Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Szklanooka »

Prawda, takie tanie często się zrywają, z bliska są takie postrzępione i od kiedy zrobił mi się kołtun tak, że ledwo wyplątałam to wszystko z wnętrza maszyny to kupuję w pasmanterii tylko nici maszynowe, są mocne i gładkie. Można zrobić sobie test: wziać po kawałku nitki i spróbować przerwać w rękach ;)

Awatar użytkownika
Urshula
Posty: 684
Rejestracja: 27 gru 2011, 22:45
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Urshula »

oooo,widzicie.....ja ostatnio wczorasj siedziałam nad maszyną i klnęłam na czym świat stoi,bo nić górna mi sie urywałą co chwilę!I właśnie jak na nią patrzę,to ma jakby "włoski" czyli chyba zbyt cieńka?kupiona na alle,niby niemiecka jakość......ehhh....No i też mam problem z plątaniem nici "pod spodem" materiału...może to ten malutki bębenek odwrotnie mam?? hmmmmm.....

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Mono »

Ula, jak mocno plącze na dole to możesz też mieć za słabo dokręcone te talerzyki, które podają górną nić.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Urshula
Posty: 684
Rejestracja: 27 gru 2011, 22:45
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Urshula »

wiem,też tak myślałam :) ale jak dokręcęmocniej,to zrywa nitkę górną też.....i weź tu babo szyj!

Awatar użytkownika
Majulika
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2012, 22:36
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Majulika »

Nici do szycia skóry z Ariadny są bardzo mocne , ciężko je zerwać, tylko są dosyć mocno błyszczące- za to zupełnie się nie kłaczą . ja nawet do przyszywania ręcznie guzików ich używam odkąd mi je pani z pasmanterrii podsunęła, i polecam :)

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Lacrima »

A ja sie musże poskarżyć. Moja Łucznikowa Baśka po raz 3 ląduje w serwisię na to samo-obluzowuje się jej chwytak. Ma metalową i obudowę i środek. Miała tez wymieniane częsci. Serwisowanie zwykle starcza na tyle samo "roboczogodzin", szlag mnie trafia :/ Prócz tego dość często w trakcie szycia sam się potrafi rozlegulować, i muszę od nowa ustawiac naciąg. Za to daje radę przeszyć do 16 warstw tafty, za co bardzo chwalę. Mam ją 3 lata więc mówię nie pod wpływem pierwszego wrażenia.
Od 10 roku życia szyję na 30 letnim Łuczniku babci i nic mu nigdy nie było, więc wątpię bym to ja jakiś błąd popełniała.
Nici kupować specjalne do maszyny, ja używam Ariadny i Gutermanna i są bardzo dobre. Gutermann ma tez fajne gumki do szycia, bardzo polecam :)
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Sknercia
Posty: 59
Rejestracja: 28 gru 2012, 23:21
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Sknercia »

Ja też używałam Łucznika. Co prawda nie babci, ale mamy i maszyna mnie nie cierpiała. Nie dość, że duża i ciężka to jeszcze co chwila pętliła ;( ustawienie naciągu masakra.
Kilka lat temu znalazłam niedużą i niedrogą maszynę w TESCO i szok
Obrazek(Zdjęcie z archiwum allegro)
do kilku lat na niej szyję i jeszcze nie była u naprawy. Jest leciutka, zgrabna i nie pętli.
Co prawda nie szyję wyczynowo, tylko czysto amatorsko, ale zawsze :D
Maszyna ma problemy z przeszyciem grubszej warstwy materiału i ma tylko 8 ściegów ale jak na moje potrzeby jest rewelacyjna.
Nie każda maszyna z marketu jest do niczego.

Awatar użytkownika
marshalka
Posty: 515
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:43
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: marshalka »

A ja szukam igieł do mojego Łucznika, chciałabym kupić takie, żeby mi się nie łamały.
I mam pytanie:
Jakie igły nadają się do takich cienkich materiałów ala mgiełka? Jak cienka powinna być?
Dzięki! ;)
http://marshalkasdolls.blogspot.com/ => Moje lalki, te duże i małe. :)

Zapraszam! ;)

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Lacrima »

Sknercia pisze:Nie każda maszyna z marketu jest do niczego.
Oczywiście, że nie- to jest jak loteria.

Z igłami to jest chyba wina maszyny... mi się tylko raz złamała, jak zaczeła jakoś znienacka mocno pętlić, zamontowałam jakąś chińską podróbę i od dawna mam spokój.
Możesz opisać kiedy Ci się łamie?
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Mono »

marshalko, ja kupiłam w realu igły firmy Łucznik 6 czy 5 sztuk za 5 zł. Wcześniej miałam takie kupione w netto 3zl/12szt :D Igła łamie mi się też dość często, ale to na pewno wina mojej maszyny.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Magalita »

Ma ktoś albo zna kogoś kto miał albo ma do czynienia z tą maszyną? Jakie wrażenia?
http://ekrawiectwo.net/board/thread/137 ... do-szycia/
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

Awatar użytkownika
Majulika
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2012, 22:36
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Majulika »

O ,też czaję się na nią własnie , bo cenę ma ludzką a możliwości sporo ale nie testowałam, Moja łuczniczka której niedługo czterdziestka stuknie sprawuje się świetnie ale może niewiele. jedną igłę złamała przez ostatnie 10 lat , na grubym dżinsie, chyba za cięzki na nią kaliber.

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Magalita »

Majulika pisze:O ,też czaję się na nią własnie , bo cenę ma ludzką a możliwości sporo ale nie testowałam, Moja łuczniczka której niedługo czterdziestka stuknie sprawuje się świetnie ale może niewiele. jedną igłę złamała przez ostatnie 10 lat , na grubym dżinsie, chyba za cięzki na nią kaliber.
Mój łucznik też ma już koło 30 lat i wszystko byłoby dobrze gdyby miał obrzucanie ale nie ma.... I tego najbardziej mi brakuje...
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

Awatar użytkownika
marshalka
Posty: 515
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:43
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: marshalka »

Lacrima pisze:
Sknercia pisze:Nie każda maszyna z marketu jest do niczego.
Oczywiście, że nie- to jest jak loteria.

Z igłami to jest chyba wina maszyny... mi się tylko raz złamała, jak zaczeła jakoś znienacka mocno pętlić, zamontowałam jakąś chińską podróbę i od dawna mam spokój.
Możesz opisać kiedy Ci się łamie?
Kurczę nie zaglądałam do tego wątku dość długo...
Igła zaczęła mi się łamać po tym jak przeszywałam filc. Była już raz w naprawie od tamtej pory nie szyłam nic grubego i po tygodniu znów to samo i łamie mi igły... :(
PRzeważnie igła się łamie po dwóch "obrotach" - góra - dół i przy dole się łamie... :(
Mam ją jeszcze raz oddać do naprawy i znów tydzień mi pochodzi i się popsuje? :(
http://marshalkasdolls.blogspot.com/ => Moje lalki, te duże i małe. :)

Zapraszam! ;)

Awatar użytkownika
Magalita
Posty: 818
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:44
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Magalita »

Mam prośbę do właścicieli maszyn posiadających opcję ściegu owerlokowego.
Chciałabym zoba :prosi: czyć jak taki ścieg wygląda na materiale i jakim modelem maszyny został zrobiony. Może ktoś pomóc?
Zapraszam - blog pod nowym adresem! ----> http://summerdollstories.blogspot.com/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości