ale i tak miałam dużo szczęścia, że w moim mieście znalazłam taki materiał. Byłam w 3 sklepach i tylko w tym jednym znalazłam stare skrawki materiału, które jak powiedziała sprzedawczyni od kilku lat tam leżały.

-- 16 gru 2017, o 00:38 --

Korci mnie żeby poprawić staniczek :P Dopiero teraz znalazłam w necie zdjęcie górnej części, na którym widać dokładnie szelki. Z przodu powinny być szersze i lekko pomarszczone.

Online
Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Kamelia »

To nie takie łatwe, mi się dopiero za trzecim razem udało je zmarszczyć tak, jak trzeba. ;)

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

:hyhy: Z lamą będzie trudniej materiał jest grubszy niż ten wykorzystany przez mattel. Mam Skipper Sun Sensation i oba materiały znacznie różnią się grubością. Wstawki w majteczkach bez trudu udało się pomarszczyć, ale właśnie próbuję z szelkami i chyba poddam się. :bezradny: :D
Z daleka nie widać różnicy... ... :zawstydzony:

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Czarnab1 »

Prawie jak oryginalny :klaszcze:

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Naszła mnie wena na szycie.
Dla kupionej lalki od Hasbro Jem and the Holograms szyję specjalną kreację wzorowaną na jej oryginalnym stroju. Zmienione natomiast zostaną kolory jej ubioru. Postanowiłam wykorzystać materiały, które już posiadam. Nie mam jeszcze lalki, ponieważ jest w drodze więc modelką jest Nikki. Mam nadzieję, że trafię z rozmiarami. Docelowo tunika będzie w kolorze czerwonym i fioletowym. Lalka ma czerwone kolczyki i fioletowy makijaż więc powinno pasować. Do tego w pudrowym różu getry z elastycznego tiulu i czerwone pantofle.
Co do paska nie mam jeszcze pomysłu nie znalazłam srebrnego materiału. Coś uszyję i ozdobię srebrną nitką. Na samej tunice również zamierzam dodać ozdobne obszycia ze srebrnej nici.
Obrazek2018-01-26_06-30-49 by Asiasta, on Flickr

Awatar użytkownika
Daga
Posty: 591
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Daga »

Nie jestem pewna, czy sukienka szyta na Nikki nie będzie dla Hologramki za ciasna - one jednak są wyższe, szersze i bardziej postawne od barbiowatych. Zdziwiłam się mocno, jak pierwszy raz moją miałam w ręku.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

No kiecka wyszła rewelacyjnie i masz rację na Nikki lezy jak ulał na Jerrike bedzie za mała. Będę szyć nową tylko tym razem użyję maszyny do szycia. Ręczne obszywanie srebrną nitką sukienki było głupotą... Muszę kupic maszynę do szycia bo sie wykoncze.

-- 31 sty 2018, o 07:20 --

Faktyczne na zdjęciach z innymi Barbie Jerrica wydaje sie być dużo większa. No cóż czekam na laleczke. Bede dzialdziałać ac jak już modelka bedzie u mnie. :zakochany:

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Maszyna kupiona materiały też. Czas zacząć....
Obrazek2018-02-06_06-29-55 by Asiasta, on Flickr
Obrazek2018-02-06_06-34-22 by Asiasta, on Flickr
Obrazek2018-02-06_08-24-43 by Asiasta, on Flickr

-- 6 lut 2018, o 20:32 --

Materiały dla Jerriki już są w przyszłym tygodniu będę miała urlop to będę szyć :D
Nawet kupiłam frędzle do paska. No i kupiłam modelinę, zdecydowałam się zrobić jej buty, tak samo buciki zrobię dla Supersize Barbie, bo jej rozpadają cię, Popękały w kilku miejscach i wygląda na to, że długo nie wytrzymają.

Na allegro znalazłam tiul idealny do sukni Sparkle Aye Barbie i po raz kolejny będę ją przerabiać. Obecny materiał ma ciemno różowy brokat i jest bardzo twardy. Ponoć nowy tiul będzie miękki,Ku mojemu zaskoczeniu złoty, który przyszedł dzisiaj jest na prawdę miękki. :o

Każdy z zakupionych materiałów będzie wykorzystany do dawno zaplanowanych projektów. :tanczy: :dance:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości