Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Zabralam sie w koncu z szycie ubranka dla Jerriki. Sukienka, pasek i rajtuzy juz uszyte. Teraz walcze z balerinami. Jedna już jest gotowa koncze 2. Długo to trwa, poniewaz buty tobie od podstaw z żelu uv. Moj stroj nieco różni się od oryginału. ciezko bylo dostać podobne materialy wiec kupilam inne. Logo na pasku również wyszyłam.
Dzisiaj skończę drugi buciki i pochwalę sie efektami mojej pracy.

-- 14 lut 2018, o 13:58 --

Strój Jeriiki gotowy. Od podstaw szyty ręcznie, a buciki wykonane z żelu uv i pomalowane lakierem hybrydowym w kolorze czerwonym z drobinkami pyłku efekt syrenki. Nawet ręcznie logo wyszyłam, na wzór oryginalnego. Tunika wydaje się być srebrna ale w rzeczywistości ma różowy odcień. Dzisiaj jest ponury dzień więc i słabe światło, aparat nie uchwycił rzeczywistych kolorów. Rajtuzy uszyte ze złotego tiulu. Mikrofon pożyczony od Fan Xi na potrzeby zdjęcia.
Wiem moja kiecka odbiega od oryginału. Materiał, z którego uszyłam tunikę to jakieś przekleństwo, wzór uszyty ze srebrnej nici ciągle się pruł, nie wspominając o tym, że o wszystko zahaczał i nitka zrywała się. Nieraz musiałam rekonstruować wzór, uzupełniając zerwany ubytek srebrnej nici.
Proszę się nie śmiać z balerinek, wyszły platfusy ale lali jest w nich wygodnie.. zapewniam. xD Pewnie za jakiś czas skuszę się na kupienie na eBay oryginalnych ciuszków i bucików, w raz z koleżanką z zespołu :P.
Obrazek1986 r. Jam/Jerrica - Jam and the Holograms, Hasbro by Asiasta, on Flickr

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

Uszyta dla Reese kreacja.
Początkowo miała to być mała czarna ze złotymy dodatkami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie przepadam za takimi sukienkami więc postanowiłam zmienić projekt i uszyłam kreację dwuczęściową. Reese jest zadowolona z nowych ciuszków. Muszę zrobić jej jakąś biżuterię bo nie posiadam niczego co by pasowało do tej kreacji.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- 4 mar 2018, o 18:45 --

Zastanawiam się na ozdobnym szalem zrobionym ze złotego lub czarnego tiulu.

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: lwica »

A według mnie pierwsza wersja,taka bardziej elegancka jak i ta druga bardziej dziewczęca są prześliczne. :serducho:

Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Aarjelin »

lwica pisze:A według mnie pierwsza wersja,taka bardziej elegancka jak i ta druga bardziej dziewczęca są prześliczne. :serducho:
Też mi się obie podobają :D Ale na pewno ta druga wersja jest taka bardziej ekspresyjna ^^ jak do tańca :3
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3


Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Czarnab1 »

Bardzo ładna i seksowna :serducho:


Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

No to teraz ja się chwalę.
Uszyta sukienka dla Freji. Projekt był całkiem inny, ponieważ dopiero uczę się szyć musiałam w trakcie szycia nanieść wiele poprawek i ostatecznie zamiast ołówkowej spódnicy i białej bluzki powstała sukienka z gorsetem. Gorsecik uszyty z miękkiego i jednocześnie sztywniejszego materiału więc ładnie się układa.
ObrazekUszyta dla Freji sukienka. by Asiasta, on Flickr
Obrazek2018-03-17_02-39-38 by Asiasta, on Flickr
Obrazek2018-03-17_02-40-30 by Asiasta, on Flickr
Obrazek2018-03-17_02-41-18 by Asiasta, on Flickr
zdjęcia zrobione w słabym świetle więc nie widać wszystkiego. Po bokach wszyłam aksamitne paski. Tak zostało bo taki był początkowy projekt spódnicy. :/
Obrazek2018-03-17_02-41-54 by Asiasta, on Flickr

czekam jeszcze na buciki od siostry. :serducho: :serducho: :serducho:

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Kamelia »

Wyszło bardzo elegancko, klasyczna biel i czerń. Koronka wygląda świetnie. :) Bardzo mi się podoba.


Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: lwica »

Jaka piękna i elegancka. :serducho: Śliczny biały gorsecik i ta ołówkowa koronkowa spódnica,cudeńko. :zakochany: Gratuluję Ci bardzo talentu i pomysłu na tak śliczne ubranka. :brawo:

Awatar użytkownika
Carmazin
Moderator
Posty: 739
Rejestracja: 10 cze 2015, 20:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Carmazin »

Pięknie się prezentują <3 Spódnica jest świetna, chodziłabym w niej :D masz niesamowite wyczucie stylu!

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

:) Dziekuje. Cieszę się, że sukienka wam sie podoba.
Obawiałam się, ze bedzie to nieudany projekt.
Teraz musze popracować nad biżuterią dla lalek brakuje mi tego u nich. :mysli:

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: Asiasta »

W dniu dzisiejszym skończyłam szyć strój dla Elsy Lin. Lalkę kupiłam niedawno bez ubrań więc miałam okazję uszyć coś nowego.
Tym razem zdecydowałam się na kombinezon, tak to jest strój jednoczęściowy. :). Buciki przyjdą niedługo, musiałam je kupić. Jeszcze nie odważyłam się na zrobienie ich własnoręcznie choć mam wszystkie niezbędne materiały.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Jak z szyciem radzi sobie Asiasta

Post autor: lwica »

Bardzo ładne ubranko i to jednoczęściowe,super. :serducho: Gratuluje pomysłu jak i talentu. :klaszcze: Tylko mi ona przed oczami cały czas na gejszę wygląda z upiętymi wysoko włosami i w przepięknym czerwonym kimonie wyszywanym złotymi kwiatami. :slinka: No sorki za tą moją wyobraźnię :zawstydzony: ale to dlatego bo panna jest naprawdę wyjątkowej i niespotykanej urody. :serducho:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości